Arhīvs

 • Ziemassvētku izstāde "Gaismas laiks"

  29.11.2018.

  2018. gada 7. decembrī plkst. 12.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks Ziemassvētku izstādes “Gaismas laiks” atklāšana. Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar radošo apvienību „Perspektīva”, ar VKKF un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu. Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei.

 • Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingunu Ulu Cepīti

  29.11.2018.

  6. decembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstniece Inguna Ula Cepīte, lai iepazīstinātu ar savu bērnības atmiņās balstīto romānu “Ulsiks”, kurš pērn iznāca apgādā “Dienas Grāmata” un vēsta par autores dzīves pieredzi 60.-70. gadu Latvijā. Pasākums noslēdz literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas ietvaros.

 • Valdība apstiprina jauno pamatizglītības standartu

  28.11.2018.

  Valdība otrdien, 2018.gada 27.novembrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pilnveidoto vispārējās pamatizglītības mācību saturu un mācīšanās pieeju, kas skolēnos attīstīs 21.gadsimtam svarīgās kompetences un skolā iegūtās zināšanas un prasmes spēs veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Jaunā mācību satura ieviešana skolās sāksies 2020.gada 1.septembrī 1., 4. un 7. klasē, 2021. gada 1. septembrī – 2., 5.un 8. klasē, bet 2022. gada 1. septembrī – 3., 6. un 9. klasē.

  Vairāk informācijas www.izm.gov.lv

 • Bibliotēkā skatāma skolnieces Anastasijas Kuļgajevas zīmējumu izstāde

  28.11.2018.

  4. decembrī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Daugavpils 13. vidusskolas 9. klases skolnieces Anastasijas Kuļgajevas zīmējumu izstāde “Būt…varbūt”. Grafikas tehnikā tēlotie Sanktpēterburgas skati, harizmātiski personāži un jautras ainiņas sniedz iespēju uzlūkot šo pilsētu jaunās mākslinieces acīm.

 • Vācu valodas apguve dziedot

  28.11.2018.

  20.un 21.novembrī mūsu pilsētā viesojās vācu izcelsmes pedagoģe, mūziķe un mācību grāmatu autore Martina Švarca no Londonas. Pieredzējusī skolotāja uzskata, ka mūzika ir brīnišķīgs līdzeklis svešvalodu apguvei. Ar savām dziesmām un kopīgu koncertēšanu viņa aizrauj un iepriecina bērnus un jauniešus visā pasaulē.

 • Labdarības akcija “Tu esi mans draugs”.

  27.11.2018.

  Simtiem dzīvnieku tiek uz pilsētas dzīvnieku patversmi savos vissmagākajos dzīves brīžos – kāds ir pazaudējis saimnieku uz visiem laikiem, kāds apmaldījies, kāds ir pārdzīvojis cilvēku vienaldzību un nodevību, bet kāds uzreiz piedzima nevienam nevajadzīgs. Mēs visi zinām, ka nevajadzīgo un vienaldzīgo nemēdz būt. Patversme – tā ir iespēja katram dzīvniekam uzsākt savas jaunās dzīves lappusi. Lai šī jaunās dzīves lappuse dzīvniekiem ir gaiša, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs izsludina labdarības akciju “Tu esi mans draugs”, kuras ietvaros visus muzeja apmeklētājus aicinām tajā iesaistīties un palīdzēt mazajiem draugiem. Palīdzēt un ziedot var, atnesot barību, inventāru, siltas segas, gultiņas, granulas un spēlītes uz muzeju (Rīgas iela 8). 20.decembrī plkst. 14.00 oficiālajā pasākumā smuki sasaiņotās dāvanas tiks nodotas Daugavpils pilsētas patversmes pārstāvjiem. Akcija sāksies 3.decembrī un turpināsies līdz 20.decembrim.

 • Radošo darbu konkurss „Atveram durvis nākamajai Latvijas simtgadei”.

  27.11.2018.

  Novembrī deviņu Daugavpils vispārizglītojošo skolu 5. - 8.klašu skolēni piedalījās radošo darbu konkursā „Atveram durvis nākamajai Latvijas simtgadei”. Konkursa mērķis bija attīstīt skolēnu un skolotāju radošās un sadarbības prasmes, strādājot komandā. Konkursa uzdevumi - veicināt skolēnu dalību Latvijas simtgades svinību pasākumos un sagatavot, kā arī prezentēt noformējumu atbilstoši konkursa tēmai. Konkursā tika vērtēta noformējuma vienojošā ideja, atbilstība tēmai, noformējuma ilgtspējīga izmantošana un darba oriģinalitāte.

 • Skolu ziņas: Kursi par modernajām tehnoloģijām

  26.11.2018

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola īsteno Erasmus+ programmas skolu sektora projektu “Nākotnes skola top šodien”, kura ietvaros vairāki skolotāji un administrācija apgūs inovācijas kursos un vēros kolēģu darbu ārzemēs.

 • Tuvojas rok maratons 2018!

  26.11.2018.

  Lieliska ziņa roka mūzikas cienītājiem – Jaunatnes nodaļa sadarbībā ar biedrību “M&Y” organizē rokgrupu konkursu „Rok maratons 2018”.

  Šogad cīņā par labākās pilsētas rokgrupas titulu piedalīsies 6 rokgrupas no Daugavpils: “Down to Heaven”, “Hardweld”, “Lust`n`Dust”, “Mažors”, “Smoke&Breeze” un “Radio is Dead”. Maratonā piedalīsies arī rokgrupas no Rīgas – “Klient”, “Lishnij Udar” un rokgrupa no Daugavpils – “Navigators”. Dalībnieki tiks apbalvoti 6 nominācijās – labākais vokālists, ģitārists, basģitārists, bundzinieks un taustiņmeistars, kā arī skatītāju simpātija.

  Pasākums “Rok maratons 2018” notiks 1.decembrī plkst. 17.00 nakts klubā “One More Club” (Viestura iela 53).