Arhīvs

 • Skolu ziņas: Erasmus+ projekts “Teorija & prakse: ceļā uz mūsdienīgām kompetencēm izglītībā” Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

  24.10.2019.

  Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja angļu valodas skolotāja L.Lastovka apmeklēja kursus „Using Drama in the Teaching Environment”, kas norisinājās Jorkā, Lielbritānijā. Dalība kursos deva iespēju iepazīties ar jaunievedumiem angļu valodā: gramatikas un lingvistika jomā. Sesijās tika demonstrētas un apmācītas pieejas, metodikas, paņēmieni un zināšanas dramaturģijas izmantošanā mācīšanai svešvalodas.

 • Pirmsskolu ziņas: Svinīgā ciedru meža atklāšana Daugavpils pilsētas 23.pirmsskolas izglītības iestādē „Rozīte”

  24.10.2019.

  23.oktobrī Daugavpils pilsētas 23.pirmsskolas izglītības iestādē notika svinīgais pasākums „Ciedru meža atklāšana – Miķeļdienas gadatirgū”, kurā piedalījās iestādes vecāki, bērni un darbinieki. Uz Miķeļdienas svinībām visus aicināja „saimniece”. Pasākuma laikā atlidoja „žagata” ar telegrammu, kurā bija paziņojums, ka mūsu iestādes teritorijā ir izaudzis burvīgs ciedru mežs. Kopā ar žagatu visi devās to apskatīt. Ciedru mežā visus sagaidīja „vāvere”, kura iepriecināja mūs ar dziesmām, dejām un rotaļām. Savukārt bērni vāverei bija iestudējuši pasaku par meža zvēriņiem. Pasākuma noslēgumā visi tika aicināti uz Miķeļdienas gadatirgu, kurā bija iespēja iegādāties dažādus, bērnu un vecāku sarūpētos našķus. Gardumus varēja nopirkt, maksājot ar iestādes izveidoto „naudiņu”, kuru bērni nopelna gada laikā par labiem darbiem.

 • Pirmsskolu ziņas: Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi dālijas ar savu pieredzi realizējot kompetenču pieeju

  24.10.2019.

  23.oktobrī Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē pasākumu cikla „Sākumskolas smeļas idejas pirmskolā” ietvaros viesojās Daugavpils pilsētas sākumskolas skolotājas. Sagatavošanas grupu “Vāverīte” un “Eglīte” pedagogi: Jeļena Boliļeva, Irina Maksimova, Santa Kazakeviča un Ludmila Kuzmina rādīja savu profesionalitāti, realizējot jauno mācību saturu. Viesiem bija piedāvāts apskatīt jauno mācību vides iekārtošanu grupiņās atbilstoši kompetenču pieejai, praktiski novērot, kā notiek darba dienas organizācija, apskatīt darba plānošanu, bērnu sasniegumu vērtēšanu, kā arī diskutēt par aktuāliem jautājumiem.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi Spānijā

  24.10.2019.

  Daugavpils 16.vidusskola uzsākusi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekta “Skolas izglītības kvalitātes paaugstināšana un pedagogu labā prakse skolēnu caurviju kompetenču attīstībā” (Nr.2019-1-LV01-KA101-060312, “Improving the quality of school education and good practice for educators in developing students’ transversal competences”) īstenošanu.

 • Daugavpilī notika IV Latgales reģiona valodu (dzimtās un valsts valodas) skolotāju simpozijs

  24.10.2019.

  Skolēnu rudens brīvlaikā Daugavpilī tradicionāli notiek dažādi pasākumi skolotājiem. Šogad valodu (mazākumtautību un valsts valodas) skolotājiem 23.oktobrī Daugavpils Centra vidusskolā tika organizēts IV Latgales reģiona skolotāju Valodu simpozijs „Valodas loma kompetenču izglītībā”, kurš apvienoja divus lielus pasākumus: 14.Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko konferenci un 19.Latgales krievu valodas (mazākumtautību un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodisko konferenci. Simpozijā piedalījās vairāk nekā 200 skolotāji, bet 22 skolotāji savas pedagoģiskās meistarības lādīti atvēra arī citiem skolotājiem un dalījās savā pieredzē. Valodu simpozijs sastāvēja no 2 daļām – plenārsēdes un 2 radošajām darbnīcām.

 • Skolu ziņas Mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektā „Skolēnu ar īpašām vajadzībām sociālā iekļaušana, šķērsojot robežas”

  23.10.2019.

  No 2019.gada 14.oktobra līdz 18.oktobrim Daugavpils 11.pamatskolā tika novadīta otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Skolēnu ar īpašām vajadzībām sociālā iekļaušana, šķērsojot robežas”. Mobilitātē piedalījās projekta koordinātori no Turcijas pamatskolas “Şehit Uzman Çavuş Ali Akdoğan”, projekta partneri no Rumānijas pamatskolas “Educație Incluzivă”, projekta partneri no Polijas pamatskolas “im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach” un Daugavpils 11.pamatskolas projekta dalībnieku grupa.

 • V pasaules diktāts latviešu valodā

  23.10.2019.

  Sestdien, 9.novembrī, plkst.12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījusi rakstniece Nora Ikstena, Rīgā Gaismas pilī to diktēs aktieris Vilis Daudziņš. Lai rakstītu diktātu klātienē kādā no desmit Latvijas pilsētām – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē,Cēsīs, Jelgavā, Bauskā, Rīgā –, turklāt galvaspilsētā varēs izvēlēties vienu no četrām iestādēm, interesentus aicinām pieteikties vietnes sadaļā "Pieteikties", bet rakstīt diktātu tiešsaistē varēs tepat bez iepriekšējas reģistrācijas. Šogad pirmo reizi diktāta vēsturē tas tiks translēts tiešajā ēterā Latvijas Radio 1 raidījumā “Kultūras Rondo” – interesenti varēs pierakstīt diktātu, klausoties radio, un vēlāk salīdzināt savu veikumu ar pareizo variantu vietnē raksti.org. Piektajā jubilejas gadā diktātam ir pievienojusies Latvijas Neredzīgo bibliotēka, lai sniegtu iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem izmēģināt savas spējas diktāta rakstīšanā. Diktāta IT risinājumu nodrošina uzņēmums “Bite One IT”.

 • Pirmsskolu ziņas: Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestāde „Spārīte” svinēja savu 30 gadu jubileju

  22.10.2019.

  Mūsdienīga, atbilstoša jaunākajām izglītības tendencēm pirmsskolas izglītības iestāde atrodas Jaunās Forštadtes mikrorajonā – brīnišķīgā vietā, blakus priežu mežam. Iestādē strādā 12 grupas, pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 250 bērni. Kolektīva darbs tiek virzīts uz bērnu vispusīgu attīstību, labvēlīgas vides veidošanu, veselības stiprināšanu un kvalificētu sagatavošanu pamatizglītības uzsākšanai.

 • Projekta tikšanās Dānijā

  22.10.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, sadarbībā ar Daugavpils Saskaņas pamatskolu ir uzsākusi īstenot Erasmus+ programmas sadarbības projektu, kura virsmērķis ir uzlabot skolēnu prasmes, 21.gadsimta kompetences, kuru pamatā ir ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķi.