SMU CTS BAZĀRS Daugavpilī pulcēja uzņēmīgākos Latgales jauniešus!

03.05.2022.

Sestdien, 30.aprīlī, T/C DITTON Daugavpilī Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Reģionālajā pasākumā CITS BAZĀRS pulcējās vairāk kā 80 jauniešu no Daugavpils pilsētas un Ludzas novada 10 skolām.  

SMU gadatirgū Daugavpilī, ko organizēja biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona LUC uzvaras laurus plūca SMU, kuri izcēlās ar inovatīvām idejām, kvalitatīvu produkciju un labām prezentēšanas prasmēm.

Pēc vairāk kā 2 gadu pārtraukuma T/C DITTON otrajā stāvā rīts skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem sākās visai rosīgi, jo interese par skolēnu saražotajām precēm bija liela. Reklamēt un stāstīt par saviem darinājumiem nācās ne vien žūrijai, bet arī kuplajam pircēju skaitam. Vērojot skolēnu veikumu, redzams, kā augušas jauno uzņēmēju prasmes un iemaņas, kas priecē ne vien SMU konsultantus, bet arī pasākuma organizatorus un sadarbības partnerus, kas SMU iniciatīvu atbalstīja visa gada garumā. Prieks un gandarījums bija vērojams arī to dalībnieku acīs, kuriem šī diena bijusi veiksmīga, iztirgojot savu saražoto preci un iegūstot kādu no balvām.

Šogad pasākuma ietvaros notika jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās pamatskolu un vidusskolu grupās: Sociāli atbildīgs SMU, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums, Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums un SMU biznesa potenciāls.

SMU izvērtēšanu veica pieredzējusi profesionāļu komanda, kurā bija pārstāvēta Swedbank AS Daugavpils filiāle, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC), LTRK Latgales nodaļa un Europe Direct Daugavpilī, LIAA Daugavpils biznesa inkubators, Daugavpils uzņēmēju biedrība „Anchor“ un Daugavpils Universitāte.

No visiem 33 SMU, kas piedalījās pasākumā, nominācijas un simpātiju balvas ieguva:
1. Sociāli atbildīgs SMU pamatskolu grupā – SMU „ DogChill“ no Daugavpils
Saskaņas pamatskolas; vidusskolu grupā – SMU „TWN Company “ no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja;
2. Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums pamatskolu grupā – SMU „Chocobar.lv“ no Daugavpils Saskaņas pamatskolas; vidusskolu grupā SMU „PaStyla“ no Daugavpils 3.vidusskolas;
3. Labākā SMU pārdošanas komanda pamatskolu grupā – SMU „GoodShoop“ no Daugavpils Vienības pamatskolas; vidusskolu grupā SMU „LPH“ ( Lovely Pet`s Houses) no Daugavpils Tenoloģiju vidusskolas-liceja;
4. Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums pamatskolu grupā SMU „Sofiaart“ no Daugavpils 10.vidusskolas; vidusskolu grupā SMU „Sweet Dreams“ no Daugavpils Valsts ģimnāzijas;
5. Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums pamatskolu grupā SMU „Aroma Touch“ no Daugavpils Saskaņas pamatskolas; vidusskolu grupā SMU „Axoloti“ no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja;
6. SMU biznesa potenciāls pamatskolu grupā SMU „Morell“ no Daugavpils 3.vidusskolas; vidusskolu grupā SMU „PiespraudesStore“ no Daugavpils 13.vidusskolas.

Vēl tika pasniegtas arī simpātijas balvas:
- T/C DITTON simpātiju balvas pasniedza SMU „Aroma Touch“ (Daugavpils Saskaņas pamatskola); SMU „PastYla“ (Daugavpils 3.vidusskola), SMU „Sofiaart“ (Daugavpils 10.vidusskola);
- „Swedbank“ AS – SMU „DeiMi“, SMU „Relaxatio“ un SMU „Sweet Fantasy“ (Daugavpils 3.vidusskola);
- SIA “Aver Latgale“ – SMU „Sofiaart“ (Daugavpils 10.vidusskola);
- Daugavpils Biznesa inkubators – SMU „Exten“ (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs);
- Daugavpils Universitāte – SMU „Kolibri“ (Daugavpils Saskaņas pamatskola);
- SIA „Cido“ – SMU „Bebriki“, SMU „ Fan Delion“, SMU „LYRICA“, SMU „Mirabilis“ (Daugavpils 3.vidusskola) un SMU „SoDaLiNa“ no Ludzas novada Bērnu un jauniesu centra.

Reģionālo SMU pasākumu CITS BAZĀRS Daugavpilī atbalstīja T/C DITTON, LPR Latgales uzņēmējdarbības centrs, SIA “CIDO “, SIA “TEX -MEX” , SIA “Aver Latgale”.

Paldies visiem iesaistītajiem par atbalstu un sadarbību!

Foto pieejami šeit: https://failiem.lv/u/am82te9hk?fbclid=IwAR196LhqmuTXMVG5q-AiPSg8egjMbY35sZAh6VvP8CKhecKdA_vwpw-DZbQ

Informāciju apkopoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Pedagoģe-karjeras konsultante
Santa Čeirāne
t. 29196866