Arhīvs

 • Daugavpils Vienības pamatskola UNESCO ASP aktivitātēs

  30.09.2014.

  Zinātnieku nakts ir akcija, kas visā Eiropā tiek īstenota jau devīto gadu. Šogad tā norisinājās 26.septembrī. Tajā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki no UNESCO ASP skolām, Daugavpils Vienības pamatskolas skolēni bija īpaši aktīvi, jo apmeklēja pasākumus gan Daugavpils Universitātē, gan Rīgā.

 • Konkursa „Vēsture ap mums 2014” laureāte piedalās starptautiskajā nometnē Narvā

  30.09.2014.

  Katru gadu Daugavpils skolēni piedalās Valsts izglītības satura centrs (VISC), Vēstures skolotāju biedrības un starptautiskās organizācijas EUSTORY organizētajā starptautiskajā konkursā „Vēsture ap mums”. Konkursa mērķis ir rosināt pētīt lokālo vēsturi un padarīt pagātni saprotamāku, kā arī izprast Eiropas kopējās vērtības un identitāti.

 • Eiropas valodu diena 2014 Daugavpilī „Kopā valodu daudzveidībā”

  30.09.2014.

  Katru gadu 26.septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei. Arī Daugavpils ir iesaistījusies Eiropas Valodu dienas pasākumos. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķi jau devīto gadu Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu skolēnus un skolotājus aicina pievērst uzmanību valodu bagātībai, piedāvājot dažādus radošos konkursus.

 • Eiropas valodu diena „Rūķītī”

  29.09.2014.

  Katru gadu 26.septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei. Valodu zināšanas cilvēkiem palīdz ne tikai saprasties, bet arī pārvarēt kultūras barjeras. Arvien vairāk globalizējošajā sabiedrībā vairāku valodu pārzināšana nozīmē vairāk iespēju – darba iespējas, studiju iespējas, labākas dzīves iespējas gan savā valstī, gan ārzemēs.

 • Skolēni iesaistīsies aktīvā cīņā pret vides piesārņojumu ar bīstamiem atkritumiem – izlietotām baterijām

  29.09.2014.

  Pierādot sabiedrībai, ka vienkārša ikdienas rīcība spēj sasniegt ievērojamus rezultātus, „Zaļā josta” jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējā izlietoto bateriju vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!” Konkursa laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, nogādājot to drošai pārstrādei otrreizējās izejvielās.

 • Daugavpils Centra vidusskolas skolēni sakopj savvaļas orhideju augšanas vietas

  29.09.2014.

  26.septembrī pēc Olimpiskās dienas startiem, entuziasma un enerģijas pārpilni, Daugavpils Centra vidusskolas 4.a un 8.a klases skolēni devās ekoloģiskajā pārgājienā uz Stropu mežu. Daudzi skolēni jau agrāk bija novērojuši, ka daži meža iecirkņi ir ļoti piesārņoti. Stropu mežs ir Daugavpils iedzīvotāju iecienītākā atpūtas vieta, turklāt tajā aug arī reti un aizsargājami augi.

 • Garšīgās putras rīts

  29.09.2014.

  Popularizējot bērnu un vecāku vidū veselīgu dzīves veidu, runājot par veselīgu uzturu, nedrīkst aizmirst par putru, kas rada sāta sajūtu ilgākam laika posmam un nodrošina mūsu organismu ar nepieciešamajām uzturvielām.