Šo sestdien, 10.februārī, T/C DITTON aicinām apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu  reģionālo pasākumu Daugavpilī “CITS BAZĀRS”

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbības partneris – Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde – aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālo pasākumu Daugavpilī “CITS BAZĀRS” , kas norisināsies sestdien, 10.februārī, no plkst.10.00-15.00 TC DITTON 2.stāvā (Cietokšņa iela 60).

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Daugavpilī “CITS BAZĀRS” piedalīsies vairāk kā 60 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (33 vidusskolas un 30 pamatskolas) no Daugavpils, Rēzeknes un Rēzeknes novada, Viļāniem, Madonas un Madonas novada skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – suvenīrus, dāvanas, preces mājai un interjeram, kosmētiku, preces skaistumam, aksesuārus un bižutēriju, auduma izstrādājumus, dažādus pakalpojumus, kā arī pārtikas/konditorejas preces.  

SMU reģionālā pasākuma Daugavpils “CITS BAZĀRS” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 7 nominācijās – Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums, SMU biznesa potenciāls, Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums, Labākais SMU stends.

SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Latgales uzņēmējdarbības centrs, T/C DITTON, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Attīstības departaments, ALTUM, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, uzņēmums Webhelp, Europe Direct Dienvidlatgale, Daugavpils Inovāciju centrs, Augšdaugavas novada biedrība “Partnerība Kaimiņi”, Daugavpils Universitāte.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Lai arī skolēni pēdējos gadus teicami pielāgojās pandēmijas situācijai, piedāvājot savus ražojumus e-katalogā, nekas nevar aizstāt īstu sarunu ar pircēju un gandarījumu, redzot pieprasījumu pēc paša radīta produkta. Tādēļ esmu priecīgs, ka tirdziņi ir atpakaļ un jaunieši, sastopoties ar saviem klientiem, var gūt papildus motivāciju attīstīt savus produktus un biznesa idejas,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia“ vadītājs Jānis Krievāns.

Reģionālo CITS BAZĀRS pasākumu atbalsta Swedbank, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs, TC DITTON, Webhelp, Orange Bouling, Best Fit, 220.lv, Baltic Data, Mnogo Knig, The Case, BTA, DANIJA, SPORTLAND, ALBA, DOUGLAS, Gabi, CIDO un RIMI.

Par JA Latvia

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 42 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Junior Achievement Worldwide par ieguldījumu izglītībā 2022. gadā tika nominēta Nobela Miera prēmijai.

Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

  • Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9. klasei.
  • Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12. klasei.
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12. klasei.
  • Līderu programma 10.–12. klasei.
  • HealthTech programma – pirmsakselerators augstskolu studentiem, kas veicina inovāciju kopradi starp medicīnas un tehnoloģiju nozarēm.
  • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumuprogrammu

Skolēnu mācību uzņēmumu programmair īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā. Mācību gadā  tika reģistrēti vairāk kā 1300 SMU 260 JA Latvia dalībskolās.

LR Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Papildus informācija:
Santa Čeirāne, t.29196866
Santa.ceirane@ip.daugavpils.lv