Arhīvs

 • Aicina iepazīties ar jaunu latviešu valodas rokasgrāmatu

  07.11.2018.

  Latviešu valodas aģentūra izveidojusi elektronisku latviešu valodas rokasgrāmatu.Iepazīt jauno līdzekli iespējams seminārā, kurš notiks 2018. gada 8. novembrī pulksten 14.00–16.00 Daugavpils Universitātes 309. auditorijā Daugavpilī, Vienības ielā 13.

 • Konkurences tematikai veltītais stop-motion video konkurss vidusskolēniem

  07.11.2018.

  Konkurences padome (KP) atgādina, ka līdz 16. novembrim Latvijas vidusskolēni aicināti piedalīties stop-motion video konkursā “Konkurencē labāk vairāk”. Konkursa uzdevums ir individuāli vai skolēnu grupā līdz trim dalībniekiem sagatavot stop-motion video, kurā oriģinālā veidā atspoguļoti ieguvumi, kas rodas, ja godīgā konkurencē piedalās vairāk nekā viens spēlētājs.

 • Angļu valodas skolotājas Maltā pilnveido mācīšanas metodiku programmas Erasmus + KA1 ietvaros

  07.11.2018.

  Skolotāja misija – palīdzēt skolēnam izprast savu būtību, atklāt sevi. Šodienas zināšanas un prasmes kā atsevišķi elementi noveco diezgan ātri, tāpēc kompetenču pieeja mācībās ir diezgan perspektīva, lai veicinātu skolēnu domāšanu un radošumu, sadarbību un līdzdalību – prasmes, kas 21. gadsimtā būtiskas jauniešiem, kuri šobrīd mācās, kā arī katram no mums. Trijām skolotājām no Daugavpils programmas Erasmus+ KA1 ietvaros bija iespēja pilnveidoties un rast jaunas idejas un metodes mācību procesam, apmeklējot kursus “Spice Up Your Teaching” („Atdzīvini savu mācīšanas metodi”). Kursi tika organizēti viesmīlīgajā un saulainajā Maltā no 29. oktobra līdz 3. novembrim.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 11.pamatskola aktīvi piedalās vairākos projektos

  07.11.2018.

  Ar 2018. gada 1.septembri Daugavpils 11. pamatskola uzsāka aktīvu darbu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas (KA2) projektos:- „Empātija pret iebiedēšanu” („Empathy Towards Bullying”) – projekta koordinators ir Anglija, partnervalstis ir Latvija, Turcija, Spānija, Francija;- „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”(„Me and you – through art to a better future”) – projekta koordinators ir Polija, partnervalstis ir Latvija, Portugāle, Turcija;- „Manas fotogrāfijas Eiropas kanvā” („Snapshots of myself on the European canvas”) – projekta koordinators Rumānija, partnervalstis ir Latvija,Turcija, Polija, Bulgārija.- „Skolēnu ar īpašām vajadzībām sociālā iekļaušana, šķērsojot robežas” („Social inclusion of people with disabilities”) – projekta koordinators Turcija, partnervalstis ir Latvija, Rumānija, Polija.

 • DAUGAVPILS SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMI MĀCĀS NO LABĀKAJIEM

  07.11.2018.

  Jau trešo reizi Daugavpilī norisinājās konference jauniešiem – topošajiem uzņēmējiem “LEVEL UP 3.0”. Šoreiz tā pulcināja vairāk nekā 50 dalībnieku: Daugavpils pilsētas skolu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas pārstāvju, uzņēmēju un ciemiņu. Konferences mērķis šo gadu laikā ir palicis nemainīgs - sniegt atbalstu jauniešiem – topošajiem uzņēmējiem, aicinot kā jau pieredzējušas SMU komandas, kas dalās pieredzē – kā tika gūti panākumi, gan arī vietējos uzņēmējus, kas ar savu padomu diskusiju ceļā var līdzēt rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem.

 • Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekts „ Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”)

  06.11.2018.

  Daugavpils Saskaņas pamatskola no 2019. gada 1. novembra līdz 2020.gada 31. oktobrim realizē ES mūžizglītības Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektu “Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”).Projekta mērķi: - izstrādāt un dalīties ar inovatīvām mācību metodēm un aktivitātēm; - ieviestu starpnozaru sadarbību un inovācijas skolas darbā; - palīdzēt skolai radīt radošu un autentisku mācību pieredzi.

 • Ziemeļvalstu literatūras dienas bibliotēkā

  06.11.2018.

  Tradicionāli gada tumšākajā laikā Latvijas publiskās un skolu bibliotēkas izgaismo Ziemeļvalstu literatūras dienas, kuras šogad notiks jau divdesmit pirmo reizi. To ietvaros bibliotēkās tiek pulcēti lieli un mazi lasītāji, lai iedegtu sveces un lasītu kopīgi izvēlētu grāmatu. No 6. līdz 16. novembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā un sešās filiālēs tiks piedāvāta virkne literāru pasākumu pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas veltīti šīgada tēmai – Ziemeļvalstu varoņiem.

 • J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija: "Sports ir veselība”

  06.11.2018.

  No 22. oktobra līdz 26. oktobrim J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Erasmus + projekta "Edukacja matematyczna poprzez sport “ (“Praktiskā matemātikas mācīšana caur sporta elementiem”) dalībnieki Kornēlija Lapkovska, Karolīne Siņavska, Laura Līne Putāne, Agata Pogumirska un Vladislavs Dobkevičs un 2 skolotājas - Anžela Volodko un Jeļena Teļpuka devās uz trešo mācību mobilitāti ZS Smeralova 25. pamatskolā Prešovā , Slovākijā. Galvenie mobilitātes mērķi un uzdevumi bija veselīga dzīvesveida popularizēšana un fizisko aktivitāšu veicināšana pusaudžu vidū. Mobilitātes programma bija ļoti intensīva un labi pārdomāta.

 • „Ciemos pie Zinīša” Daugavpils 17. vidusskolā

  05.11.2018.

  Nav lielāku dārgumu par zināšanām.../Sokrāts/

  Š.g. 1. novembrī Daugavpils 17. vidusskolā tradicionāli notika pilsētas konkurss - spēle "Ciemos pie Zinīša". 3. klases skolēni no 8 pilsētas skolām devās aizraujošā ceļojumā uz Viszinīšu planētu. Bērni ciemojās "Literatūras salā", "Matemātikas kalnā", "Jautrības pussalā", „APU laukumā” un citās interesantās vietās. Zinītis piedāvāja bērniem pildīt gan loģiskos, gan radošos uzdevumus, atkārtot APU programmas elementus, veicinot kompetenču attīstīšanu, kā arī parādīt savas zināšanas par Latviju.

 • Aicinām apmeklēt semināru par karjeras iespējām dzelzceļa nozarē

  05.11.2018.

  Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar PIKC Daugavpils tehnikumu organizē semināru “Karjeras diena dzelzceļa nozarē”, kas notiks 29. novembrī Daugavpils tehnikumā. Seminārā aicināti piedalīties jaunieši, izglītības iestāžu karjeras speciālisti un pedagogi. Seminārā piedalīsies dzelzceļa jomas speciālisti un mācību iestāžu pārstāvji, kuri iepazīstinās par izglītības iespēju klāstu dzelzceļa jomā, par jaunumiem un izaicinājumiem nozarē. Seminārā otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja doties LDZ ritošā sastāva servisu un Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcu un apskatīt kā dzelzceļa darbinieku darbs norit ikdienā.