Arhīvs

 • Skolu ziņas: Pasākums "Mana Latvija"

  14.11.2018.

  „Turi Latviju ieslēgtu savā sirdī. Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt. Jo zaudējis Latviju, tu zudīsi pats.” (J. Jaunsudrabiņš)

  Novembris ir nozīmīgu Latvijas Valsts svētku un atceres dienu mēnesis.Š.g. 8.novembrī Daugavpils 15. vidusskolā notika pasākums “Mana Latvija”, kurā piedalījās 3.klašu skolēni un skolotāji no deviņām Daugavpils skolām. Pasākums tika veltīts Latvijas simtgadei. Šī pasākuma mērķis bija audzināt patriotiskās jūtas, cieņu pret savu valsti.Pasākuma laikā skolēni ne tikai nostiprināja savas zināšanas par Latviju, par Latvijas valsts simboliem, dabu, kultūras un vides objektiem, paplašināja savu redzesloku, bet arī nostiprināja prasmi sarunāties, saprasties, sadarboties komandā.Skolēni ar lielu aizrautību minēja mīklas, krustvārdu mīklas, piedalījās sacensībās, viktorīnā, dziedāja dziesmas, konstruēja no klucīšiem, pievērsa uzmanību runātājam, klausījās, mācījās veikt darbības saskaņoti, kā arī ievēroja dažādas lomas grupā, pieņēma spēles noteikumus.Veicot uzdevumus, skolēni parādīja savas zināšanas, savu draudzību un izpalīdzību!

 • Bibliotēkā skatāms veltījums Latvijai

  14.11.2018.

  20. novembrī plkst. 16.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā tiks atklāta biedrības “ERFOLG” izstāde “Veltījums Latvijai”. Biedrības rīkotā projekta “Mākslinieka darbnīca” dalībnieku darbi tapuši mākslas pasniedzējas Ingas Vasiļjevas vadībā. Biedrības “ERFOLG” projekta “Mākslinieka darbnīca” nodarbībās dažādus mākslas virzienus un tehnikas apguvuši divdesmit dalībnieki vecumā no 9 līdz 70 gadiem. Valsts simtgades priekšvakarā tapušie darbi veltīti Latvijai. Tajos akcentēts baltvācu devums mūsu valsts literatūrā, arhitektūrā un mākslā. Izstāde notiek bibliotēkas rīkotā pasākumu cikla “Mēs – Latvijai” ietvaros.

 • Skolu ziņas: Mēs visi esam Latvijas bērni!

  14.11.2018.

  Par godu Latvijas 100.dzimšanas dienai š.g. 9.novembrī Daugavpils 10.vidusskolas latviešu valodas un literatūras, sociālo zinību, krievu valodas, mākslas jomas metodiskās komisijas organizēja pilsētas pasākumu „Mēs visi esam Latvijas bērni”. Pasākumā piedalījās pilsētas skolu 6.klašu skolēni. Pēc Daugavpils 10.vidusskolas ansambļa iedvesmojošās dziesmas pasākuma dalībnieki uzsāka aizraujošu un izzinošu ceļojumu pa sešām stacijām. „Skanīgās dziesmas Latvijai” – muzikālā stacija, kurā skolēni atcerējās tautas mūzikas mantojumu. Stacijā „Latviešu tautas rotaļu karuselis” dalībnieki iemācījās latviešu tautas rotaļu soļus.Stacijā „Latviju rakstu zīmes” neparastā gleznošanas tehnikā skolēni izteica savu mīlestību pret Latviju. „Pagātnes pētnieks” piedāvāja seno vēsturisko saimniecībā lietojamo priekšmetu izpēti. Savu erudīciju un zināšanas par Latviju pasākuma dalībnieki demonstrēja viktorīnā „Latvijas pieturas punkti”. Stacijā „Krievu tautas tradīcijas Latvijā” skolēni pētīja krievu un latviešu kultūru saiknes caur tautas rotaļu elementiem.

 • Pirmsskolu ziņas: Tēvu sporta svētki.

  14.11.2018.

  Godinot Lāčplēša dienu, Daugavpils pilsētas 17.pirmsskolas izglītības iestādē 8. un 9.novembrī ar vērienu un svētku noskaņu sagatavošanas grupā tika organizēti tēvu sporta svētki “ Pa Sprīdīša takām! ”. Sporta svētku pamatvērtības bija vērstas uz godīgu spēli, cieņu, draudzību un izcilību. Divas dienas iestādē virmoja spēka gars, kas veicināja tēvu un bērnu radošumu stafetēs, sadarbības un saskarsmes kultūru sportā, kā arī neiztika bez prieka par uzvarām! Esam ļoti pateicīgi tik aktīviem bērnu vecākiem - tēviem, kuri arī paši pauda lielu gandarījumu par tik jautrām stafetēm, savukārt skolotājām nevar būt lielāks gandarījums par paveikto, kā redzēt dzīvespriecīgus, kustīgus un veselus bērnus!

 • Pirmsskolu ziņas: Svētku dienas Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādē.

  13.11.2018.

  Trīs, divi, viens! Latvijas simtgades svētku nedēļa ir sākusies!Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādē svētku sagaidīšanas laikā notiek visdažādākās aktivitātes un pasākumi, kuros piedalās visa mūsu draudzīgā saime. Sagatavošanas grupas bērni ciemojās „Latviešu mājā”, kur uzzināja daudz interesantu faktu par seno laiku sadzīves priekšmetiem un darbarīkiem. Pa ceļam aplūkoja pilsētas iecienītākās vietas – Daugavpils universitāti, Vienības namu, Vienības laukumu, pilsētas bibliotēku, teātri. Bērni aktīvi gatavojas viktorīnai „Mana Latvija”, kura notiks 15.novembrī.

 • Daugavpilī norisināsies Latgales reģiona simulācijas spēle TITAN

  13.11.2018.

  2018. gada 21. novembrī pirmo reizi Latgalē tiks organizēts biznesa simulācijas spēles JA TITAN reģionālais čempionāts, dodot iespēju labākajām komandām piedalīties JA TITAN valsts mēroga pusfinālā. Latgales reģiona spēle norisināsies Daugavpils 3. vidusskolā, Raiņa ielā 30. Spēles dalībniekus gaidīs no plkst.9.30 – 10.00, kad notiks skolu komandu reģistrācija. Plkst.10.00 tiks atklāts pasākums, kas dalīsies vairākos posmos, spēles turnīros - atlasē, pusfinālā un finālā. Pasākuma laikā skolēniem tiks piedāvāts apmeklēt arī Biznesa meistarklasi, ko organizēs Daugavpils Biznesa inkubators.

 • Necerēti liela skolēnu atsaucība Likteņdārza sveču konkursā

  12.11.2018.

  Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām no 1. oktobra līdz 5. novembrim Likteņdārzs aicināja Latvijas skolu skolēnus veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai piedalītos konkursā par lielāko novada sveci. Konkurss ir noslēdzies ar necerēti lielu atsaucību – tajā piedalījās 150 klases no 74 Latvijas skolām, kopā savācot 1704,18 kilogramus sveču materiāla. Konkursā piedalījās arī Daugavpils 13.vidusskolas 8.a klase un Vienības pamatskolas 4.b klase.

 • Skolu ziņas: Spēle "Cik? Par cik? Cik reižu? Manā Latvijā"

  12.11.2018.

  8.novembrī Daugavpils 9.vidussskolā notika pasākums 7.klašu skolēniem “Cik? Par cik? Cik reižu? Manā Latvijā”, kas veltīts Latvijas simtgadei. Pasākuma mērķis bija paplašināt skolēnu zināšanas matemātikā, attīstīt zinātkāri un pilsonisko apziņu. Spēlē, izmantojot balsošanas sistēmu, tika izspēlēti 15 jautājumi matemātikas jomā, kuri saistīti ar Latviju. Piedalījās 13 pilsētas skolu komandas, kuras visas ieguva godalgotas vietas.

 • 11.novembris - Lāčplēša diena

  09.11.2018.

  11.novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār vācu-krievu apvienoto karaspēku, kuru vadīja Pāvels Bermonts. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.