Arhīvs

 • XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz 2021.gadu

  31.03.2020.

  Šodien, 31.martā, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot Svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, pieņēma lēmumu pārcelt tos uz 2021.gada vasaru. Rīcības komiteja uzklausīja Svētku izpilddirektori Agru Bērziņu un Svētku operatīvās vadības grupas vadītāju ģenerāli Arti Velšu. Jautājumu par Svētku pārcelšanu uz 2021.gada vasaru skatīja arī Dziesmu svētku padome, piekrītot rīcības komitejas lēmumam.

 • Priecājamies, lepojamies, sveicam: Bioloģijas valsts 42.olimpiādes rezultāti

  31.03.2020.

  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2020.gada 22.janvāra līdz 2020.gada 24.janvārim notika Bioloģijas valsts 42.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tika organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

 • Tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā

  31.03.2020.

  Vakar, 30.martā, notika tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā. Preses konferencē piedalījās preses pārstāvji, izglītības iestāžu direktori un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālisti. Darba kārtībā uzmanība tika pievērsta diviem jautājumiem: izmaiņām, kas stāsies spēkā vidusskolā no 2020.gada 1.septembra, un mācību procesa organizācijai ārkārtas situācijas apstākļos.

 • Letonika.lv – palīgs mācībās arī attālināti!

  25.03.2020.

  Šajā izaicinošajā laikā atgādinām, ka letonika.lv ir ērts palīgs skolotājiem un skolēniem, kas piedāvā kvalitatīvu un uzticamu saturu, ļaujot veidot mācību materiālus, mācīties un gatavoties pārbaudes darbiem gan skolā, gan mājās.

 • #Paliecmājās un uzlabo savu medijpratību

  24.03.2020.

  Līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East” aicina jauniešus lietderīgi pavadīt brīvo laiku mājās un pieteikties individuālai dalībai tiešsaistes medijpratības projektā “MediaLab #StayAtHome”. Projekta mērķis ir izglītot jauniešus medijpratības jomā, attīstot prasmes analizēt un kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju.

 • Barboletas metode

  24.03.2020.

  Šajā pārmaiņu laikā, kad liela daļa iedzīvotāju ir pašizolējušies un daudzi strādā attālināti, kad bērniem ir attālinātā apmācība un kad vecāki pieņem šo diezgan lielo izaicinājumu kļūt par bērnu skolotājiem, vēlamies piedāvāt iespēju attālināti apgūt Barboletas metodi kopā ar bērnu mājās. Būtībā tas var kļūt par interesantu piedzīvojumu visai ģimenei, jo iesaistīties var visa ģimene un bērniem tas patīk.