Arhīvs

 • Skolotāju metodiskie lasījumi Daugavpils Vienības pamatskolā

  2.maijā Daugavpils Vienības pamatskolā notika nozīmīgs metodisks pasākums, kuram skolotāji bija gatavojušies visu mācību gadu – metodiskie lasījumi. 32 skolotāji četrās radošajās grupās prezentēja savus metodiskos darbus, notika domu apmaiņa ar kolēģiem par to, kā efektīvāk palīdzēt skolēniem mācīties un izprast sabiedriski nozīmīgus jautājumus.

  Skolotāju darbu tematika bija saistīta ar skolas metodiskā darba prioritātēm: skolēnu mācību motivācijas veicināšanu, IKT efektīvu pielietojumam mācību procesā, kā arī ar cilvēktiesību un vērtībizglītības jautājumiem, jo tie skolai īpaši nozīmīgi ir tieši šogad, kad skola kļuvusi par UNESCO Asociēto skolu tīkla dalībnieci.

 • Melns darbs, balta maize

  23.aprīlī Daugavpils 13.vidusskola atkal aicināja pilsētas skolu 7.klašu skolēnus piedalīties konkursā “No Pain, No Gain”. Šogad konkursā piedalījās 9 skolas: 10.vidusskola, 16.vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola, 9.vidusskola, Vienības pamatskola, Krievu vidusskola-licejs, Daugavpils Valsts ģimnāzija, 3.vidusskola un 15.vidusskola.

 • Avīžu turnīrs? Interesanti...

  Aprīļa beigās Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē notika UNESCO brīvās preses dienai veltīts pasākums. Šo dienu visā pasaulē atzīmē 3.maijā, un tai par godu tika organizēts „Avīžu turnīrs” bērniem, viņu ģimenēm un pilsētas preses pārstāvjiem.

 • Par jautrību un atjautību – 2.vieta!

  Maija pirmajā sestdienā enerģētiķu pilsētā Visaginas (Lietuvā) „Jauno kodolzinātnieku” organizācijas šefībā norisinājās otrā pēc kārtas Jautro un atjautīgo kluba (JAK) Kausa izcīņa, kurā spēlēja četras komandas: pagājušā gada Kausa ieguvēji –Visaginas komanda „Cukurs”, pagājušā gada sudraba godalgas ieguvēji – Daugavpils 16.vidusskolas komanda „YES!” un divas studentu komandas no Viļņas. Izrādījās, ka spēku samēri saglabājušies – otrajā Kausa izcīņā komanda „YES”, tāpat kā „Cukurs”, atkārtoja savu rezultātu.

 • Lielās talkas atskaņas

  Daugavpils pilsētas 9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes bērni un darbinieki piedalījās Lielajā talkā. Kā mums gāja Lielajā talkā? Mēs stādījām, tīrījām, sējām, laistījām, smējāmies, spēlējāmies un priecājāmies par mūsu tīro māju!

  Mēs esam ļoti pateicīgi Daugavpils teātrim par pavasara talkas burvestību. Bērnus sagaidīja liels pārsteigums – drosmīgā Vāvere un rūpīgais Ezis, kuri uzdāvināja bērnudārzam jaunus, skaistus un, cerams, ērtus putnu būrīšus.

 • Trilingvālais izglītības modelis Basku zemē

  Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes eksperte projektu jautājumos Evelīna Balode laika periodā no 22.aprīļa līdz 26.aprīlim apmeklēja Basku autonomo apgabalu un Bilbao pilsētu (Spānija), lai gūtu jaunu pieredzi vairāku valodu izmantošanā mācību procesā.

  Šis apmeklējums notika ar Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Caurviju programmas Mācību brauciena programmas atbalstu. Programmas dalībnieki bija 14 izglītības darbinieki no 11 Eiropas valstīm.

  Vizītes laikā tika apmeklētas dažāda tipa skolas (gan valsts, gan privātās), bija iespēja uzzināt valodu politikas nostādnes, iepazīt un vērot pedagogu un skolu administrācijas darbu, sākot no bērnudārza un beidzot ar koledžas līmeni.

 • Daugavpils Universitātē tiksies zinātnieki mūzikas jomā

  2013.gada 9.maijā Daugavpils Universitātē norisināsies 8.starptautiskā zinātniskā konference Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, ko organizē Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju.

 • Rīgā pirmo reizi notiks drošības festivāls “PIEDZĪVOJUMU VASARA 2013”

  Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) informē, ka Valsts Policija sadarbībā ar Rīgas domi 2013. gada 25. maijā Rīgā, Kronvalda parkā rīkos drošības festivālu “PIEDZĪVOJUMU VASARA 2013”, kurā bērni, jaunieši tiks informēti par drošības pamatnoteikumiem. Pasākuma mērķis ir sniegt informāciju par dažādiem drošības aspektiem, kā arī papildināt apmeklētāju zināšanas par drošību un kārtību dažādās jomās.

 • 9.maijs – Eiropas diena

  „Mums ir jāapzinās vienotās Eiropas vērtības, ko ikdienā uztveram kā pašas par sevi saprotamas. Tajā pašā laikā tikai katrs septītais pasaules iedzīvotājs bauda tādas privilēģijas, kas ar likumu ir noteiktas Eiropas pilsoņiem,” Ansis Bogustovs.