Arhīvs

 • Pirmsskolu ziņas: Ziemassvētki mežmalā

  27.12.2019.

  Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes grupām „Bitīte” un „Puķīte” 20.decembra diena bija ļoti īpaša – tika svinēti Ziemassvētki, tikai nedaudz savādāk, kā parasti!

 • Skolu ziņas: Starptautiskā Erasmus+KA2 projekta „GREEN” (Growing Responsible – Empower Europe Now) projekta tikšanās Portugālē

  23.12.2019.

  2019.gada decembrī projekta „GREEN” (Growing Responsible – Empower Europe Now) ietvaros Portugālē notika kārtējā partnervalstu tikšanās, kurā piedalījās skolotāji un skolēni no 4 valstīm: Latvijas, Francijas, Slovākijas un Portugāles. Projekta mērķis ir dot iespēju skolēniem sekmēt viņu sabiedrisko aktivitāti un pilsonisko līdzdalību, sniedzot priekšstatu par uzņēmējdarbību.

 • Bibliotēkā skatāma Armēnijas vēsturisko karšu izstāde

  23.12.2019.

  Armēnijas vēstniecība sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku aicina apmeklēt izstādi “Armēnija senās kartēs 6.gs.p.m.ē. – 20.gs.”. Izstādi varēs aplūkot no 2. līdz 30.janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros Rīgas ielā 22a, Daugavpilī. Ieeja – brīva.

 • Starptautiskajā festivālā “Riga Symphony-2019” galvenā balva daugavpiliešiem!

  20.12.2019.

  Vakar, 19.decembrī, Starptautiskajā jauniešu vokāla un mūzikas konkursā-festivālā „Riga Symphony-2019” nominācijā „Kora un ansambļu mūzika” mūsu pilsētas kolektīvs „Vocal Band Wonderland” (vadītāja: dziedātāja un pedagoģe Alisa Ciburevkina) ieguva galveno balvu. Šajā gadā konkursā piedalījās gandrīz 400 dalībnieku vairāk nekā no 30 valstīm. Ansamblis „Vocal Band Wonderland”, kura sastāvā ir A.V.Šapkina, A.Kaļina, Ē.Plopa, S.Jokste, Ņ.Pavlovs, konkursā izpildīja Latvijas folkgrupas „Auļi” un „Tautumeitu” dziesmu „Dzied papriekšu, brāļamāsa”.

 • Pirmsskolu ziņas: Ziemassvētku gaidās Daugavpils pilsētas 12.pirmsskolas izglītības iestāde

  18.12.2019.

  Gaidot svētkus, laiks skrien nemanāmi ātri. Visa iestāde kā skudru pūznis rosās darbībā. Katra grupiņa, gaitenis, pastaigu laukumiņš priecē skatienu. Svētki vieno cilvēkus labās domās un darbos. Lepojamies ar mūsu tradīciju – izrotāt pagalmā eglīti ar paštaisītiem rotājumiem. Katras ģimenes “brīnums” padara mūsu eglīti neatkārtojamu un vienreizēju. Ziemā ceļš uz dārziņu un mājām bērniem vienmēr ir garāks, stāstot eglītei savus mazus noslēpumus.

 • Skolu ziņas: Piektā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”

  17.12.2019.

  No 2019.gada 9. līdz 13.decembrim Polijā, SŁupskā, Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka skolā tika novadīta piektā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”. Daugavpils 11.pamatskolu pārstāvēja svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova, mūzikas skolotāja Olga Bančenkova un 7., 8., 9.klašu izglītojamās Liāna Tavkiņa, Viktorija Dmitrijeva, Sofija Fjodorova un Viktorija Kozlova.

 • Skolu ziņas: Klāt skaistais dāvanu laiks

  17.12.2019.

  Dāvanas saņemt patīk visiem, bet Daugavpils 3.vidusskolas skolēni labi zina to sajūtu, kas rodas, kad vari sagādāt prieku kādam citam. Jau par labu un ilggadēju tradīciju ir kļuvusi decembrī notiekošā labdarības akcija “Ziemassvētki visiem”, kuras laikā skolēni un skolotāji sarūpē dāvanas sociālās rehabilitācijas dienas aprūpes centra klientiem.

 • Skolu ziņas: Ceļā uz mediķa profesiju

  17.12.2019.

  9., 10., 11.klases skolēni klases stundu laikā paplašināja savas zināšanas medicīniskajā terminoloģijā, praktiskajā nodarbībā apguva iemaņas, kā palīdzēt cilvēkam, kurš nonācis nelaimē. Pārstāvji no Sarkanā krusta kopā ar skolēniem izspēlēja situācijas, kas jādara, ja ir griezta brūce, ja kājā ir iedūrusies nagla, ja cilvēks guļ bezsamaņā uz ielas, ja ir notikusi avārija uz ceļa, kā apturēt deguna asiņošanu, kā rīkoties, ja cilvēks ir aizrijies. Skolēni paši varēja ieģipsēt roku, apsaitēt slimo pirkstu, veikt sirds masāžu manekenam.