Daugavpils bibliotēkas februārī gaida ģimenes ar bērniem

Februāra sestdienu rītos Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles un LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs aicina ģimenes uz bibliotēkas organizētajiem pasākumiem. Lasošās ģimenes ar bērniem radoši darbosies dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās, veidos ģimenes ģerboņa attēlus, skandēs dzejoļus, sacerēs stāstus, izzinās svētku svinēšanas tradīcijas u.c.

3. februārī plkst. 11.00 LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) tiks organizēts literāri tematisks pasākums “Autores pasakās klausoties…”. Tas veltīts latviešu grāmatu ilustratores un rakstnieces Margaritas Stārastes 110 gadu jubilejai. 

Savukārt LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka (18. novembra ielā 161) plkst. 11.00 aicina piedalīties pasākumā “Margarita Stāraste – iemīļoto pasaku un košo ilustrāciju karaliene”. Pasākuma laikā dalībnieki iepazīsies ar autores un mākslinieces daiļradi un dosies aizraujošā ceļojumā pasaku pasaulē.

LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) plkst. 11.00 notiks bibliotekārā stunda “Nu viss ir klusu, Lācēni lasa. Visi tik klausās un vēl, un vēl prasa!” /M. Stāraste/.  Pasākumā tiks iepazīta Margaritas Stārastes daiļrade un dažādās tehnikās attēloti vismīļākie un vispopulārākie grāmatu varoņi.

10. februārī plkst. 11.00 LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) ģimenes tiek aicinātas uz radošo darbnīcu, kas veltīta Svētā Valentīna dienai “Sirsniņdienā – sarkanas sirsniņas…” Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar svētku tematikai atbilstošām grāmatām un izveidot Valentīndienas apsveikumus un sirsniņas dažādās formās, veidos un tehnikā.

17. februārī plkst. 11.00 notiks sirsniņu darbnīca “Svētā Valentīna diena”, tā tiks rīkota LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2).

Savukārt LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) plkst. 11.00 Starptautiskās dzimtās valodas dienas ietvaros notiks literāri tematisks pasākums “Tinu, satinu, sapinu valodiņu lielā kamolā”, bet plkst. 10.00 Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) tiks organizēts literāri tematisks pasākums “Valodu varavīksne”. Pasākuma laikā dažādās valodās skanēs dziesmas un dzejoļi, dažādās valodās tiks lasītas un inscenētas tautu pasakas, kā arī izspēlētas dažādas spēles. Īpaši tiks godināta latviešu valoda, kura mūs visus vieno.

3., 10. februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks radošo darbnīcu cikla “Manas ģimenes ģerbonis” nodarbības. Ģimenes varēs atcerēties savas unikālās tradīcijas, vērtības, sasniegumus, ģimenes vēsturi un kopā izveidot ģimenes ģerboni. Turpinājumā būs iespēja izveidotos ģimenes ģerboņa attēlus pārnest uz T-krekla vai izgatavot ģimenes karogu.

Savukārt 17., 24. februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 ģimenes aicinātas uz interaktīvo nodarbību “Robots bibliotēkā!” Pasākuma gaitā katrs dalībnieks varēs izmantot Sphero BOLT robotu-bumbu un izbraukt tam paredzēto labirintu. Lūdzu, paņemiet līdzi savu telefonu, lai instalētu programmu Sphero Edu vai Sphero Play. Būs iespēja arī uzbūvēt robotu no Lego klucīšiem un uzzīmēt robotu, izmantojot 3D pildspalvu.

Gaidām jaunus domubiedrus!

Pasākumos tiks filmēts/fotografēts.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka