Sirsnīga atkalsatikšanās debašu turnīrā

13.04.2022.

Šī gada 12.aprīlī Latgales reģiona debašu centrs aicināja 6.-9.klašu skolēnus uz debati par to, vai skolās būtu jāatceļ pārbaudes darbi. Pēc ilgiem tiešsaistes turnīriem skolēni beidzot tikās klātienē un bija gandarīti par atkalsaredzēšanos. Tiesnešiem gribējās ilgāk sniegt atgriezenisko saiti, bet skolēni kavējās ilgāk savstarpējās sarunās.  

Pārbaudes darbi sagādā grūtības ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Tas ir tas, ko skolēni ir izpētījuši. Viņi atzīmēja, ka pārbaudes darbi rada lielāku stresu, atzīme nav rādītājs skolēna gudrībai un zināšanām, pasliktinās skolēna veselības stāvoklis, pat mobings atzīmju dēļ. Taču pārbaudes darbus būtu jāatstāj, jo tie lieliski māca skolēniem plānot laiku, trenē atmiņu, paturot prātā daudz informācijas, skolēniem ir motivācija virzīties un izzināt vairāk.

Paši skolēni atzina, ka klātienes tikšanās ļāva tikties ar citām skolām, iespēja runāt gan latviešu , gan angļu valodā, kas ir lieliska prakse. Tajā pašā laikā runāšana ir gana smaga lieta, spēja reaģēt “tūlīt” nepadodas visiem viegli, prast atbildēt uz jautājumiem un uzdot tos bija izaicinājums daudziem skolēniem pēc garas skolas dienas. Tik un tā skolēni ir izaicinājuma pilni tikties arī nākamajā gadā un izmēģināt debatēt pēc jaunā debašu formāta.

Paldies debašu treneriem/tiesnešiem (I.Bučinskai, L.Daņilovai, I.Purmalei, Ē.Kārklam, G.Lavrentjevai, V.Purpišai, E.Vovkai), kā arī skolēniem no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Daugavpils 12. vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Rudzātu vidusskolas! Īpašs paldies topošajiem debašu treneriem no Daugavpils Valsts ģimnāzijas Ņ.Aleksejevam, D.Leitānam un K.Konopeckim par asistēšanu!

Informāciju sagatavoja:
Latgales reģiona debašu centra koordinatore
Rita Murāne-Rutka