Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 24.09.2021.

24.09.2021.

Ir pagājušas jau pirmās trīs jaunā mācību gada nedēļas. Skolās un pirmsskolās pamatā mācību process notiek klātienē, lai gan šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma vairāk rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās, nekā pagājušajā nedēļā.

Nedēļas laikā, no 20.-24.septembrim, pavisam no 16 pilsētas izglītības iestādēm (13 skolām, 3 pirmsskolām) Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē tika saņemti rīkojumi saskaņošanai par izglītojamiem noteikto attālināto mācību procesu (57 gadījumi). Pagājušajā nedēļā saņemto rīkojumu skaits bija gandrīz uz pusi mazāks: 30 gadījumi no 12 skolām.

Apkopojot informāciju, var secināt, ka šajā nedēļā individuālā karantīna bija noteikta desmit skolu 26 skolēniem un vienas pirmsskolas 1 bērnam (pagājušajā nedēļā – septiņu skolu 14 skolēniem), karantīna daļai klases/grupas – četru skolu 10 klasēm (pagājušajā nedēļā – vienas skolas 1 klasei), bet karantīna visai klasei/grupai – sešu skolu 15 klasēm un trīs pirmsskolu 3 grupām (pagājušajā nedēļā – astoņu skolu 13 klasēm), savukārt izolācija, tāpat kā pagājušajā nedēļā, – vienas skolas 2 skolēniem.  

Apkopojot statistisko informāciju par pēdējām trīs nedēļām, ir zināms, ka uz 27.09.2021.
-    karantīna visai klasei noteikta astoņu skolu 24 klasēm. Pavisam pilsētas skolās ir 350 klašu komplekti, no kā izriet, ka karantīna noteikta 6,86% klašu no kopējā klašu komplektu skaita (uz pagājušo pirmdienu, 20.09.2021., deviņu skolu 27 klasēm, t.i., 7,71% klašu komplektu no kopējā klašu komplektu skaita);
-    karantīna visai 5-6gadīgo bērnu grupai noteikta divu pirmsskolu 2 grupām;
-    karantīna daļai klases noteikta četru skolu 11 klasēm (uz 20.09.2021. – divu skolu 2 klasēm un vienas pirmsskolas 4 grupām);
-    individuālā karantīna dažādās klasēs noteikta desmit skolu 26 skolēniem (uz 20.09.2021. – septiņu skolu 16 skolēniem);
-     individuālā karantīna 5-6gadīgo bērnu grupās noteikta vienas pirmsskolas 1 bērnam;
-    izolācijā atrodas vienas skolas 1 skolēns.

Informācijai
Karantīna - pilnīga norobežošanās no veseliem cilvēkiem. Šis ir vissvarīgākais drošības pasākums, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Karantīna nošķir un ierobežo pārvietošanos tiem cilvēkiem, kuri, iespējams, bijuši pakļauti inficēšanās riskam ar Covid-19, bet jūtas veseli un neizjūt simptomus. 14 dienu karantīna ir obligāta, tās laikā personai jāatrodas mājās, slimnīcā vai īpaši paredzētā vietā. Ātrāk ar ārsta atļauju var pārtraukt mājas karantīnu, ja 10.dienā veiktais tests ir negatīvs. (https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/karantina)
Izolācija – vissvarīgākais drošības pasākums, pilnīga norobežošanās no veseliem cilvēkiem, attiecās uz personām, kas saslimušas ar Covid-19. Stingra izolācija mājās vai slimnīcā – pilnīga  norobežošanās no veseliem cilvēkiem. Šis ir vissvarīgākais drošības pasākums, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Cilvēkiem ar viegliem saslimšanas simptomiem nav nepieciešama stacionāra ārstēšana. Mediķi viņiem var nozīmēt ārstēšanos izolācijā mājās, lai vīruss neizplatītos tālāk. Izolācija mājās vai izolēšanās ir atrašanās mājās vai citā speciāli izvēlētā vietā, atsevišķā, labi vēdinātā telpā un, ja iespējams, ar atsevišķu tualeti. Šādi drošības pasākumi ieteicami uz laiku, kamēr vērojami saslimšanas simptomi, vai uz citu epidemiologu noteikto laika periodu (https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/stingra-izolacija-majas).

Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde