Arhīvs

 • Grozījumi par pašvaldības atbalstu bērnu ēdināšanai ārkārtējā situācijā

  13.05.2020.

  Š.g. 12.maija ārkārtas domes sēdē Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēma grozījumus 2020.gada 6.aprīļa Daugavpils pilsētas domes apstiprinātajos saistošajos noteikumos Nr.13 “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību” (turpmāk – noteikumi). Noteikumi tiek grozīti un papildināti ar iespēju atbalstu saņemt arī 19 gadus veciem izglītojamajiem, kā arī atbalsta pieteikšanas laiks tiek pagarināts līdz 31.maijam.

 • Ilga Šuplinska: „Šis ir izglītības iespēju laiks!”

  13.04.2020.

  Mācībspēki organizē mācību saturu un tiešsaistes platformas, un skolēnu ģimenes sniedz neatsveramu klātienes atbalstu mācībās. Latvijas izglītības sistēma pašlaik ir mūsu visu rokās, kad kopīgi uzņemamies atbildību par izglītības procesu un to, cik veiksmīgi tas noritēs. Ārkārtas situācija valstī ir parādījusi skolotāja milzīgo vērtību kā skolēnu, tā vecāku acīs, – tā projekta „Mācītspēks” digitālajā konferencē „Skolotājs: misija vai darbs?” uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

 • Skolu ziņas: Attālinātais dziedātprieks

  11.05.2020.

  Lai gan šogad tik ļoti gaidītie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ārkārtas situācijas dēļ nenotiks, dziesmu prieks joprojām ir klātesošs visos Daugavpils 3.vidusskolas koristos. “Dziedam katrs savās mājās, bet tomēr kopā” – šādi rīkojas kora dalībnieki un mūzikas skolotāja Maruta Veļičko. Tas ir svarīgi, lai uzturētu vēlmi dziedāt, lai koristi varētu justies kā viens veselums.

 • Latgales Centrālā bibliotēka iegūst Latvijas Gada bibliotēkas balvu

  11.05.2020.

  Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada bibliotēkas balvu, kuru piešķir par izciliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Jau ilgus gadus Latgales Centrālā bibliotēka virzās uz mērķi kļūt par mūsdienīgu un inovatīvu kultūrizglītības iestādi, kas nodrošina iedzīvotājiem augstvērtīgus informacionālos pakalpojumus, daudzveidīgas mācīšanās un pētniecības iespējas, kā arī aizraujošu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu. 2019.gadā sasniegtais ir devis pārliecību – mainoties laikam līdzi un ieviešot jaunus pakalpojumus un risinājumus, bibliotēka nezaudē savu identitāti, bet attīstās kā uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientēta iestāde.

 • Attālinātais mācību process Daugavpils pirmsskolās

  11.05.2020.

  Izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā mācības skolās un pirmsskolās Latvijā notiek attālināti. Pirmsskolās darbojas tikai dežūrgrupas to vecāku bērniem, kuri paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Lai atbalstītu bērnu mācīšanos mājās, izglītības iestāžu pedagogi sadarbojas un veido ieteikumus vecākiem e-vidē attālināto mācību realizēšanai, izmantojot iestādes mājaslapu, e-klasi, Zoom, gmailclassroom, WhatsApp vai e-pastu.

 • Pirmsskolu ziņa: Attālinātā mācību procesa organizēšana Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē jeb “Pasaule uz plaukstiņas”

  11.05.2020.

  Sakarā ar COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija, tāpēc šobrīd daudzi pirmsskolēni atrodas mājās. Pamatojoties uz to, Daugavpils pilsētas 5.prmsskolas izglītības iestādē ir izstrādāts ārkārtējās situācijas darba plāns, kas sastāv no trīs virzieniem: 1) sadarbība ar vecākiem un attālinātais darbs ar tiem bērniem, kuri atrodas mājās; 2) darbs ar bērniem, kuri apmeklē izglītības iestādi; 3) attālinātais pedagogu darbs.

 • 61 komanda no visas Latvijas piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā

  08.05.2020.

  Šis ir īpašs gads AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" – konkurss norisinās jau ceturtdaļgadsimtu, un šogad pirmo reizi konkursa fināls notiks iepriekš nebijušā neklātienes formā. Konkursa neklātienes atlases kārta noslēgusies, un ir noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura piedalīsies finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītāko komandu godu.