Arhīvs

 • Apgāds "Jumava" aicina piedalīties manuskriptu konkursā „Mana novada lepnums”

  08.10.2014.

  Mūsu tautas vēsture un kultūrmantojums veido tās pašapziņu, un tā apzināšana un saglabāšana ir svarīgs uzdevums. Apgāds „Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina manuskriptu konkursa trešo kārtu — „Mana novada lepnums”, lai mūsu tautas vēsture, mūsu vecvecāku un vecāku stāstus saglabātu nākamajām paaudzēm.

 • Skola ārpus skolas

  08.10.2014.

  Skolotājs – šis vārds ilgus gadus saistījās ar Daugavpils Pedagoģisko institūtu un Universitāti. Tuvojoties skolotāju dienai, Daugavpils pedagogiem bija iespēja atgriezties savā Alma Mater, lai redzētu tās „jauno seju”. Tās ir ar mūsdienīgu aparatūru aprīkotas mācību telpas un laboratorijas, kurām līdzīgas grūti atrast visā Eiropā. Tie ir cilvēki, kuri labprāt atbalsta pedagogus un viņu audzēkņus ar padomu un zināšanām, kuri gaida vērot, pētīt, izzināt un izmantot jauno laboratoriju iespējas gatavus topošos studentus.

 • Lai skolās skan arī franču valoda!

  08.10.2014.

  6.oktobrī Daugavpilī viesojās Francijas vēstniecības Latvijā atašejs franču valodas jautājumos Francijas institūta direktora vietniece Karola Debuī (Carole Desbois) un Francijas institūta starpnozaru projektu koordinatore Sandra Urtāne. Viņas ir ļoti gandarītas par franču valodas panākumiem Daugavpilī. Arī Francijas vēstnieks augsti novērtēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadības atsaucību.

 • Erasmus+ skolu izglītībā Daugavpilī

  08.10.2014.

  2014.gadā ir sākusi darboties Eiropas Komisijas jaunā Eiropas Savienības izglītības, mācības, jaunatnes un sporta projektu programma Erasmus+. Neskatoties uz to, ka tas ir jauns piedāvājums, Daugavpils skolas ir aktīvi iesaistījušās projektu pieteikumu izstrādē gan kā projektu koordinatori, gan kā partneri citu valstu kolēģu sadarbības projektu idejām.

 • Pieredzes apmaiņas seminārs Igaunijā

  08.10.2014.

  Š.g. 25.-26.septembrī notika pieredzes apmaiņas brauciens, kurā piedalījās vispārizglītojošo skolu psihologi un karjeras konsultanti. Starptautiskais pieredzes apmaiņas seminārs „Latvijas un Igaunijas atbalsta personāla metodiskās darbības veidi garīgās veselības saglabāšanas ietvaros ” pamatojas uz vienu no Valsts izglītības satura centra 2014./2015.mācību gadam izvirzītajām prioritātēm: pilnveidot skolēnu izpratni par veselības un cilvēka drošības jautājumiem, savstarpējo attiecību kultūru, attīstot cieņpilnu attieksmi pret sevi un citiem, kā arī atbildīgu rīcību ikdienas situācijās.

 • 10.oktobris – Starptautiskā garīgās veselības diena

  08.10.2014.

  Garīgas veselības kategorija ir cieši saistīta ar labklājību. Tā tiek definēta kā labklājības stāvoklis, kurā katrs cilvēks, realizējot savu potenciālu, var tikt galā ar dzīves stresu, var ražīgi un auglīgi strādāt, un spēj dot ieguldījumu savā kopienā.

 • Kas maizīti godā cēla, tas dzīvoja saules mūžu

  07.10.2014.

  30.septembrī Daugavpils pilsētas12.pirmsskolas izglītības iestādes vecākās un sagatavošanas grupu audzēkņi, kā arī skolotāju ansamblis, piedalījās pasākumā ,,MAIZĪTES GODINĀŠANA", kuru organizēja Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils pilsētas Komiteja sadarbībā ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

 • LIKTA aicina pieteikties IKT gada balvai „Platīna pele 2014”

  07.10.2014.

  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) izsludina pieteikšanos Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) balvai „Platīna pele 2014”. Balva tiks pasniegta jau astoto gadu un tās mērķis ir apzināt un cildināt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos risinājumus pārvaldei un biznesam, kā arī izstrādātās mobilās lietotnes. Tāpat jau trešo gadu tiks sumināts arī uzvarētājs nominācijā „Labākais E-skolotājs”. Balvas tiks pasniegtas LIKTA gadskārtējā konferencē, kuras galvenais partneris ir SIA „Lattelecom”.

 • Vecrīgā nedēļas garumā ir piemērāmas milzīgas karjeras kurpes

  06.10.2014.

  Lai aicinātu jauniešus laikus pārdomāt savu karjeras izvēli un izvērtēt savu piemērotību dažādām profesijām, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopā ar iedvesmojošām personībām, 6.oktobrī Vecrīgā atklāja vides instalāciju „Iekāp karjeras kurpēs!” Instalācija ir ieskaņas pasākums Karjeras nedēļai, kas drīzumā norisināsies 15 Latvijas pilsētās un novados.

 • Rudens sporta dienas Daugavpils Saskaņas pamatskolā

  06.10.2014.

  Saskaņas pamatskolas skolēni, skolotāji un vecāki piedalījās Starptautiskajā veselības nedēļā, kas notika visā Latvijā no 29.septembra līdz 5.oktobrim. Skola veselības nedēļas pasākumus „Rudens sporta dienas” organizēja 2. un 3.oktobrī. Rudens sporta dienu mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātes.