Arhīvs

 • Sērfo internetā ēdot, ejot pa ielu un pat sēžot vannā

  17.12.2018.

  Samsung Skola nākotnei un LR Kultūras ministrijas veiktā aptauja* atklāj, ka vairākums Latvijas jauniešu “sērfo” internetā, sazinās sociālajos tīklos vai kā citādi pavada laiku tiešsaistē, ieturot maltīti vienatnē. Tāpat gandrīz 40% viedierīcēs izklaidējas stundu laikā skolā, bet katrs trešais – esot vannā. "Viedtālrunis un citas mobilās viedierīces ir lieliski rīki, kas ikdienu ļauj mums sazināties, strādāt, mācīties un izklaidēties, neierobežojot mūs ne laikā, ne telpā. Tomēr daudzi ļaujas ieradumam impulsīvi atsaukties uz katru viedtālruņa signālu un vibrāciju, no kā būtu vēlams atturēties vakaros vai brīvdienās," saka Egle Tamelīte, Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā.

 • Konference par Erasmus+ projektiem Daugavpilī

  17.12.2018.

  Kā jauks noslēgums darbīgajam Latvijas jubilejas gadam bija 12.decembrī notikusī konference, kas bija veltīta Erasmus+ projektu apguvei Daugavpils pašvaldības izglītības iestādēs. Eiropas Savienības Erasmus+ projektu programma sākās 2014.gadā, un pa šo laiku Daugavpils pašvaldības iestādes ir apguvušas vairāk kā 1 miljonu eiro. Konferencē piedalījās Valsts Izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāvji, kas administrē šo programmu Latvijā. Konferences dalībnieki iepazinās ar jaunumiem, lai iesniegtu projektus 2019.gada konkursā.

 • Pirmsskolu ziņas: Pieredzes apmaiņas pasākums „Caurviju kompetenču attīstīšana pirmsskolas izglītības iestādē dažāda vecuma grupās”

  13.12.2018.

  4.decembrī Daugavpils pilsētas 4.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde organizēja pieredzes apmaiņas pasākumu Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem „Caurviju kompetenču attīstīšana pirmsskolas izglītības iestādē dažāda vecuma grupās”. Nepārtraukta spēja mācīties, sazināties, sadarboties, kritiski un radoši domāt ir svarīgākās 21.gadsimta prasmes. Laiks, kad jāsāk apgūt šīs prasmes, ir agra bērnība. Pārmaiņas ir vajadzīgas, lai raisītu bērnos interesi par zināšanām, rosinātu domāt un rast atbildes uz jautājumiem.

 • Daugavpils skolu vērtējums "Draudzīgā aicinājuma" fonda reitingā

  13.12.2018.

  12.decembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs tika apbalvotas labākās Latvijas vidusskolas pēc „Draudzīgā aicinājuma” fonda reitinga, kurš tiek veidots, pamatojoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Kopvērtējumā 20 labāko vidusskolu sarakstā ir vairākas Daugavpils skolas: starp 48 ģimnāzijām Daugavpils Valsts ģimnāzija ierindojās 5.vietā, starp 176 pilsētas vidusskolām Daugavpils Krievu vidusskola – licejs ieņēma godpilno 3.vietu, Daugavpils 3.vidusskola - 15.vietā. 91 specializēto vidusskolu vidū Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola ierindojās 15.vietā, bet PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola” – 16.vietā.

 • JINGLE BELLS 2018

  13.12.2018.

  Ziemassvētku atmosfēra un svētku noskaņojums valdīja 4. decembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotajā dzejas un prozas deklamēšanas konkursā “JINGLE BELLS 2018 – Dabas burvība” angļu valodā. Konkurss “Jingle Bells” ir kļuvis par tradicionālu un vienu no gaidītākajiem notikumiem sākumskolas skolēnu vidū. Jau otro gadu pasākuma piedalās arī Erasmus+ “Born to Read” projekta dalībnieki no Lietuvas, Spānijas, Itālijas, Ungārijas, Latvijas un Bulgārijas ar saviem video priekšnesumiem.

 • Piešķir naudas balvas skolēniem un viņu pedagogiem par starptautiskajiem sasniegumiem

  12.12.2018.

  Valdība otrdien, 2018. gada 11. decembrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos rīkojuma projektus par Ministru kabineta diploma un naudas balvu piešķiršanu 2018.gada starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājiem, Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa “EuroSkills” konkursantiem un viņu pedagogiem un profesionālo prasmju pilnveidotājiem. Ministru kabineta balvu – Diplomu un attiecīgu naudas summu – piešķīra Mārim Koniševam, Daugavpils Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniekam, par iegūto 2. vietu starptautiskajā ķīmijas olimpiādē un Irinai Fjodorovai, Daugavpils Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotājai, M. Koniševa pedagoģei. Apsveicam un vēlam panākumus turpmāk!

 • Skolu ziņas: Projekta “Mūsdienu skola mainīgajā pasaulē” mācību mobilitāte skolu pedagoģiskajam personālam Itālijā, Palermo

  12.12.2018.

  Daugavpils 10.vidusskolas projekta „Mūsdienu skola mainīgajā pasaulē” ietvaros bioloģijas skolotāja Gaļina Koreņeva apguva vienas nedēļas InterEducation apmācības kursu “IKT iemaņas pasniedzējiem”, kurš tika realizēts Palermo, Itālijā, no 2018. gada 3.decembra līdz 2018. gada 7.decembrim.Erasmus+ KA101 projekta ietvaros tika izvēlēts apmācības kurss: Research Institute/Centre ShipCon Limassol limited. Kursa aktivitātes paredzēja skolotājas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences pilnveidi.

 • Atklājam Eiropu no jauna

  12.12.2018.

  2018.gada rudenī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sāk īstenot Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projektu “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna”. Projekta mērķis ir Eiropas vērtību aktualizēšana, lai veicinātu Eiropas pilsoņu sadarbību ne tikai politiskajā līmenī, bet arī pilsoniskajā. Projekta moto ir „Mēs zinām, mēs apspriežam, mēs izsākām savu viedokli par Eiropas Savienības vienotību un attīstību”.