Arhīvs

 • Valodai ir lidošanas spējas...

  Skaidras, saprotamas valodas apguve būtiski ietekmē cilvēka, īpaši bērna, visu psihisko darbību kopumu, jo valoda ir pirmā nepieciešamība, tā ir viena no svarīgākajām sociālajām parādībām. Valoda var neveikli klūpeņot kā aizšauts briedis pa celmiem, var būt gludi vīta, kas slīd kā vanags virs mežiem.

 • „Zīļukā” visi sporto!

  Ar janvāri ir iesākušies īsti aukstumi, tāpēc Daugavpils pilsētas 26.pirmsskoas izglītības iestādē šis mēnesis ir veltīts veselībai un sportam, jo tikai „veselā miesā ir vesels gars”! Nelielu sporta svētku ieskatu piedāvājam aplūkot prezentācijā.

 • Latgales jauno ģeogrāfu komandu mači

  26.janvārī Rēzeknē notika Latgales jauno ģeogrāfu skolas komandu mači, kuros piedalījās arī daugavpilieši: 11 komandas no Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, 3.vidusskolas, 12.vidusskolas un 16.vidusskolas. Komandu mačos kopumā piedalījās 21 komandas no Centrālās un Dienvidlatgales. Uzdevumi bija veltīti Latvijas kultūrai, sociālajai ģeogrāfijai, vēsturei, vērtēta tika arī radošā pieeja uzdevumiem. Sīvā cīņā daugavpilieši piekāpās tikai Rēzeknes poļu valsts ģimnāzijai un ieguva 2. un 3.vietas.

 • Informatīvais seminārs par studiju iespējām Lielbritānijā

  Atsaucoties uz jauniešu izrādīto interesi par studiju iespējām Lielbritānijā, organizācija Dream Foundation Latvija aicina uz bezmaksas informatīvo semināru, lai iepazīstinātu studētgribētājus ar Lielbritānijas augstskolām un izglītības sistēmu, piedāvātajām studiju programmām, kā arī pieteikšanās nosacījumiem un prasībām, kas jāievēro, piesakoties studijām ārzemēs. Seminārs notiks 2013.gada 4.februārī, plkst. 18.00, Rīgas Ekonomikas augstskolā (Strēlnieku ielā 4a), 311.auditorijā.

 • „Rūķītī” stāstīja Ziemas pasaku…

  Kad ziemas sals piespiedis „Rūķīša” bērnus palikt telpās, tad pienācis īstais laiks stāstīt pasakas. 29.janvārī sagatavošanas grupas ”Vārpiņas” bērni kopā ar vācu valodas skolotāju Viju Baļevu, Daugavpils Universitātes vācu valodas centra vadītāju Nataļju Demjaņenko un brīvprātīgā darba veicēju Evu Drešleri (Evu Drechsler) no Vācijas stāstīja „Ziemas pasaku” vācu valodā.

 • Noslēgusies III atklātā Latgales novada olimpiāde kulturoloģijā

  29.janvārī jau trešo reizi Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Atklātā Latgales novada olimpiāde kulturoloģijā. Šogad uz Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes organizēto pasākumu pulcējās 31 vidusskolēns no 16 skolām, pārstāvot 8 Latgales un Zemgales novadus. Olimpiādes tēma „Modernisma attīstība tēlotājmākslā Latvijā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta pirmajā pusē” skolēniem grūtības nesagādāja, un viņi varēja parādīt savu erudīciju un kultūrfaktu analīzes prasmes, kā arī iejusties mākslas zinātnieku lomā. Visi skolotāji piedalījās darbu vērtēšanā, kā arī diskutēja par kulturoloģijas mācīšanas jautājumiem. Uz olimpiādi bija ieradušies sava priekšmeta entuziasti, tāpēc priecājāmies gan par skolēnu labajiem rezultātiem, gan iespēju satikties un aprunāties.

 • Par DU Zinātnes skolas nodarbību

  Kā jau tika informēts, Daugavpils Universitātē savu darbību uzsāks Zinātnes skola. Šī gada 2.februārī, sestdien, bija paredzēta Zinātnes skolas 1.nodarbība. Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājas Žannas Kulakovas 29.janvāra rīkojumu Nr.33 par karantīnas pasākumiem, Daugavpils Universitātes Zinātnes skolas pirmā nodarbība 2.februārī nenotiks. Tā tiek plānota 23.februārī.

 • Tiek pasniegtas Latvijas Universitātes Gada balvas

  Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā šodien, 1.februārī, darbinieku sapulcē LU rektors Mārcis Auziņš pasniegs LU Gada balvas „Gada skolotājs” un „Gada skolas direktors”, kas tiek piešķirtas reizi akadēmiskajā gadā kopš 2007.gada.

  Latvijas Universitātes balvas „Gada skolotājs” un „Gada skolas direktors” piešķir pedagogiem un skolu vadītājiem, lai izceltu un atbalstītu Latvijas skolu skolotājus un direktorus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu skolēnu sagatavošanā studijām Latvijas Universitātē. Lai balvu būtu iespējams saņemt pēc iespējas plašākam skolotāju un skolu direktoru lokam visā Latvijā, katru gadu tiek ņemti vērā atšķirīgu centralizēto eksāmenu rezultāti atbilstoši uzņemšanas rezultātiem Latvijas Universitātē.

 • Seminārs pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājiem

  ..Uz visiem kokiem guļ sniegs.

  Un skaņas mīkstas, it kā sniegu apvēlušās, veļas…

  (V.Plūdonis)

  Janvāra ziemas dienā, kad aiz loga valda sniegs, ledus un sals, Daugavpils pilsētas 28.pirmsskolas izglītības iestādes zālē valdīja smiekli, prieks un pozitīva gaisotne. Iestādē notika MA pasākums pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājiem „Skolotāja loma pozitīvas emocionālās vides veidošanā mūzikas nodarbībās”. Pirmsskolas iestādes mūzikas skolotājas Tatjana Stepanova un Oksana Groza iepazīstināja kolēģus ar savu darba pieredzi.