Daugavpilī tiek sperti soļi harmonijā ar dabu
No 7. līdz 11.aprīlim Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā norisinājās starptautiskā Erasmus+ projekta Nr.2024-1-PL01-KA210-SCH-000247534 „Steps in Harmony with Nature” (Soļi harmonijā ar dabu) mobilitāte. Tajā piedalījās skolotāji no Turcijas, Polijas, Itālijas un Latvijas.
Mobilitātes mērķis bija padziļināt zināšanas par vides izglītību, veicināt videi draudzīgu attieksmi un dalīties pieredzē par to, kā skolās stiprināt skolēnu un skolotāju harmonisku sadarbību ar dabu.
Programmas ietvaros norisinājās daudzveidīgas izglītojošas un kultūras aktivitātes. Partnervalstu skolotāji dalījās pieredzē par savu valstu izglītības sistēmām un ilgtspējīgas attīstības pieejām, piedalījās praktiskās darbnīcās par plastmasas maisiņu atkārtotu izmantošanu, kā arī apmeklēja keramikas nodarbību Daugavpils Māla mākslas centrā.
Viesi apmeklēja arī Dabas aizsardzības pārvaldi, Daugavpils skrošu rūpnīcu un Marka Rotko mākslas centru, gūstot plašāku ieskatu pilsētas kultūras un rūpnieciskajā mantojumā. Viens no mobilitātes nozīmīgākajiem mirkļiem bija koka stādīšana skolas pagalmā – kā simbolisks ieguldījums vides aizsardzībā un ilgtspējīgā nākotnē.
Īpaši izglītojoša bija vizīte Daugavpils Universitātē, kur projekta dalībniekiem bija unikāla iespēja darboties parazitoloģijas un cistoloģijas laboratorijās, praktiski pētot zivju parazītus un apgūstot bioloģiskās izpētes metodes.
Mobilitātes ietvaros notika arī nozīmīgi pieredzes apmaiņas braucieni ārpus Daugavpils. Dalībnieki devās ekskursijā uz Getliņi EKO – vienu no modernākajiem atkritumu apsaimniekošanas un resursu pārstrādes centriem Baltijā. Vizīte sniedza ieskatu aprites ekonomikas principos un tehnoloģiski attīstītos risinājumos vides aizsardzībai.
Tāpat viesi apmeklēja Vecrīgu, izbaudot Rīgas vēsturisko centru un arhitektūru, kā arī iepazina Daugavpils cietoksni – unikālu militārās arhitektūras pieminekli, kas ļāva izprast Latvijas kultūrvēsturisko kontekstu plašāk.
Daugavpils Valstspilsētas vidusskolu projektā pārstāvēja skolotājas Aleksandra Šaraka un Dace Zarāne-Jemeļjanova, kuras aktīvi iesaistījās programmas plānošanā, vadīšanā un pieredzes apmaiņā ar ārvalstu kolēģiem.
Sirsnīgs paldies visiem projekta dalībniekiem par ieguldīto darbu, iedvesmojošo sadarbību un kopīgi piedzīvotajiem soļiem ceļā uz ilgtspējīgu un harmonisku nākotni!
Informāciju sagatavoja
Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolotājas
Aleksandra Šaraka un Dace Zarāne-Jemeļjanova