Arhīvs

 • Sākusies skolēnu reģistrācija „Ēnu dienai”

  22.01.2014.

  2014.gada 12.februārī visā Latvijā, tai skaitā arī Daugavpilī, notiks ikgadējā karjeras izglītības akcija „Ēnu diena”, ko realizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievment – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank.

 • Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” 2013.gada rekordi

  22.01.2014.

  Tuvojoties Ziemas Olimpiskajām spēlēm visa pasaule ir jaunu rekordu gaidās, bet Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” 2013.gada rekordi ir jau uzstādīti un tiek apkopoti „Rekordu grāmatā”.

 • J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā tradicionālie Ziemassvētki „Opłatek”

  22.01.2014.

  Poļi ir kristīga tauta, kura svin svētkus, kas ir piesaistīta pie tradīcijām, uzturot vecās paražas. Decembrī un janvārī poļu biedrībās, skolās un pirmskolas iestādēs svin „Opłatek”, kuri ir saistīti ar Ziemassvētkiem. Poļu tradīcijās „Opłatek” ir visnozīmīgākie svētki. Vārds „svētki” ir atvasināts no vārda “svēts” ar pirmatnējo nozīmi „balts, tīrs, spodrs, gaišs”, kas parāda Ziemassvētku vissenāko un dziļāko saturu. Galvenā vēsts, ko nes mums Ziemassvētki, ir vēsts par mieru, mīlestību un brālību.

 • Par novembri Latvijā uzzinās Eiropā

  22.01.2014.

  Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestādē veiksmīgi noslēdzies eTwinning projekts „Pašdarināts kalendārs 2014”.2013.gada nogalē Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupu bērni un pedagogi vadītājas vietnieces J.Smuļko vadībā piedalījās starptautiskā projektā „Pašdarināts kalendārs - 2014”, kas tika īstenots eTwinning programmas ietvaros.

 • Tiksimies skolā!

  22.01.2014.

  Ir tradīcijas, kuras, gadiem ejot, paliek nemainīgas. Viena no tām ir skolu bijušo absolventu tikšanās vakari, kas parasti notiek februāra pirmajā sestdienā. Šogad šī pirmā sestdiena ir tieši 1.februāris, kad gandrīz visas pilsētas vidusskolas ver durvis saviem bijušajiem skolēniem, bet joprojām „savējiem”.

 • Lasījumi par Raini

  22.01.2014.

  J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola un Raiņa māja – muzejs Berķenelē turpina aizsākto tradīciju „Lasījumi par Raini”. Šogad tie notiks 3.un 4.februārī.

 • Mācību iestāžu darbība sala laikā

  21.01.2014.

  Beidzot ir klāt jau vismaz mēnesi gaidītā ziema, un arī termometra stabiņš aiz loga noslīdējis krietni zem nulles atzīmes. Kā ziņo meteorologi, aukstais laiks turpināsies, tāpēc Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde atgādina par skolēnu drošības un veselības veicināšanas pasākumiem ziemā.

 • Janvāris – dzejnieka un reliģijas pētnieka Roberta Mūka mēnesis

  21.01.2014.

  Jau astoto reizi Galēnu kultūrvēstures biedrība rīkoja Latvijas skolu jaunatnes darbu konkursu, kas veltīts dzejniekam, reliģiju vēsturniekam Robertam Mūkam, kurš 1923.gada 14.janvārī dzimis Galēnu pagastā, pavadījis te savus pirmos dzīves gadus, bet pēc Otrā pasaules kara dzīvoja trimdā, Latvijā atgriezies tikai pēc neatkarības atgūšanas. 2006.gada 4.janvārī R.Mūks aizgāja viņsaulē un ir apbedīts Galēnu kapsētā.

 • „Rūķītis” ierakstīts rekordu grāmatā

  20.01.2014.

  Š.g. 17.janvāra pēcpusdienā bērnu bibliotēkā „Zīlīte” tika aicināti čaklākie bibliotēkas apmeklētāji – lasītāji un bibliotēkas tematisko pasākumu apmeklētāji, lai kopīgi veidotu „Zīlītes” rekordu grāmatu. Rekordu grāmatā tika ierakstīta arī Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestāde „Rūķītis”, jo saņēma apbalvojumu nominācijā „Mana pasaka Latvijai”.