Arhīvs

 • Attīstot reģionālo sadarbību, RSU māszinību studijas piedāvās arī Daugavpilī

  06.06.2019.

  Austrumlatvijas studētgribētāju ērtībai Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu – iespēju profesionālo bakalaura studiju programmu Māszinības apgūt Daugavpilī. Iepriekš Latvijas otrajā lielākajā pilsētā bakalaura grādu māszinībās pēc viena gada studijām varēja iegūt vien tie jaunie speciālisti, kam jau bija ielikti zināšanu pamati – 1.līmeņa augstākā izglītība. No 2019.gada rudens sadarbībā ar Daugavpils Universitāti būs iespējams iziet pilnu medicīnas māsas profesijai nepieciešamo studiju ciklu četru gadu garumā.

 • Daugavpilī noslēgusies lasīšanas veicināšanas programma ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem

  05.06.2019.

  Jūnija pirmajā sestdienā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs noslēdzās lasīšanas veicināšanas un ģimeņu saliedēšanas programmas “Grāmatu starts” otrā kārta. Tās gaitā 52 trīsgadīgi bērni un viņu vecāki vairāku nedēļu garumā piedalījās īpaši veidotā nodarbību ciklā, kurš tika īstenots pilsētas bibliotēkās nolūkā stiprināt kopīgas lasīšanas tradīciju un ģimeņu saikni ar bibliotēku.

 • Skolu ziņas: Ziņas no zaļākas Eiropas jeb Daugavpils 12.vidusskolas pārstāvji mācīšanās/ mācīšanas/mācību aktivitātē Lietuvā

  31.05.2019.

  Daugavpils 12.vidusskolas četri 8.klases skolēni un 2 skolotāji no 2019.gada 20.maija līdz 25.maijam piedalījās noslēdzošajā mācīšanās/mācīšanas/mācību aktivitātē Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “News from a greener Europe” ietvaros (“Ziņas no zaļākas Eiropas”; līguma Nr.2017-1-IT02-KA219-036499_5), kas norisinājās Lietuvā, Ukmerģē.

 • Bērnu drošība vasarā

  31.05.2019.

  Katru gadu skolēni ar nepacietību gaida silto laiku un vasaras brīvlaika sākumu, kas nav iedomājams bez atpūtas pie dabas, peldēšanās, ugunskuru un grilu kurināšanas, pastaigām svaigā gaisā mežā vai parkā, kā arī, protams, bez ogošanas vai sēņošanas.

 • Īstenosim „eTwinning” skolu sadarbības projektus

  29.05.2019.

  Lai veiksmīgi īstenotu eTwinning skolu sadarbības projektus, apgūtu jaunas mācību metodes un papildinātu savu profesionālo pieredzi, eTwinning piedāvā dažādas mācības, kursus un seminārus. eTwinning mācības vada pieredzējuši eTwinning vēstnieki, kā arī dažādu nozaru eksperti, kuri palīdz ne tikai uzbūvēt eTwinning projektus un iepazīt eTwinning platformas, bet arī parādīs jaunas mācību metodes un veidus, kā mācību procesā jēgpilni izmantot IKT rīkus. eTwinning par veiksmīgu dalību izsniedz pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apliecības.

 • Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem gandrīz 800 programmās

  29.05.2019.

  Pirmdien, 27.maijā, atklāta ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad piedāvāto programmu skaits, salīdzinot ar 2018. gadu, ir pieaudzis teju divkārt, un strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no gandrīz 800 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 28. jūnijam, un pirmoreiz to var izdarīt tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.