Arhīvs

 • Pašvaldība turpina sniegt atbalstu bērnu ēdināšanai

  20.05.2020.

  Atbilstoši 12.maija ārkārtas domes sēdē Daugavpils pilsētas domes deputātu pieņemtajiem grozījumiem 2020.gada 6.aprīļa Daugavpils pilsētas domes apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem Nr.13 “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību” Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē uz 2020.gada 15.maiju vēl tika saņemti un apstrādāti 386 bērnu (kuri ir Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un uz 12.03.2020. bija deklarēti Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā) vecāku iesniegumi par pašvaldības atbalsta saņemšanu bērna ēdināšanai.

 • Putru darbnīca Daugavpils DARBĪGAJĀ KOPIENĀ

  19.05.2020.

  15.maijā, Starptautiskajā Ģimenes dienā, Daugavpils pilsētas „Darbīgo kopienu” aktīvisti organizēja Putru vārīšanas darbnīcu Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes Sociālais dienests Ģimenes atbalsta / Krīzes centra jaunajām māmiņām.

 • Aktivitāšu trūkums un izolēšanās ir “sarkanais karogs” bērna problēmām tiešsaistē

  18.05.2020.

  Gluži kā uz ielas un skolā, bērni un pusaudži arī internetā var nonākt dažādās bīstamās situācijās, jo īpaši patlaban, kad tiešsaistē tiek pavadīta lielākā daļa dienas, apgūstot mācību vielu un uzturot kontaktus ar draugiem un tuviniekiem. Bērna izturēšanās var liecināt par problēmām virtuālajā vidē, tāpēc vecākiem vērīgi jāseko līdzi jebkādām izmaiņām bērna uzvedībā. Idejas, kā parūpēties par veselīgu digitālo dzīvi un laicīgi atpazīt riska signālus, sniedz Samsung Skola nākotnei eksperts Nils Sakss Konstantinovs.

 • Lepojamies: Augsta daugavpiliešu aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā 2020

  18.05.2020.

  Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7.-9.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā. Starp 30 labākajiem Latvijā ir 5 daugavpilieši!

 • Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla video konkurss “Proti pateikt “Nē” smēķēšanai!”

  15.05.2020.

  Katru gadu 31.maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas (World No Tobacco day). Šogad uzsvars tiek likts uz tabakas industrijas īstenoto manipulāciju ar jauniešiem kā potenciālajiem tabakas produktu patērētājiem. 2020.gada Pasaules dienas bez tabakas mērķis ir kliedēt mītus un sniegt zināšanas jauniešiem par tabakas un nikotīna saturošu produktu lietošanas kaitīgo ietekmi. Pēdējo gadu laikā strauji aug pieprasījums pēc "veselīgākiem" nikotīnu saturošiem izstrādājumiem, kā rezultātā ir pieejamas jaunas smēķēšanas ierīces, kuras ir populāras jauniešu vidū sava ērtā izmēra, neuzkrītošā izskata un kārdinošo aromatizētāju dēļ. Tomēr, kā liecina pētījumi, šīs ierīces ir kaitīgas, jo īpaši jauniešiem, kuru organisms vēl attīstās. Izglītības iestādēm ir būtiska loma smēķēšanas profilaksē jauniešiem. Svarīgi, lai pedagogs ir zinošs par jaunajām smēķēšanas ierīcēm un to ietekmi uz jauniešu veselību, lai veicinātu audzēkņu spēju atteikties un neuzsākt šo kaitīgo ieradumu, kā arī veidot no smēķēšanas brīvu mācību vidi.

 • Daugavpils publiskās bibliotēkas pakāpeniski atsāk apkalpošanu klātienē

  15.05.2020.

  Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles no 18. maija pakāpeniski atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, nodrošinot atsevišķus bibliotekāros pamatpakalpojumus un nosakot to saņemšanas nosacījumus, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, drošības pasākumus un Kultūras ministrijas izstrādāto sanitāro protokolu.

 • Noslēdzies izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”

  14.05.2020.

  Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. mācību gada sezona. Bateriju vākšanā iesaistījās 78 817 bērni no 315 izglītības iestādēm no visas Latvijas, pārstrādei nogādājot 30,531 tonnas izlietotu bateriju. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 51 izglītības iestāde, savācot 3,412 tonnas izlietotu bateriju. Godalgotas vietas bateriju vākšanā izcīna Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļas jauniešu struktūrvienība un Kruķu sākumskola.

 • Pirmsskolu ziņas: Attālinātās mācības pirmsskolā – impulss kompetenču pieejas īstenošanas un komunikācijas ar vecākiem pilnveidei

  13.05.2020.

  Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestādē valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā mācības attālināti noritēja 4-7 gadus veciem bērniem, izmantojot WhatsApp lietotnes iespējas. Katru nedēļu bērniem tika piedāvāts „Nedēļas izaicinājums” – kompleksi uzdevumi, kuri virzīja bērnus uz pirmsskolas programmā noteikto sasniedzamo rezultātu sasniegšanu. Bērni nedēļas laikā pildīja uzdevumus sev tīkamā tempā un secībā, un vecāki ar lepnumu sūtīja atpakaļ foto – un video – pārskatus par bērnu paveikto. Esam gandarīti par saņemto atgriezenisko saiti, bērnu radošo aktivitāti un vecāku pozitīvo komunikāciju šajā neparastajā laikā!