Arhīvs

 • Daugavpilī noslēgušās 21.Vēstures un sociālo zinību skolotāju Vasaras dienas

  14.08.2019.

  Vasara Latvijas vēstures un sociālo zinību skolotājiem tradicionāli ir laiks ne tikai atpūtai, bet arī mācībām, kopā būšanai un jaunu ideju ģenerēšanai, jo notiek Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības (turpmāk VSSB) rīkotās Vasaras dienas. Šogad ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes un Krāslavas novada domes atbalstu septiņdesmit pedagogi uz gadskārtējo pasākumu pulcējās Daugavpilī Krievu vidusskolā-licejā, lai no 7. līdz 9.augustam izglītotos un diskutētu par tematu “Ceļā uz lietpratību. Sociālās zinības un vēsture integrēts priekšmets 4.-6.klasē”.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi Somijā

  13.08.2019.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece vidusskolas mācību darbā, bērnu mūzikas skolas vadītāja un angļu valodas skolotāja no 2019.gada 30.jūlija līdz 5.augustam Erasmus+ programmas skolu sektora projektā “Nākotnes skola top šodien” apmeklēja kursus „New learning Environments” (“Jaunā mācību vide”) Joensuu, Somijā.

 • Rudenī Daugavpili apmeklēs populāras latviešu īsprozas autores

  05.08.2019.

  Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” piektās kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 600). Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs tiks rīkotas desmit lasītāju tikšanās ar piecām iemīļotām latviešu rakstniecēm – Ingu Gaili, Lauru Vinogradovu, Janu Egli, Andru Manfeldi un Daci Vīganti.

 • “Skaistā vasara bibliotēkā” – jūlija aktualitātes

  02.08.2019.

  Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizvadīts jau otrais vasaras brīvlaika mēnesis lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Katru jūlija ceturtdienu programmas dalībnieki piedalījās bibliotekāru sagatavotos pasākumos, kas ļāva uzzināt un izmēģināt daudz jauna, jautri un saturīgi pavadot brīvo laiku draugu un domubiedru pulkā. Īpaši veidotas tematiskas nodarbības par vērtīgām, bērniem saistošām tēmām apmeklēja arī vasaras nometņu grupas.

 • Kārtējā tikšanās dzimtenē

  01.08.2019.

  Jau septīto gadu vasarā tiek rīkota Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm” (in.nr. 2019.LV/SP/04/05) vasaras nometne bērniem un jauniešiem. Daugavpilī visus šos gadus nometni projekta ietvaros organizē Daugavpils lietišķo sieviešu klubs “OLIVIA”. Šogad nometnes nosaukums “Lai vairojas prieks! (K.Skalbe)”.

 • Latvijas skolēniem četras medaļas starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

  30.07.2019.

  Ar izcilu uzvaru un četrām medaļām Latvijas skolēni atgriežas no 51.Starptautiskā Ķīmijas olimpiādes, kura norisinājās no 21. līdz 30.jūlijam Parīzē, Francijā. Kopumā olimpiādē piedalījās skolēni no 80 valstīm. Lai gan Parīzē trīs dienas gaisa temperatūra pārsniedza +40 grādus, Latvijas skolēni olimpiādi Francijā aizvadīja teicami. Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventam Mārim Koniševam un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventam Olavam Rāciņam iegūtas bronzas medaļas, savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventiem Staņislavam Kurašam un Gustavam Jānim Mežciemam rezultāts ir vēl labāks - iegūtas sudraba un zelta medaļas.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi Maltā – pilnveidojam publiskās runas, komunikācijas un prezentācijas prasmes

  29.07.2019.

  Laika periodā no 21.jūlija līdz 28.jūlijam Daugavpils 3.vidusskolas skolotāja Helēna Skripničenko apmeklēja Erasmus+ programmas tālākizglītības kursus „Publiskās runas, komunikācijas un prezentācijas prasmes profesionāļiem” Maltā. Kursos piedalījās arī skolotāji no Itālijas, Čehijas, Slovākijas un Spānijas. Kursi norisinājās skolā „Alpha School of English”, kas specializējas angļu valodas kā svešvalodas pasniegšanā, kā arī piedāvā dažādas skolotāju tālākizglītības programmas.

 • Bibliotēkā atklās izstādi par Latvijas ainavu dārgumiem

  26.07.2019.

  2.augustā plkst.14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta ceļojoša izstāde “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Izstāde tapusi Latvijas valsts simtgades kontekstā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas plānošanas reģionu kopdarba rezultātā ar nolūku apzināt un popularizēt vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kas tiek uzskatītas par īpašām Latvijas vērtībām.