Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes pieredzes apmaiņas seminārs “Iestādes darba organizācija un pārvaldība prioritāšu īstenošanā”
2024.gada 6.decembrī Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestāde uzņēma sadarbības partnerus no Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādēm “Māriņa” un “Rotaļa”, lai dalītos pieredzē labā pārvaldībā un izglītības procesa organizācijā prioritāšu īstenošanā. Pieredzes apmaiņas seminārā piedalījās Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji, pirmsskolas izglītības skolotājas un atbalsta personāls.
Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes pieredzes apmaiņas semināru atklāja iestādes vadītāja Jekaterīna Jankovska, iepazīstinot ar izglītības iestādes pieredzi pārmaiņu un inovācijas kultūras ieviešanā ar visu mērķgrupu aktīvu līdzdalību. Pieredzes apmaiņas semināra turpinājumā viesi novēroja 5-6gadīgo vecuma grupas rotaļnodarbību pirmsskolas izglītības skolotāju Līgas Bērziņas un Gaļinas Kotovas vadībā un līdzdarbojās kopā ar bērniem, lai izvērtētu un analizētu pedagogu stratēģijas un paņēmienus sagatavošanā pārejai no pirmsskolas uz skolu.
Pirmsskolas izglītības skolotāja Irīna Arhipova un skolotāja-logopēde Nataļja Oparina-Valaine piedāvāja viesiem praktisku darbnīcu izglītības procesa organizācijā Vienotas skolas pieejā, iekļaujot mācību satura apguvē daudzveidīgus IKT rīkus lasītprasmju attīstībai katra izglītojamā izaugsmei, kas ir Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes viena no 2024./2025.mācību gada izvirzītājām prioritātēm.
Seminārā gaitā tika demonstrēta diferencēta mācību pieeja, kas veicina izglītojamo interesi un iesaisti lasītprasmes attīstīšanā. Pedagogi rādīja piemērus, kā tiek izmantoti digitālie rīki lasīšanas prasmju veidošanai un pilnveidei. Īpaša uzmanība tika pievērsta individuālajam darbam ar izglītojamajiem, kam ir nepieciešams atbalsts lasītprasmē. Tika akcentēta draudzīgas un atbalstošas vides nozīme, kurā bērni jūtas motivēti un droši mācīties lasīt. Iestādes vadītāja dalījās pieredzē mūsdienīgā izglītības pakalpojuma piedāvājumā, izveidojot ciešu sadarbību ar vietējo kopienu, kas rada iespēju organizēt izglītības procesu ārpus iestādes, piedāvājot izglītojamajiem padziļinātas zināšanas STEM jomā (Daugavpils Inovāciju centrs) un “Slidošanas un hokeja ar ripu pamati” interešu programmas apguvē sadarbībā ar Daugavpils Sporta skolu un pateicoties Daugavpils valstspilsētas pašvaldības atbalstam. Pasākuma laikā tika uzsvērts arī ģimenes un sabiedrības iesaistes nozīmīgums, kur vecāki un vietējā kopiena ir aktīvi līdzdalībnieki lasītprasmes veicināšanā.
Vadītājas vietniece izglītības jomā Jekaterina Krankale dalījās pieredzē par iestādē izveidoto atbalsta sistēmu pedagogiem. Digitālā platforma ir mācīšanās organizācijas atbalsta rīks, kas palīdz pedagogiem dažādās darba jomās. Digitālā platforma veido daudzpusīgu atbalstu ikvienam pedagogam un nodrošina savstarpējo sadarbību kopīgā mērķa sasniegšanā. J.Krankale iepazīstināja ar iestādē izstrādātajiem digitālajiem mācību līdzekļiem lasītprasmes attīstībai, kas veicina katra izglītojamā izaugsmi un sekmē mācīšanās un mācīšanās procesa kvalitāti.
Noslēgumā semināra dalībnieki – Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes vadības komanda, pedagogi, Iestādes padome kopā ar sadarbības partneriem – diskutēja par aktualitātēm, iespējām un labās prakses piemēriem, kas palīdz sasniegt pirmsskolas izglītības iestāžu mērķus un izvirzītos rezultātus.
Pateicamies par iedvesmojošu atgriezenisko saiti un plānojam turpmākās sadarbības pieredzes apmaiņas pasākumus.
Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietnieks izglītības jomā
J.Krankale