Arhīvs

 • Raidījumā „Es un skola” stāstīs par karjeras izvēli un veidošanu jau skolas laikā

  Piektais raidījums vecākiem un skolotājiem par skolas dzīvi „Es un skola” būs veltīts jaunai karjeras atbalsta programmai, kas ieviesta divdesmit piecās Latvijas skolās, savukārt sabiedrībā zināmas personības dalīsies pārdomās par savu karjeras izvēli un mērķu sasniegšanu. Raidījums būs skatāms sestdien, 26. janvārī, plkst. 12.00 Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

 • Uz skolu iesi?

  Tuvojoties februārim, šo jautājumu kopīgās sarunās uzdod arvien biežāk. Kā katru gadu, arī šogad skolas gaida savus „bijušos” uz tikšanos, lai kavētos kopīgās atmiņās par ne tik sen un diezgan sen piedzīvoto.

 • Jaunatnes departaments sniedz konsultācijas par ES projektu iespējām

  22.janvārī Daugavpils Centra vidusskolas telpās notika 11.klašu skolēnu un skolas pašpārvaldes tikšanās ar Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departamenta vecāko jaunatnes lietu speciālisti Irēnu Ivanovu par ES projektu iespējām. Jāatzīmē, ka interesi par šo tēmu izrādīja paši skolēni un skolas administrācija atbalstīja iniciatīvu un organizēja tikšanos. Dialoga laikā tika apspriesti daudzi jautājumi, problēmas un iespējas, tika izskaidrots, kas ir projekts, kādā formā skolēni var rakstīt projektus, kā pareizi to darīt un kur jāiesniedz pieteikumi. Tika apspriestas dažas jaunas idejas un priekšlikumi, ko ES noteikti varētu atbalstīt. Lai jauniešiem izdodas realizēt savas idejas!

 • Konkurss Daugavpils skolēniem

  Latgales Centrālā bibliotēka izsludina konkursu Daugavpils skolēniem „Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!”

  Konkursā aicināti piedalīties 7.–9. klašu skolēni, kuri ar radošiem un inovatīviem paņēmieniem ir ieinteresēti popularizēt drošas interneta vides lietošanu sociālajos tīklos.

 • Skolēni ar prieku raksta patriotisko dzeju!

  2012.gada nogalē Daugavpils pilsētas skolēni tika aicināti piedalīties Andreja Eglīša 100 gadu jubilejai veltītajā patriotiskās dzejas konkursā, ko organizēja Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes latviešu valodas un literatūras MA sadarbībā ar Daugavpils teātri un Daugavpils Universitāti.

  Konkursa mērķis un uzdevumi bija veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu patriotiskās dzejas autoru A.Eglīti, kā arī attīstīt skolēnu radošās un dzejas rakstīšanas iemaņas un radīt skolēnos vēlmi un interesi izteikt savas domas, jūtas, emocijas dzejā.

 • Notikusi 9.novadpētniecības konference „Skola un izglītība Daugavpilī no pirmsākumiem līdz mūsdienām”

  25. janvārī Daugavpils Centra vidusskolā notika 9. novadpētniecības konference, kuru rīkoja Centra vidusskolas vēstures entuziasti, nevalstiskā organizācija „Latgales novadpētnieki” un Krievu vēsturiskais klubs. Kaut arī konference notika jau devīto reizi, šogad tā bija īpaša, jo piedāvāja iespēju satikties vēstures entuziastiem un profesionāļiem, kā arī skāra ne tikai vēstures pētniecību, bet rosināja domāt par nākotni un vietējās vēstures mācīšanu Daugavpils skolās.

 • Raiņa lasījumi

  J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola sadarbībā ar Raiņa māju – muzeju Berķenelē aizsāk jaunu tradīciju - nodarbību ciklu „Lasījumi par Raini”.

  „2015.gadā Latvijā tiks atzīmēta Raiņa 150 gadu jubileja. Daugavpils pievārtē - Randenē, Berķenelē - ir pagājusi dzejnieka bērnība, bet Grīvas vācu skolā (šodien J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola) ir pavadīti četri gadi. Šķiet, ka ir pienācis īstais laiks atgādināt, varbūt no jauna iepazīties ar Raini - cilvēku, dzejnieku, sava laika izglītības ministru” – tā jaunas tradīcijas "Lasījumi par Raini" veidošanā aicina piedalīties idejas autore J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, skolas vēstures pētniece Iveta Vasitova.

 • Valodai ir lidošanas spējas...

  Skaidras, saprotamas valodas apguve būtiski ietekmē cilvēka, īpaši bērna, visu psihisko darbību kopumu, jo valoda ir pirmā nepieciešamība, tā ir viena no svarīgākajām sociālajām parādībām. Valoda var neveikli klūpeņot kā aizšauts briedis pa celmiem, var būt gludi vīta, kas slīd kā vanags virs mežiem.

 • „Zīļukā” visi sporto!

  Ar janvāri ir iesākušies īsti aukstumi, tāpēc Daugavpils pilsētas 26.pirmsskoas izglītības iestādē šis mēnesis ir veltīts veselībai un sportam, jo tikai „veselā miesā ir vesels gars”! Nelielu sporta svētku ieskatu piedāvājam aplūkot prezentācijā.