Arhīvs

 • Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

  Kopš 2009.gada Daugavpils Valsts ģimnāzijas audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja padziļināti apgūt vācu valodu starptautiskās programmas „Deutsches Sprachdiplom” (DSD) ietvaros, nokārtot eksāmenu, iegūt diplomu, kas apliecina skolēna spēju iegūt augstāko izglītību Vācijas augstskolās. Šogad DSD diplomu saņēma Anna Leikuma un Inese Cimode (skolotāja Olga Osipova).

 • "Saime" ielūdz uz 10 gadu jubilejas koncertu!

  Daugavpils Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime” ielūdz uz 10 gadu jubilejas koncertu. Šo gadu laikā deju kolektīvā dejojuši un dejo daudzi Daugavpils skolu un pirmsskolas iestāžu skolotāji un izglītības jomas darbinieki, pirmsskolēnu un skolēnu vecāki.Gaidīsim Jūs Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā 2013.gada 4.maijā Daugavpils teātrī plkst. 17.00.

 • Dinozauru pēddziņi Daugavpils 10.vidusskolā

  18.aprīlī Daugavpils 10.vidusskolā notika konkurss-spēle pilsētas 5.klašu skolēniem „Pa dinozauru pēdām.” Konkursa dalībniekus no 9 pilsētas skolām sagaidīja Mazais Dinozauriņš, kurš pavadīja skolas viesus visa pasākuma garumā. Šogad tika organizēts aizraujošs konkurss, kura laikā mazie dinozauru pētnieki cīnījās par uzvaru.Ceļojot pa dažādām stacijām, komandas veica daudzveidīgus uzdevumus. Bioloģijas kabinetā dalībnieki tika iepazīstināti ar paleontoloģijas ekspozīciju, bet Daugavpils 10.vidusskolas 8.klases skolēni viesiem sniedza iespēju ceļot laikā uz Zemes pirmsākumiem. Nākamā stacija bija „kinozāle”, kur pēc filmu fragmentu noskatīšanās vajadzēja veikt uzdevumus. Sekojot seno dzīvnieku pēdām, konkursa dalībnieku nokļuva nākamajā stacijā, kur norisinājās jautrā viktorīna.Ceļojuma noslēgumā visus gaidīja radošā stacija, kur varēja no māla izveidot savu dinozauriņu un paņemt to līdzi kā piemiņu no pasākuma un Daugavpils 10.vidusskolas.

 • Konkurss Eiropas Jūras dienas ietvaros

  Šogad Eiropas Jūras dienas ietvaros Vides izglītības fonds rīko konkursu 11-21 gadu veciem jauniešiem, kas vēlas veidot savu foto vai video stāstu par Baltijas jūru.

  Vairāk informācijas

 • Maijs – Imanta Ziedoņa mēnesis

  Godinot tautā iemīļotā dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa piemiņu, dzejniekam veltīto mēnesi veidos daudzveidīgs pasākumu kopums, kas ietvers gan Imanta Ziedoņa literārajam veikumam veltītas nodarbības un akcijas skolēniem, gan koncertus, izstādes, performances, grāmatu atvēršanas svētkus, pārraides televīzijā un starptautisku konferenci.

  Vairāk informācijas

  Programma

 • Sveicam literāro darbu konkursa uzvarētāju!

  1.maijā Latvijas Rakstnieku savienībā eksprezidents Guntis Ulmanis, skolēnu literāro darbu konkursa patrons, sveica konkursa uzvarētājus. Konkursam kopumā tika iesniegti 87 darbi – 50 dzejā un 37 prozā, kuri tika vērtēti 3 vecuma grupās – pamatskola (12-15 g), vidusskola (16-18 g) un augstskola (19 – 21).

 • Pieteikšanās bērnu vasaras nometnēm sāksies 8.maijā

  26. aprīlī Jaunatnes departamenta mājas lapā (www.jaunatne.daugavpils.lv) bija publicēts saraksts ar 18 bērnu vasaras nometnēm, kurās varēs atpūsties 680 bērni.Bērnu vasaras nometnes organizē Daugavpils pilsētas dome, un dodoties uz vietni http://jaunatne.daugavpils.lv/lv/departaments/nometnes var iepazīties ar nometņu vietu un laiku, kā arī ar īsu nometnes un tās ikdienas aprakstu.

 • Valodu politika Katalonijā

  Izmantojot Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Caurviju programmas Mācību brauciena stipendiju, 2013.gada 22.-26.aprīlī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” direktores vietniece izglītības jomā Jolanta Kudiņa devās mācību braucienā uz Barselonu, Spāniju. Mācību brauciena temats – „Language learning spaces: diversity and transversality” (Valodu mācīšanas telpa: daudzveidība un šķērsgriezums). Mācību braucienu organizēja Katalonijas izglītības pārvalde (Generalitat de Catalunya Departament d’Ensenyament) un tajā piedalījās 14 dalībnieki no 11 ES valstīm. Mācību brauciena mērķis – iepazīties ar izglītības sistēmu un valodu apmācības politiku Katalonijā.