Erasmus+ projekta “Svešvalodas kompetence un emocionāla labbūtība skolā” skolēnu pašpārvaldes pieredze Polijā

Š.g. 8.-11. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolas pašpārvaldes sešas dalībnieces, pašpārvaldes konsultante Tatjana Steļmaka un angļu valodas skolotāja Helēna Skripničenko devās uz Polijas pilsētu Zamošču, kur projekts deva iespēju četras dienas būt I Spoleczne Liceum Ogolnoksztalcace skolēniem.

Mobilitātes mērķis bija pastāstīt par Daugavpils Zinātņu vidusskolas pašpārvaldes darbības būtību un panākumiem, uzklausīt poļu skolēnu pieredzi, kā arī apspriest tādas svarīgas tēmas kā emocionālā noskaņa skolā un kā pārvarēt stresu. Par šiem jautājumiem mēs spriedām, strādājot grupās un izpildot radošus uzdevumus, kas arī veicināja mūsu komunikācijas un emocionālās inteliģences prasmju uzlabošanu. Mēs iepazināmies gan ar skolas, gan jauniešu pilsētas parlamentu, kuri laipni pastāstīja mums par saviem sasniegumiem, tālākiem mērķiem un deva svarīgus padomus. Vienā no dienām mums bija iespēja uzzināt par skolas avīzes “U.p.s” redakcijas darbību, avīzes tapšanas procesu un pat iejusties intervētāja lomā. Pēdējā dienā mēs apmeklējām Akadēmiju Zamoščas vecpilsētā, uzzinot vairāk par tās vēsturi, piedaloties grupu aktivitātēs un pat iesaistoties konkursā “English Song competition”!

Gribam pateikt paldies organizatoriem, jo katra diena bija izcili izkārtota un pārdomāta. Ar prieku izmantojām iespēju nogaršot poļu nacionālos ēdienus dažādā veidā restorānos un apmeklēt skaistus, vēsturiskus apskates objektus, piemēram, Zamoščas vecpilsētu.

“Man palika atmiņā tas, cik atvērti sarunai bija studenti no Polijas. Kontaktējoties gan ar puišu grupu, kuri mums vienmēr bija blakus un palīdzēja grūtībās, gan ar citiem studentiem stundu laikā vai apmeklējot pilsētas parlamentu, pamanīju, ka pusaudži bija gatavi uzklausīt un ar prieku dalījās ar savu pieredzi. Šo braucienu es patiešām neaizmirsīšu vēl ilgu laiku, lai gan varu teikt, ka jutos tur kā mājās, jo dažas Zamoščas vietas ir ļoti līdzīgas mūsu dzimtajai Daugavpilij!”, tā stāsta Jevgeņija Andruškeviča.

“Īpaši aizraujoša bija iespēja apmeklēt matemātikas stundu. Kā matemātikas mīļotājai man bija milzīgs gandarījums vērot mācību procesu no iekšpuses un pat pamēģināt atrisināt uzdevumu. Lai gan valodas barjera neļāva man vairāk iedziļināties matemātikas stundā, tas bija tiešām interesanti. Kopumā, parastam tūristam, kas seko ierastajiem maršrutiem, šāds ieskats Polijas “aizkulisēs” nebūtu iespējams. Erasmus+ programma sniedz neatkārtojamu un vienreizēju iespēju iepazīt ne tikai valsti, bet arī tās cilvēkus, kultūru un izglītības sistēmu no iekšpuses,” atzīst Darja Adahovska.

“Piedalīšanās projektā mani ļoti iedvesmoja un rosināja vairākas idejas saistībā ar mūsu skolu. Katra projekta diena bija īpaši interesanta, pateicoties dažādām aktivitātēm, kas padarīja katru dienu spilgtu. Visvairāk man patika kvesta spēle par pilsētu Zamošču, jo bija iespēja apskatīt vairākas vietas un vairāk iepazīt arī Polijas jauniešus,” iespaidos dalās Anastasija Vasiļjeva.

Piedalīšanās projektā bija ne tikai izglītojoša, bet arī dziļi personiska. Šis brauciens deva iespēju jauniešiem uzzināt daudz ko jaunu, bagātināja viņu prasmes un sniedza neaizmirstamas atmiņas.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu izglītības sektora projektu “Svešvalodas kompetence un emocionāla labbūtība skolā” Nr. 2023-1-LV01-KA121-SCH-000113108 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūra mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu pamatskolas
Erasmus+ projekta grupas un skolēnu pašpārvaldes dalībnieces
Laura Veigure, Jevgeņija Andruškeviča, Anastasija Vasiļjeva, Darja Adahovska