Arhīvs

 • Erasmus+ projekta „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” pēdējā tikšanās Turcijā

  17.06.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris īsteno Erasmus+ programmas projektu „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei”, kura koordinatori ir Sivas pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija), bet partneri – skolu inspektorāts Teleormanas apgabalā (Rumānija), nevalstiskā organizācija Atēnās (Grieķija), Molises reģiona (Itālija) pašvaldība.

 • Sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās

  13.06.2019.

  Programmā Jauniešu garantija sākas noslēdzošā uzņemšana 40 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notiek līdz 30.augustam.

 • Daugavpils bibliotēkās noslēgusies lasītveicināšanas programma “Mūsu mazā bibliotēka”

  12.06.2019.

  Vasaras sākumā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs noslēdzās izdevniecības “Liels un mazs” lasītveicināšanas programma “Mūsu mazā bibliotēka”, kura tika īstenota ar mērķi veicināt 4 līdz 8 gadus vecu bērnu interesi par lasīšanu, ilustrāciju, teātri un citām radošām nodarbēm. Kopumā lasītveicināšanas aktivitātēs vairāku mēnešu garumā tika iesaistīti 295 dalībnieki no dažādām Daugavpils izglītības iestādēm. Projekts vienlaikus tika īstenots sešās valstīs – Horvātijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovēnijā.Latvijā lasītveicināšanas programmā “Mūsu mazā bibliotēka” piedalījās vairāk nekā 8000 bērni, pārstāvot 200 skolas, bibliotēkas un pirmsskolas izglītības iestādes.

 • Skolēnu uzņemšanas kārtība 10.klasē Daugavpils pilsētā

  12.06.2019.

  No šā gada pilsētas vidusskolās ieviesti uzņemšanas noteikumi, kuros ir obligātā prasība – vidusskolā 10.klasē uzņems tikai tos skolēnus, kuriem 9.klases valsts pārbaudes darbā matemātikā, svešvalodā un latviešu valodā vērtējums nav zemāks par 5 ballēm un mazākumtautību skolās izglītojamo rezultāts centralizētajā eksāmenā latviešu valodā nav zemāks kā 46%. Skolās 10.klase tiks atvērta, ja tajā ir vismaz 22 skolēni.

 • Daugavpilī var pieteikties mācībām pieaugušajiem 288 programmās

  12.06.2019.

  Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Daugavpilī var pieteikties mācībām 288 izglītības programmās 17 izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28.jūnijam.

 • Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma Leonīda Baulina RetroFoto kolāža “Sejas, mirkļi... un - ne tikai...”

  10.06.2019.

  30.maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas zālē atklāta Leonīda Baulina (1945-2002) RetroFoto kolāža „Sejas, mirkļi... un - ne tikai..." Nedaudzo fotoattēlu salikumā ir eksponētas Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina fotogrāfijas no viņa ģimenes arhīva, kuras viņš darinājis savas dzīves laikā, t.i., pagājušā gadsimta 80.-90.gados.

 • Pirmsskolu ziņas: Kopā sanāksim, vasaru iesāksim!

  07.06.2019.

  Laukā jau skanīgi vītero putni, veroties augšup, saules kamols uzsācis savu siltuma un gaismas ceļu, kas mudina katru dzīvu radību rosīties un pierādīt sev savu varēšanu, bet ziedoņa paklājā mijās krāsu pastelis. Vasaras sākums sāk priecēt gan mazos, gan lielos, gan viedos, ir laiks kopīgai sanākšanai.