Projekta partneru vizīte Daugavpils 13.vidusskolā

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

21.10.2021.

Laika posmā no 5. līdz 14.oktobrim mūsu skolā tika organizēta Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta Nr.2019-1-ES01-KA229-063826_2 “Hum@n tīkli sadarbībai - jauna iekļaujoša metodoloģija virtuālajā vidē”.  

Sākotnēji kopā bija paredzēta arī skolēnu mobilitāte. Nestabilā situācija Eiropas valstīs ieviesa savas korekcijas, tika nolemts tikties klātienē skolotājiem un virtuāli skolēniem. Pie mums viesojās skolotāji no 5 valstīm (Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Beļģijas un Ungārijas). Skolotāju vizītes galvenie mērķi bija apmeklēt stundas, iepazīties ar izglītības sistēmu skolā un Latvijā, uzzināt veidus, kā skolā var droši lietot internetu. Viesiem bija tikšanās ar mūsu izglītības portāla uzdevumi.lv pārstāvi, kurš pastāstīja par iespējām, ko viņi piedāvā skolēniem un skolotājiem.

Otrais aktivitātes posms bija virtuālajā mobilitātē, kurā piedalījās 123 cilvēki (skolēni un skolotāji) no 6 valstīm. Mobilitātei bija 3 daļas: sagatavošanās (skolēni veidoja digitālu plakātu “Interneta apdraudējumi”), ZOOM sanāksme (skolēniem bija jāpastāsta par savu valsti (pilsētu), jāprezentē savi plakāti, viņi strādāja starptautiskās grupās Jamboardā) un beigās visiem dalībniekiem bija jāizvērtē sanāksme, atbildot uz anketas jautājumiem.

Acīmredzams, ka tiešsaistes sanāksmes nevar aizstāt tiešo saziņu, nevar izvairīties no tehniskām problēmām, ir gadījumi, kad dalībnieki rīkojas nepareizi, jo jūtas brīvi, strādājot pie datora. Bet šāda veida sadarbība var iemācīt zināmu iecietību, pacietību. Daudzi skolēni bija ļoti ieinteresēti un uzzināja daudz ko jaunu un noderīgu.

Tomēr, tā kā tā ir otrā virtuālā mobilitāte, varam secināt, ka tas palīdz uzlabot angļu valodas zināšanas, gūt jaunu pieredzi.

Daugavpils 13.vidusskolas projektu 2019-1-ES01-KA229-063826_2 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
projekta koordinatore: J.Maskaļjova
d13vsk@gmail.com