Arhīvs

 • Ceriņu smaržas mākonī tinies zvans…

  Šodien skan pēdējais skolas zvans mūsu pilsētas 12.klašu skolēniem. Tas ir gan mazliet skumīgs, gan satraucošs, gan priecīgs mirklis – ir gandrīz beidzies ļoti nozīmīgs jūsu dzīves posms. Jūs esat iemācījušies mācīties, esat ieguvuši draugus visai dzīvei, esat uzcēluši iespējami labu pamatu savai nākotnei.

 • Sportiskie skolēni turpina cīņas

  Lai gan mācību gads jau gandrīz beidzies, sporta sacensības skolēniem joprojām notiek. 15.maijā Jēkabpilī notika Latvijas Republikas 66. spartakiāde vieglatlētikā "Draudzība 2013". Mūsu pilsētu šajās sacensībās pārstāvēja 3.vidusskolas meiteņu komanda un 16.vidusskolas zēnu komanda (2000.-2001.g.dz.).

 • Mūsu pilsētas lepnums – skolotāji

  Pirms divām dienām, 14.maijā, tika sumināti gudri, aktīvi un atbildīgi skolēni – 2012./2013.mācību gada starptautisko, valsts un novada olimpiāžu, konkursu un sporta pasākumu laureāti, bet 16.maijā uz svinīgo pasākumu Daugavpils pilsētas domē tika aicināti viņu skolotāji. Pedagogi ar saviem padomiem, zināšanām, pieredzi, prasīgumu un neatlaidību ir palīdzējuši skolēniem izcīnīt godalgotas vietas dažāda līmeņa pasākumos. Gūtie panākumi skolēniem ir snieguši pārliecību par savām zināšanām, pedagogiem – gandarījumu par ieguldīto darbu, kā arī sekmējuši mūsu pilsētas vārda atpazīstamību novadā, Latvijā un pasaulē.

 • Noticis „Izaugsmes foruma” fināls

  Jau otru gadu Daugavpils ekonomikas skolotāji aicināja savus audzēkņus piedalīties biznesa ideju konkursā vidusskolēniem „Izaugsmes forums”.Šogad sacensību fināls notika 9.-10.maijā Rīgā un izrādījās ļoti veiksmīgs Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandai “Chocolate Team” (Sandra Jurago, Laura Kārkliņa un Inese Kudeika), kura ieguva 2.vietu.Meiteņu piedāvātā ideja ir neparasta dizaina šokolāde ar „pārsteigumu", kas popularizē Latvijas tēlu un varētu būt interesants ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Laureātes savas idejas realizēšanai ieguva arī Ls 500 starta kapitālu.“Izaugsmes Forums” ir komandu sacensības par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi. Tās ir Latvijā lielākās uzņēmējdarbības sacensības jauniešiem, kuras atbalsta Rīgas Stradiņa Universitāte, Junior Chamber International Latvia, „Tallink Latvija”, Ilgtspējīgas Attīstības aģentūra, „Web multishop company” un visu astoņu Latvijas lielāko pilsētu pašvaldības. Konkursa vīzija ir veicināt jauniešu uzņēmējspējas un interesi par uzņēmējdarbību, īpaši akcentējot reģionālās ekonomiskās izaugsmes iespējas un sociālo uzņēmējdarbību.

 • Maziem bērniem – lielas tiesības

  Bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšana Latvijā ir ļoti aktuāla ne tikai katrai mātei, ģimenei, bet gan visai sabiedrībai un valstij kopumā. Aktuāla tāpēc, ka šodien mēs arvien vairāk sākam apzināties bērnu lomu šajā pasaulē.Mēs sākam apjaust, cik daudz nozīmē bērns. Bērni veido nākamo paaudzi, un tieši no viņiem būs atkarīgs, kāda, piemēram, būs Latvija, mūsu pilsēta pēc 20 – 30 gadiem. Katra ģimene veido sabiedrību, līdz ar to katras ģimenes bērns ir svarīgs, jo viņš būs nākamās sabiedrības loceklis. Visai mūsu sabiedrībai – pieaugušajiem un bērniem, katram cilvēkam – ir svarīgi atzīt bērnu kā personību, kurai ir savas tiesības un pienākumi. Pirmsskolas izglītības iestādes uzdevums ir sniegt bērniem zināšanas viņiem pieejamās formās par bērnu tiesībām.

 • Kustēties kopā ar bērniem

  Ārā jau jūtama vasaras dvesma un bērniem gribas lēkāt kā sienāžiem, skriet kā vabolēm un lidināties kā taureņiem, brīvi un nepiespiesti baudot jaukos saules starus un zaļo zālīti, ieklausoties putnu čivināšanā.

  Daugavpils pilsētas 7.pirmsskolas izglītības iestāde 16.maijā pilsētas mērogā organizēja metodiskās apvienības semināru „Kustību attīstība ārpus telpām” pirmsskolas pedagogiem.

 • Daugavpils Universitātē notiks „XVIII Slāvu lasījumi”

  Šī gada 16.maijā savu darbību uzsāk starptautiskā zinātniskā konference „XVIII Slāvu lasījumi”, ko organizē Daugavpils Universitātes Rusistikas un slāvistikas katedra un Krievu valodas un kultūras centrs sadarbībā ar Varšavas Universitātes Rusistikas Institūtu.

 • Meklējam brīvprātīgos!

  Jaunatnes departaments aicina pieteikties brīvprātīgos jauniešus darbam Festivālā „URBANSTYLE 2013”!!!Pieteikumi jāsūta uz e-pastuedite.ivanova@daugavpils.lv, uzziņas: 20286679 (Edīte) līdz 20.05.2013!!!

 • 16.vidusskolas JAK komanda Latvijas JAK Jauniešu līgas finālā

  Maija vidū Rīgas Kongresu namā notika Latvijas JAK Jauniešu līgas fināls. Diemžēl Daugavpils komandas nevarēja pretendēt uz sezonas Lielo kausu, tā kā neiekļuva Jauniešu līgas spēcīgāko komandu sešiniekā, taču bija iespēja cīnīties par Mazo kausu. To uzdrošinājās tikai mūsu pilsētas komanda „YES!”, kuras sastāvā ir V.Koļesnikovs, J.Obodņikova, D.Požarskis, V.Parfjonovs, R.Šidlovskis, V.Pavlovs un S.Jermašonoks.