Arhīvs

 • Skolu ziņas: Fotokonkurss “Mana zeme skaistā”

  15.05.2019.

  Šajā mācību gadā J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas skolēni piedalījās nodibinājuma “Zinātnes un inovāciju parks” īstenotajā projektā “Latvijas skolu jaunatnes fotokonkursā ”Mana zeme skaistā””. Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdienu tehniskām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes.

 • Skolu ziņas: Otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektā „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”

  14.05.2019.

  No 2019.gada 6.maija līdz 10.maijam Latvijā, Daugavpilī, Daugavpils 11.pamatskolā tika novadīta otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”. Mobilitātē piedalījās projekta partneri no Polijas (projekta koordinatori), Portugāles un Turcijas.

 • Skolu ziņas: Eiropas dienas pasākumi Vienības pamatskolā

  14.05.2019.

  9.maijs – Eiropas dienas rīts sākās ar radio raidījumu par Eiropas Savienību, ko vadīja 6.klases skolēniece Anna Marija Mickeviča. Lai paplašinātu skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību, gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni aktīvi darbojās tematiskajās sociālo zinību un klases stundās par Eiropas Savienības vēsturi, dalībvalstīm, valstu simboliem, dabu u.c. jautājumiem. Nodarbību “Aizrautīgā Eiropas Savienība” 4.a klases un 4.b klases skolēniem vadīja pamatskolas skolnieces – Aurēlija Zalāne, Laura Zuģicka, Anna Marija Mickeviča, Linda Širvinska.

 • Skolu ziņas: „Saules skola” izcīna sudraba medaļu „SkillsLatvia 2019”

  13.05.2019.

  PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” Interjera dizaina izglītības programmas 3.kursa izglītojamā Kitija Kozule ir izcīnījusi 2.vietu (sudraba medaļu) nominācijā “Skatlogu dizains un noformēšana” Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā „SkillsLatvia 2019”. Izglītojamo konkursam gatavoja skolotāji Ineta Auzāne un Juris Pundurs.

 • Skolu ziņas: Eiropas diena Daugavpils 12.vidusskolā

  13.05.2019.

  Daugavpils 12.vidusskola ir Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola (EPVS), tāpēc, sagaidot Eiropas dienu, vēstnieku komanda - Agnese Paule, Lovisa Ķerubine, Sintija Vanaga, Jana Jasinska, Irina Sergejeva un viņu draugi – saviem skolas biedriem piedāvāja daudzveidīgas iespējas atsvaidzināt un iegūt jaunas zināšanas par Eiropas Savienību.

 • Aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla dalībniekiem Daugavpilī

  13.05.2019.

  Šī gada 10.maijā pārstāvji no Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) izglītības iestādēm tikās Daugavpils Vienības pamatskolā, lai dalītos pieredzē. Vizītes laikā, dalībnieki tika iepazīstināti ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pieredzi veselības veicināšanas darba organizēšanā, aktivitāšu plānošanā un īstenošanā, kā arī piedalījās izglītojošā nodarbībā par ņirgāšanās problēmu izglītības iestādēs.

 • Skolu ziņas: Tiešraide ar Eiropas Kodolpētniecības centru Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

  13.05.2019.

  8.maijā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja zālē notika karjeras izglītības seminārs par Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) 9.-12.klašu skolēniem. Lekciju tiešraidē no CERN lasīja un CMS eksperimentu rādīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorants Artūrs Ivanovs. Semināru skolas zālē vadīja RTU Augstās enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra zinātniskā asistente Anžela Džafarova. Skolēni ne tikai uzzināja par zinātniskiem pētījumiem un CERN darbību, bet arī bija iespēja uzdot jautājumus CERN pārstāvjiem.

 • Skolu ziņas: Akcija „Atpakaļ uz skolu 2019” Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

  13.05.2019.

  Jau piekto gadu Eiropas dienas ietvaros Daugavpils Krievu vidusskola-licejs piedalās akcijā “Atpakaļ uz skolu”, kuru rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Katru pavasari Eiropas lietu eksperti dodas uz izglītības iestādēm, lai pievērstu skolēnu uzmanību Eiropas Savienības aktualitātēm, jauniešu iespējām, stāstītu par savu izglītības ceļu un darba ikdienu.

 • Noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”

  13.05.2019.

  11.maijā ar spraigu finālspēli noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā šogad pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 262 komandas. Neklātienes kārtu izturēja, un finālā par spēcīgākās titulu sacentās 62 komandas no sešiem Latvijas reģioniem – Latgales, Zemgales, Vidzemes, Kurzemes, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas. Augsto valsts mēroga 4.vietu izcīnīja skolēnu komanda “FIZZALKŠI” no Daugavpils Centra vidusskolas, iegūstot vērtīgas balvas no festivāla partneriem, kā arī iespēju doties aizraujošā vasaras nometnē.

 • Daugavpilieši uzvar „Eiropas eksāmenā” un iegūst balvu arī “Eiropas darbnīcā”!

  13.05.2019.

  9.maijā, Eiropas dienā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts apliecināt savas zināšanas, piedaloties „Eiropas eksāmenā” – tests ar daudzveidīgiem jautājumiem par Eiropu. „Eiropas eksāmens” notika jau sesto gadu un dalībnieku aktivitāte turpina augt – šogad eksāmenu nokārtoja jau 19 182 dalībnieki. Dalībnieku pozitīvie komentāri liecina, ka „Eiropas eksāmens” ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, mudinot padomāt un pārbaudīt savas zināšanas par daudzveidīgām tēmām, kas skar mūsu ikdienu. „Prieks, ka Eiropas diena kļūst par prāta svētkiem!” tā vēsta viens no dalībniekiem komentāros.