Aicinām apmeklēt JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu “CITS BAZĀRS” Daugavpilī

Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbības partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde kopā ar LPR Latgales uzņēmējdarbības centru (LUC) un TC DITTON aicina uz reģionālo Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumu CITS BAZĀRS Daugavpilī, kas norisināsies sestdien, 11.februārī,  no plkst.10.00–16..00 TC DITTON (Cietokšņa ielā 60).

Reģionālajā SMU pasākumā CITS BAZĀRS  piedalīsies vairāk kā 50 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Daugavpils, Daugavpils novada un Latgales reģiona skolām, kuri visas dienas laikā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – suvenīrus, rotaslietas un aksesuārus, izglītojošas spēles un rotaļlietas, preces mājsaimniecībai un skaistumam, kā arī veselīgus našķus un vēl citas daudzveidīgas un interesantas preces.

Pasākuma ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 7 nominācijās: Uz zināšanām balstīts SMU produkts, SMU biznesa potenciāls, Tehnoloģiskās inovācijas produkts, Ilgtspējīgs SMU produkts, Labākais SMU stends, Labākā SMU pārdošanas komanda, Sociāli atbildīgs SMU.

SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs, Daugavpils uzņēmēju biedrība “Anchor”, Daugavpils Biznesa inkubators, LTRK Latgales reģiona Daugavpils nodaļa, Daugavpils Universitāte, T/C Ditton, biedrība “Partnerība Kaimiņi”, informatīvais portāls Chayka.lv, kā arī Daugavpils pašvaldības pārstāvji.

Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus apmeklēt pasākumu, aplūkojot un iegādājoties kādu pirkumu sev vai dāvanu citiem, kā arī iepazīstot un izzinot skolēnu radošo darbošanos.

Ar jauno  uzņēmēju radīto produkciju var iepazīties  jalatvia.lv/katalogs

Pasākumu rīko JA Latvija, sadarbībā ar  AS “Swedbank”, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldiLatgales plānošanas reģionuTirdzniecības un izklaides centru “DITTON.

Pasākuma atbalstītāji:

T/C Ditton, Orange Bouling, The Case, Douglas, BTA, Danija, XS rotaļlietas, Gabi, Mnogo knig, Sportland, Baltic data, Cido, 220.lv

Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Skolēnu mācību uzņēmumu programma ir īpaši 4.-12 klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas  ir Junior Achievement Worldwideprogrammu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Papildus informācija:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne
Santa.ceirane@ip.daugavpils.lv