Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 31. maiju

31.05.2021.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 31.05.2021.

Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, bet 1.-11. klasēm šodien, 31. maijā, bija pēdējā 2020./2021. mācību gada mācību diena, un no otrdienas, 1. jūnija, sākas skolēnu vasaras brīvlaiks, savukārt 12. klašu skolēniem, kuri izvēlējušies kārtot izvēles eksāmenus, ievērojot epidemioloģiskās prasības, turpinās eksāmenu sesija, līdz ar to informācija tika apkopota tikai par situāciju pirmsskolā.

Aplūkojot izglītības iestāžu iesniegto informāciju, redzams, ka šajā nedēļā pirmsskolā samazinājies gan karantīnā esošo pirmsskolas grupu skaits, gan individuālo gadījumu skaits. Šonedēļ attālinātais mācību process tiek nodrošināts tikai 2 grupās 2 pirmsskolas izglītības iestādēs (pagājušajā nedēļā 4 grupās 4 pirmsskolas izglītības iestādēs), kurām SPKC izglītojamos bija noteicis par kontaktpersonām. Savukārt individuāli karantīnā pirmsskolā atrodas 16 bērni (pagājušajā nedēļā gandrīz trīs reizes vairāk – 38 bērni), kurus SPKC ir noteicis par kontaktpersonām.

Šajā nedēļā, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, nedaudz samazinājies karantīnā esošo pirmsskolas pedagogu skaits. Šobrīd pavisam karantīnā pirmsskolā atrodas 4 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki (pagājušajā nedēļā karantīnā pirmsskolā atradās 6 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki), jo SPKC ir noteicis viņus par kontaktpersonām. Vienojoties ar pirmsskolas vadību, no mājām attālināto mācību procesu pirmsskolā nodrošina 4 pedagogi.

Runājot par COVID-19 gadījumu skaitu izglītības iestādēs, varam minēt, ka saslimstības rādītāji šajā nedēļā, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir pazeminājušies pirmsskolas bērnu un pedagogu vidū, bet turpretī paaugstinājušies tehnisko darbinieku vidū. Pirmsskolā šobrīd slimo 3 bērni un 6 tehniskie darbinieki (uz 17.05.2021. pirmsskolā slimoja 5 bērni, 2 skolotāji un 1 tehniskais darbinieks). Pavisam pirmsskolas izglītības iestādēs uz 31.05.2021. fiksēti 9 saslimšanas gadījumi (pagājušajā nedēļā pirmsskolā kopā bija fiksēti 8 saslimšanas gadījumi).

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde