Arhīvs

 • Eksperti: Izvērtē kritiski pirms apskaud interneta slavenības

  10.01.2019.

  Samsung Skola nākotnei un LR Kultūras ministrijas veiktā aptauja* atklāj, ka 71% Latvijas jauniešu seko līdzi video blogeru un Instagram slavenību aktivitātēm tiešsaistē, turklāt teju trešdaļa paši vēlētos par tādiem kļūt. Eksperti uzsver – lai “neuzķertos” uz influenceru “skaistās dzīves” ierakstiem, kritiski jāizvērtē interneta saturs.

 • Labo darbu festivāls “Ceļā uz nākamo simtgadi”

  10.01.2019.

  Valsts izglītības satura centrs aicina vispārējās izglītības iestāžu 7.-12.klašu skolēnus, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus un viņu pedagogus, jauniešus, kuri jau aktīvi sadarbojas ar pašvaldībām, nevalstiskām organizācijām, kā arī ir iesaistījušies brīvprātīgo kustībā, īpaši Skolēnu domju pārstāvjus un viņu konsultantus pieteikties un aktīvi piedalīties Labo darbu festivālā “Ceļā uz nākamo simtgadi”, kura mērķis ir sekmēt jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij un veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un dalību Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

 • Jaunas pieredzes ieguve

  10.01.2019.

  Skolēnu ziemas brīvdienu laikā mājturības, vizuālās mākslas un vēstures skolotāji devās uz Tartu, lai apmeklētu Igaunijas Nacionālo muzeju.

 • Skolu ziņas: Starptautiskā Erasmus+KA2 projekta „Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija”(„Sharing the world: disability and displacement”) projekta tikšanās Slovākijā

  10.01.2019.

  2018.gada decembrī projekta ietvaros Slovākijā notika kārtējā partnervalstu tikšanās. Krievu liceja skolotājas Nataļja Izuļena, Ludmila Lastovka un 9.-10. plūsmas skolnieces Ksenija Sofija Slavecka, Polina Jeļina, Jekaterina Šatohina un Ksenija Klimova viesojās Žilinas pilsētā, Hotel Academy koledžā, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti.

 • Latviešu oriģinālliteratūra bezmaksas e-grāmatu bibliotēkā

  09.01.2019.

  No 2019. gada 6. janvāra pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā, tostarp arī Daugavpilī, tiek piedāvāts jauns pakalpojums “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, kas sniedz iespēju bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē savā mobilajā ierīcē vai datorā. Šobrīd lasīšanai tiek piedāvāti vairāk nekā simt apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumi – latviešu literatūras klasika un atzinību iemantojuši mūsdienu autoru darbi. Daugavpilī pakalpojums ir pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu reģistrētiem lietotājiem.

 • Daugavpils bibliotēkas turpina dalību lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

  09.01.2019.

  2018. gada jūnijā Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles uzsāka dalību izdevniecības “Liels un mazs” lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”. Projekts paredzēts 4-8 gadus veciem bērniem, tā mērķis ir rosināt interesi par lasīšanu un ilustrāciju, kā arī iepazīstināt ar dažādām radošām nodarbēm – rakstīšanu, zīmēšanu, teātri. Projekta aktivitātes norisināsies līdz 2019. gada maijam, izmantojot sešas augstvērtīgas bilžu grāmatas, kuru autori pārstāv dažādas valstis – Igauniju, Poliju, Slovēniju un Latviju.

 • Pirmsskolu ziņas: „Zīļuki” aktīvi darbojas kā Veselību veicinoša skola

  08.01.2019.

  Nu jau trešo gadu Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde darbojas Veselību veicinošu skolu tīkla programmā un organizē daudzveidīgas sportiskas aktivitātes un pasākumus, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu un tā veicināšanu. Pirmsskolas sporta skolotāja Olga Grigorjeva vada iestādes Veselību veicinošu skolu tīkla programmas īstenošanas sadarbības grupu, kura plāno pasākumus un koordinē to izpildi visās grupās. Iestādes pedagoģiskās padomes sēdē tieši šīs sadarbības grupas darbu pedagogu kolektīvs novērtēja kā visveiksmīgāko.