Zvaniņš skan caur gadalaikiem

11.12.2014.

Š.g. 4.decembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sākumskolā bija neparasti svinīgi, krāsaini un rosīgi. Trešo gadu pēc kārtas pie sevis ciemos Salatētis (Santa Claus) aicinājis vislabākos pilsētas dzejas un prozas deklamētājus angļu valodā no 1. līdz 4.klasei uz atklāto pasākumu „Jingle Bells 2014 – Seasons” („Zvaniņš skan 2014 – Gadalaiki”). Šis konkurss ar katru gadu kļūst arvien populārāks, jo šogad tajā piedalījās jau 34 dalībnieki, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad dzejoļus deklamēja 26 skolēni.—–
Tas ir neparasts un interesants konkurss, kā netradicionālā veidā skolēnus piesaistīt angļu valodas mācībām. Visi dalībnieki kopā ar saviem skolotājiem aktīvi piedalījās un iejutās pasaku tēlos un izdzīvoja pasaku motīvus. Šogad dalībniekus priecēja ne tikai Salatētis, bet arī viņa palīgi – skaistie gadalaiki: maigais pavasaris ar rožu smaržīgām ziedlapiņām, jautrā vasara ar skaistiem, krāšņiem ziediem, krāsainais rudens ar garšīgiem āboliem un lepnā ziema ar balto, mirdzošo sniegu. Pasākuma gaitā gadalaiki pēkšņi sāka strīdēties, kurš no viņiem ir visskaistākais, bet skolēni ar saviem dzejoļiem palīdzēja pierādīt, ka katrs gadalaiks ir ļoti skaists un cilvēkiem vajadzīgs.
Bet konkurss paliek konkurss, tāpēc mazos deklamētājus šogad vērtēja ļoti nopietna un kompetenta starptautiskā žūrija – Ilona Ustinova (Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe un angļu valodas skolotāju MA vadītāja), Natālija Oševerova (ASV Informācijas centra vadītāja), Keita Makklillana (Kate McClellan, programmas English Teach Assistant dalībniece), Rišards Moravskis (Ryszard Morawski, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas poļu valodas, literatūras un vēstures skolotājs no Polijas) un Anna Januševska (J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu parlamenta priekšsēdētāja).
Konkursa dalībnieki tika sadalīti trīs vecuma grupās: 1.klase, 2.-3.klase, 4.klase. Žūrija dalībniekus vērtēja pēc šādiem kritērijiem: deklamēšana (acu kontakts ar klausītājiem un ķermeņa valoda), teksta interpretācija, teksta deklamēšanas precizitāte un piedāvātā materiāla grūtības līmenis.
Žūrijas uzdevums bija sarežģīts. Viņiem bija jānovērtē visi 34 dalībnieki un jāizvēlas vislabākie. Pēc asām debatēm Grand Prix tika piešķirts Lavam Danielam Skotam no Daugavpils Centra vidusskolas un Marijai Luīzei Jukšinskai no J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas. Apsveicam viņu skolotājas Natāliju Hozjainovu un Annu Beļsku un pateicamies par skolēnu sagatavošanu! Konkursā piedalījās arī trīs pirmklasnieki, kas angļu valodu mācās tikai dažus mēnešus. Par drosmi un arī labu uzstāšanos Eleonorai Gedzjunei (J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija), Voletai Inozemcevai (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Artūram Bozovičam (Daugavpils Saskaņas pamatskola) vienbalsīgi tika piešķirta pirmā vieta. Pateicamies skolotājām – Annai Beļskai, Nataļjai Juško un Gaļinai Gallerei!
2.grupā, kurā piedalījās skolēni no 2. līdz 3.klasei, par uzvarētājiem kļuva: Antons Griškjāns, Anželika Cirša, Emīls Mihejevs no Daugavpils 10.vidusskolas un Irēna Jasvina no Daugavpils 3.vidusskolas. Paldies skolotājām Svetlanai Andrijevskai un Innai Lukjanskai!
Par uzvarētājiem vecākajā grupā žūrija atzina Stepanu Filimonovu, Maksimu Buračkovu, Viktoriju Iļjinu no Daugavpils 10.vidusskolas, Andri Karpenko un Ilzi Zili no Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Anželiku Ustinovu no Daugavpils 3.vidusskolas, Anastasiju Zakrevsku no Daugavpils 9.vidusskolas, Evelinu Vasiļjevu no Daugavpils 16.vidusskolas. Paldies skolotājām Nataļjai Vnukovai, Natālijai Karpenko, Natalijai Andrejevai, Elenai Zakrevskai, Nadeždai Dzalbei!
Visjaukākais šajā konkursā ir tas, ka katrs dalībnieks aiziet mājās ne tikai ar gandarījumu par labi padarītu darbu – izteiksmīgi nolasītu dzejoli, bet arī ar kādu dāvanu no Salatēva un viņa palīgiem. Visi skolēni un viņu skolotāji bija apmierināti, smaidīgi un apsolīja atkal nākt ciemos nākamgad. Pateicamies par sadarbību un jaukām dāvanām Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei, ASV Informācijas centram un, protams, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas direktorei Gaļinai Smuļko, kā arī angļu valodas skolotājām Anželai Volodko un Ņinai Šukstei sadarbībā ar 10. un 11.klašu skolēniem (P.Šuksts, D.Juhno, A.Mihailova, D.Ivanova, K.Buša, P.Kozirevs ) par konkursa organizēšanu un vadīšanu! Sirsnīga pateicība no Salatēva arī visām skolotājām, kas sagatavoja savu skolēnus konkursam!

Rezultāti results Jingle Bells 2014_2.pdf

Informāciju sagatavoja:
J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas
angļu valodas skolotājas
Anžela Volodko un Ņina Šukste