Draudzība ar Kamerūnas bērniem

Atslēgvārdi: Pirmsskolu ziņas

20.04.2022.

Izstrādājot 2021./2022.mācību gadam video metodisko materiālu “Lauku darbi” bērniem, radās doma, ka būtu jauki iepazīties arī ar citu tautu, tās kultūru un klimatiski atšķirīgu dabas vidi. Rezultātā izveidojās brīnišķīga sadraudzības video saziņa un sarakste ar tālās Kamerūnas Nseng Nlong ciemata Nikol Ebindi kalna Svētdienas skolas bērniem. Šo Svētdienas skolu vada misionāru māsas un brāļi no Itālijas. Bērni ir ļoti dažāda vecuma un skolu apmeklē, lai gūtu pirmās nepieciešamās zināšanas un iemaņas ne tikai kristīgajās vērtībās, bet arī apgūtu un nostiprinātu rakstīt un lasītprasmi, darbotos kopā, komunicētu, pilnveidotu valsts valodas (franču valodas) prasmi, jo ģimenēs sarunājas vietējo cilšu dialektos.  

Sadarbība ar Kamerūnas bērniem izvērtās par aizraujošu un izzinošu projektu arī mūsu, Daugavpils 7.pirmsskolas izglītības iestādes, “Saulītes” grupas audzēkņiem. Lai dalītos video saziņā, nācās pašiem daudz pētīt, domāt, vērot, secināt, stāstīt un filmēt. Pētījām Latvijas gadalaiku pazīmes, stāstījām par tām un filmējām tās. Pārsteidzām Kamerūnas bērnus ar rudens koku krāsaino rotu, bietēm, burkāniem, sēnēm un kāļiem, sniega baltumu, sniegavīriem, ragaviņām un mūsu neparasto apģērbu ziemā… Turpinām strādāt pie pavasara izpētes, gājputnu atgriešanās (stārķus izrādās pazīst Kamerūnas bērni, jo tie mēdz pārlidot arī pār viņu debesīm), piebriedušos pumpurus, koku sulas vākšanu, pirmos pavasara ziedus un kukaiņus.

Video vēstījumos no Kamerūnas uzzinājām, ka ir dažādu rasu un ādas krāsu cilvēki. Kamerūnā ir tikai divi gadalaiki, neparasti augļi un dārzeņi: batātes, papaijas, kakao, mango… Kopā ar Āfrikas draugiem pētījām, kā aug ananāsi, un bērniem par lielu pārsteigumu izrādījās, ka tie neaug kokos. Uzzinājām, ka mūsu jaunie draugi dzīvo ļoti pieticīgi. Viņiem vecāki nespēj iegādāties krāsainos zīmuļus, tie ir pieejami tikai skolā, tieši tāpat arī citas kancelejas preces. Viņi ēd tikai vienu reizi dienā. Abpusēji priecājamies, tiekoties video saziņā. Pētot Nikol Ebindi kalna Svētdienas skolas atsūtītos materiālus, bērni nereti izteikušies, ka noteikti, kad būs lieli, dosies uz Āfriku, būs Āfrikas pētnieki, nogaršos visus Āfrikas neparastos augļus un iepazīs tur mītošos dzīvniekus.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 7.pirmsskolas izglītības iestādes
grupas „Saulīte” pirmsskolas izglītības skolotāja
Sanita Jaunošāne