Skolēni sagatavoja Ziemassvētku atklātnes un dāvanas

09.01.2015.

Jau 4.reizi pilsētā notiks konkurss „Ziemassvētku apsveikums” 1.-9.klašu skolēniem, kuru organizēja Daugavpils Universitātes (DU) Krievu valodas un kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.—–
Mūsdienās reti kurš vairs pašrocīgi raksta apsveikumus draugiem un radiem – mēs atveram internetu, atrodam atbilstošu atklātni un pārsūtām to adresātam. Taču kādreiz apsveikumu gatavošanā bija iesaistīta katra ģimene, kādas divas nedēļas pirms svētkiem veidojot apsveicamo sarakstu, pēc tam vecāki un bērni devās uz veikalu izvēlēties skaistākās atklātnes, savukārt vakaros visa ģimene sacerēja un rakstīja apsveikuma vārdus. Apsveikuma atklātnes visi saņēma pa pastu, tāpēc ar satraukumu katru dienu tika atvērta pastkastīte un, atrodot sūtījumu, prieks bija katram.
Skolēniem šogad tika piedāvāts pašiem izgatavot Ziemassvētku/Jaungada atklātnīti vai dāvanu.
Konkursā piedalījās 174 1.-9.klašu skolēni, labākie darbi apskatāmi līdz 16.janvārim DU 103.aud. no plkst.9.00 līdz plkst.17.00 darba dienās. Šeit ir gan kamīns, gan Salatēva kamanas, draudzīgi sniegavīri, egles svētku rotā un atklātnes, atklātnes, atklātnes… Darbiem izmantoti dažādi materiāli: kartons, krāsains papīrs, putuplasts, sūnas u.c. dabas materiāli, pogas, diegi un pat makaroni.
Gribētos pateikties skolēniem un skolotājiem no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Saskaņas pamatskolas, Centra vidusskolas, Krievu vidusskolas-liceja, 11.pamatskolas, 3.vidusskolas, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas, 9.vidusskolas, 10.vidusskolas, 15.vidusskolas, 16.vidusskolas, 17.vidusskolas, Borisa un Gļeba Svētdienas skolas un A.Ņevska draudzes Svētdienas skolas.
Paldies par sadarbību DU Krievu valodas un kultūras centra vadītājai Gaļinai Pitkevičai un metodiķēm Gaļinai Vasiļkovai un Tatjanai Konopeļko.

Pielikumā: noslēguma pasākuma fotomirkļi konkursa fotomirkli.pdf

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Krievu valodas (dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju MA vadītāja, izglītības metodiķe
Marija Žilinska
t.65432102