Četrām Daugavpils izglītības iestādēm piešķirts “eTwinning Skola” statuss
Novērtējot izglītības iestāžu aktīvu darbu, maija sākumā 26 Latvijas izglītības iestādes saņēma “eTwinning Skola” statusu, kas apliecina pedagogu un skolēnu milzīgo ieguldījumu izglītības iestāžu attīstībā, lai nodrošinātu mūsdienīgāku un aizraujošāku mācību procesu. Šī gada 5.jūnijā eTwinning vadītāja Latvijā Baiba Suseja vizītē Daugavpils pašvaldībā četru Daugavpils pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu vadības pārstāvjiem pasniedza “eTwinning Skola” atzinības zīmi un Eiropas Komisijas pateicības vēstuli.
Uz tikšanos Daugavpils pašvaldībā 5. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies nominēto skolu (Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādes, Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra “Jaunība”, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas) vadības pārstāvji, aktīvie skolotāji, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldības un izglītības pārvaldes pārstāvji. Katras iestādes pedagogi īsi ieskicēja paveikto eTwinning, kā arī pastāstīja par iestādes turpmākiem plāniem. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes eksperte projektu jautājumos Evelīna Balode, atklājot tikšanos, precīzi raksturoja eTwinning skolu sadarbības būtību: “Šie projekti ir pamats teju katram lielākam projektam, īpaši Erasmus+, bet bieži vien netiek pienācīgi novērtēti. Mēs lepojamies ar saviem Daugavpils pedagogiem, kuri savā mācību saturā šādus projektus integrē. Prieks, ka tas tiek īstenots visus mācību līmeņos – gan pirmsskolā, gan vispārējā, gan pat interešu izglītībā.” Viņa aktīvi atbalsta pedagogus projektu jautājumos un ļoti priecājas par Daugavpils sasniegumiem, kas allaž izceļas uz citu pilsētu fona.
J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija ir atpazīstamākā eTwinning Skola Daugavpilī un novadā, jo skolā aktīvi darbojas divas eTwinning vēstnieces (Anna Beļska un Natālija Karpenko). Iestādes īstenotie projekti vairākkārt bijuši Nacionālās eTwinning balvas finālā un arī pašu labāko projektu skaitā. Tāpat abas vēstnieces aktīvi vada eTwinning profesionālās pilnveides seminārus gan Latgales, gan visas Latvijas pedagogiem. Klātesošie pedagogi atzina, ka tieši N. Karpenko viņus iedvesmojusi uzsākt starptautiskas sadarbības. Pati Natālija atzīst, ka ir liels gandarījums būt eTwinning Skolu pulkā, jo novērtē īpaši šīm iestādēm piedāvātās mācības gan Latvijā, gan ārpus tās.
Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” (BJC “Jaunība”) direktore Aina Jansone pateicās saviem pedagogiem par aktīvu darbu projektos, īpaši jau tāpēc, ka pulciņu skolotājiem sadarbība ar citām valstīm nav nemaz tik vienkārša – grūti Zoom platformā sazināties ar citām skolām, jo nodarbības notiek pēc stundām, bet iestādes pedagogi ir apņēmības pilni tos īstenot arī turpmāk. BJC “Jaunība” šogad ir vienīgais bērnu un jauniešu centrs visā Latvija, kas ieguvis “eTwinning Skola” statusu, par ko īpaši prieks arī pašvaldības pārstāvjiem.
Daugavpils Saskaņas pamatskola eTwinning pulkā ir jau kopš tā pirmsākumiem, kad iestādē darbojās eTwinning vēstniece Aļesja Šapkova. Kad viņa pārcēlās uz dzīvi citur, kādu brīdi projekti apsīka, bet iestādes direktore Jeļena Vucēna ir gandarīta, ka šobrīd projektu īstenošana ir atsākusies, iestāde jau vairākus gadus ir “eTwinning Skolas” nominēto iestāžu pulkā. Iestādes tehniskās modelēšanas pulciņa skolotāja Anfisa Labute, kas iesaistījusies vairākos nacionālos un starptautiskos projektos, ir apņēmības pilna iesākto turpināt un īstenot tieši starptautiskus eTwinning projektus.
Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Jekaterīna Jankovska savā prezentācijā prasmīgi nodemonstrēja, kā iestāde eTwinning projektus īsteno, pilnībā tos integrējot mācību saturā, veicinot bērnu prasmes sadarboties, projektos iesaistot arī vecākus, kā arī uzlabojot pašu pedagogu digitālās kompetences. Iestāde eTwinning darbojas vairākus gadus, bet augsti vērtēto “eTwinning Skola” statusu saņem pirmo reizi. Šī pirmsskola šogad eTwinning projektos jau iesaistījusi teju visus pedagogus un visas pirmsskolas bērnu vecuma grupas. Tā turpināt!
Tikšanās noslēgumā pateicības vārdus pedagogiem izteica arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, kurš, uzrunājot klātesošos, pateicās visiem, kas piedalījās šajā projektā: gan tā organizatoriem, gan Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes darbiniekiem, gan, protams, izglītības iestādēm un pedagogiem, kas iet kopsolī ar laiku un veic patiesi apjomīgu darbu mācību procesa uzlabošanai.
„Es zinu, cik ļoti ir noslogoti skolotāji. Un tas, ka jūs atrodat spēkus un laiku, lai ieviestu inovatīvas metodes un īstenotu šādas idejas, ir tiešām apbrīnojami. Paldies, ka izpildījāt visas stingrās prasības un protat lieliski strādāt visos līmeņos, sadarbojoties gan ar bērniem, gan ar vecākiem. Mūsu pedagogu un Izglītības pārvaldes speciālistu sniegums jau vairākkārt izpelnījies uzslavas no Izglītības un zinātnes ministrijas puses. Turpināsim strādāt šajā virzienā”, – sacīja A. Vasiļjevs.
Pateicības vārdus izglītības iestādēm un pedagogiem veltīja arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.
Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”, Daugavpils Saskaņas pamatskola un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija ir starp tām 4501 iestādēm visā Eiropā, kam Eiropas Komisija šī gada maijā uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, kā arī veicina plašāku skolēnu iesaistīšanos projektu plānošanā un īstenošanā.
Kas ir “eTwinning Skola” statuss?
eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un veicina inovatīvu izglītību savās iestādēs, katru gadu var pieteikties “eTwinning Skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning Skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās, skolotāju sadarbību un skolēnu iesaisti projektu plānošanā un īstenošanā. Skolām statusu piešķir uz 2 gadiem. Apbalvotās skolas saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās. Vairāk par “eTwinning Skola” statusa iegūšanu: https://etwinning.lv/etwinning-skola/
Kas ir eTwinning?
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Šobrīd eTwinning platformā (school-education.ec.europa.eu) reģistrējušies aptuveni 1 000 00 000 cilvēku, kuri strādā izglītības jomā, no kuriem vairāk nekā 3500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde,
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa