Rudens brīvlaikā J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāji guva jaunas zināšanas Itālijā
Skolēnu rudens brīvlaikā seši skolotāji piedalījās Erasmus+ mobilitātēs Itālijā. Europass skolotāju akadēmijā Florencē Anita Putāne un Alīna Lapinska apmeklēja kursus par labbūtības nozīmi skolotāju darbā, bet Romā Jeļena Teļpuka un Mareks Kolosovskis papildināja savas zināšanas par mākslīgo intelektu un kritisko domāšanu. Savukārt Jeļena Skopina un Natālija Karpenko piedalījās darba ēnošanā F.Severi valsts zinātniskajā vidusskolā Salerno.
Kursos Florencē tika akcentēta labbūtības nozīme kā kvalitatīva darba atslēga. Nedēļas garumā notika gan teorētiski, gan praktiski vingrinājumi, lai apgūtu emocionālās brīvības tehniku, kas ir pierādīta prakse stresa vadībai un emociju regulēšanai. Dalībnieki mācījās to praktizēt, lai pārvaldītu negatīvas emocijas un satraucošas domas.
Apmācību rezultātā ir apgūtas dažādas metodes un rīki stresa mazināšanai, enerģijas atjaunošanai, lai stiprinātu savu labsajūtu un ieviestu vienotu labsajūtas valodu klasē, kā arī rīki, lai attīstītu skolēnu sociālās un emocionālās prasmes, piemēram, empātiju, laipnību un pozitīvu noskaņu. Tika stiprinātas personiskās un sociālās prasmes, izplatīta informācija par mūsu skolu un pilsētu un dibināti jauni kontakti starptautiskās pieredzes paplašināšanai.
Apmācībās Romā dalībnieki iepazinās ar dažādiem mācību rīkiem, salīdzināja to efektivitāti un izpētīja, kā tie var uzlabot skolēnu izpratni un kā tos iesaistīt mācību procesā, un cik svarīga ir kritiskās domāšanas loma, izmantojot mākslīgo intelektu. Vairākas praktiskās nodarbības un grupu diskusijas palīdzēja paskatīties uz mākslīgā intelekta izmantošanu kā uz būtisku mūsdienu izglītības procesa sastāvdaļu.
Kursos piedalījās skolotāji no Somijas, Lietuvas, Zviedrijas, Slovākijas, Polijas, Īrijas, Vācijas un Latvijas, tāpēc pieredzes un labās prakses piemēru apmaiņa notika multikulturālajā kontekstā.
Darba ēnošanas vizītes laikā mobilitātes dalībnieces vēroja angļu valodas stundas un praktisko darbu norisi ķīmijas, fizikas un IT laboratorijās, iepazinās ar skolas tradīcijām, salīdzināja Itālijas un Latvijas izglītības sistēmas, apmeklēja skolas bibliotēku un observatoriju, diskutēja ar skolotājiem un skolēniem, dalījās pieredzē par savu skolu, Latvijas un Polijas kultūru un tradīcijām, kā arī kopā ar itāļu kolēģiem atzīmēja Erasmus dienas.
Šajās mobilitātēs pedagogi ir īstenojuši Erasmus akreditācijas mērķi par labbūtības un digitālās pratības stiprināšanu. Skolotāji ne tikai apguva jaunas zināšanas, bet arī veidoja vērtīgus kontaktus ar kolēģiem no citām valstīm. Iegūtās prasmes un pieredze neapšaubāmi bagātinās mūsu pedagogus un uzlabos skolēnu mācību pieredzi. Pateicamies Erasmus+ programmai par šo unikālo iespēju un gaidām, ka iegūtās zināšanas tiks pielietotas ģimnāzijas ikdienas mācību procesa attīstīšanā.
Informāciju sagatavoja
J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāja
Anna Beļska