Arhīvs

 • 15.oktobris - Vispasaules Roku mazgāšanas diena

  11.10.2018.

  Daugavpils pilsētas bērni tiek aicināti 15.oktobrī īpašu vērību veltīt roku tīrībai, mazgājot tās paši un aicinot to darīt arī vecākus un citus pieaugušos. Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību, it īpaši akūtu zarnu infekciju profilaksei.

 • Skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme”

  11.10.2018.

  No 15. līdz 26. oktobrim Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā būs skatāma Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa “Mana Satversme” ceļojošā izstāde. Tajā iekļauti 53 zīmējumi un 10 domraksti, kas atklāj skolēnu redzējumu un izpratni par valsts pamatlikumu.

 • Skolu ziņas: Projekta "BORN TO READ" starpvalstu sanāksme Spānijā

  10.10.2018.

  Oktobra pirmajā nedēļā Spānijā, pilsētā Mulā, Cristo Crucificado skolā notika projekta “Dzimuši, lai lasītu” otrā starpvalstu sanāksme, kurā piedalījās partnerskolu pārstāvji no Lietuvas, Itālijas, Ungārijas, Bulgārijas, Spānijas un Latvijas. Latvija, kā projekta koordinators, vadīja projekta sapulces un organizēja dalībnieku darbu, lai saplānotu nākamo mācību mobilitāti Ungārijā, kurā piedalīsies arī partnerskolu skolēni, kā arī citas projekta aktivitātes 2018./2019.m.g.

 • ASV Informācijas centrs rīkoja burtošanas konkursu skolēniem

  10.10.2018.

  2018. gada 3. oktobrī Latgales Centrālajā bibliotēkā notika burtošanas konkurss “Spelling Bee”, kurā piedalījās Daugavpils pilsētas skolu 9.-12. klašu skolēni. Konkursu rīkoja Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils 3. vidusskolu un Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldi ar mērķi attīstīt skolēnu pareizrakstības iemaņas un publiskās runas prasmes angļu valodā.

 • Tikšanās ar dzejnieci Ivetu Ratinīku

  08.10.2018.

  9. oktobrī plkst. 14.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz tikšanos ar dzejnieci, skolotāju, Rīgas domes deputāti un vienkārši spilgtu personību Ivetu Ratinīku. Pasākuma viešņa iepazīstinās ar savu daiļradi un redzējumu par jaunāko latviešu literatūru, kā arī atklās personīgo pieredzi profesionālā aicinājuma meklējumos. Pasākums notiks Karjeras nedēļas ietvaros.

 • Skolu ziņas: Laipni lūgti Latvijā, Daugavpilī!

  08.10.2018.

  Kas ir Latvija mums katram? Atbildes noteikti skanētu dažādi. Kādu redz Daugavpili un Latviju, tās iedzīvotājus, ciemiņi, kuri šeit ierodas? Daugavpils 12. vidusskola, tās skolēni un viņu ģimenes, kuri ir iesaistījušies Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “News from a greener Europe” ietvaros (“Ziņas no zaļākas Eiropas”; līguma Nr. 2017-1-IT02-KA219-036499_5) projektā, uzņēma projekta partnerus no Lietuvas, Spānijas, Portugāles un Itālijas.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi par drošību Itālijā

  08.10.2018.

  PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāves apmeklēja 2 nedēļu kursus Itālijā, Milānā, ko organizēja mācību centrs ar lielu pieredzi gan dažādu kursu organizēšanā un apmācību nodrošināšanā, gan skolēnu mācību prakšu, sadarbības projektu īstenošanā (Giovani per l’Europa). Kursi bija saistīti ar drošību gan skolā, gan darba vidē, gan šodienas sabiedrībā, globālajā pasaulē. Kursos apgūtās zināšanas noderēs jauna priekšmeta “Sabiedrības un cilvēka drošība” pasniegšanai, administrācijas darbam, nodrošinot drošu un labvēlīgu vidi izglītības iestādē.