Arhīvs

 • “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” jeb Muzeju nakts 2019 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

  13.05.2019.

  Kārtējo reizi Daugavpilī norisināsies viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad ir “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vērs durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto ir ““Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Tās atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs.

 • Erasmus+ darba vērošana mūzikas un mākslas skolā Turcijā

  13.05.2019.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece vidusskolas mācību darbā, metodiķe, angļu valodas un latviešu valodas un literatūras skolotāja, 2019.gada no 28.aprīļa līdz 2.maijam, Erasmus+ programmas skolu sektora projekta “Nākotnes skola top šodien” ietvaros, apmeklēja Mūzikas un mākslas skolu Sivas pilsētā, Turcijā.

 • Daugavpils bērnus apciemos slovēņu rakstniece Majda Korena

  09.05.2019.

  Lasītveicināšanas programmas “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros no 10.līdz 15.maijam Latvijā viesosies slovēņu rakstniece Majda Korena (Majda Koren), grāmatas “Uzvāri man pasaciņu!” (Liels un mazs, 2018) autore. Rakstniece apmeklēs Rīgu, Daugavpili un Madonu – pilsētas, kurās mīt aktīvi programmas dalībnieki. Tikšanās ar Daugavpils jaunajiem lasītājiem notiks 13.maijā.

 • Pirmsskolu ziņas: Pētnieciskā darbība J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas pirmsskolas izglītības grupās

  09.05.2019.

  Š.g. 7.maijā, saulainā pavasara dienā, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas pirmsskolas izglītības pedagogu kolektīvs uzņēma viesus no Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēm, lai iepazīstinātu un dalītos pieredzē ar pieejām, kuras izmanto pedagoģiskā procesa organizēšanā. Semināra tēma “Pētnieciskā darbība pirmsskolā.”

 • MUZEJU NAKTS 2019 DAUGAVPILĪ

  08.05.2019.

  “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” – šīs Rūdolfa Blaumaņa rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Šī gada Muzeju nakts tēma “Tālavas taurētājs” atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs. Domās par mūsu ģimenēm, dzimtām un tautu aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus Starptautiskajā muzeju naktī 18.maijā iedziļināties muzeju atmosfērā, interesantās aktivitātēs, krāšņos šovos, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos.

 • Mājturībnieku panākumi atklātajās valsts olimpiādēs

  08.05.2019.

  Šajā mācību gadā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils 11.pamatskolas, Daugavpils 15.vidusskolas skolēni un skolotāji piedalījās 15.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 6.-9.klasei tekstila tehnoloģijās; 6.atklātajā mājsaimniecības olimpiādē „Mēs – Latvijas nākotnei” un 20.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē “Pasakas – Ziedu pasakas” (koka un metāla tehnoloģijas) 3.posmā. Olimpiādes organizēja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Latvijas Mājturības pedagogu biedrība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.

 • Skolēnu izstāde "Pilsēta bērnu acīm"

  08.05.2019.

  Šajā gadā Mākslas dienu ietvaros Daugavpilī ir jauninājums – pirmo reizi ar saviem darbiem sevi prezentēja Daugavpils izglītības iestāžu 5.–8.klašu skolēni. Daugavpils pilsētas domes izstāžu zālē var apskatīt skolēnu izstādi „Pilsēta bērnu acīm”. Atklāšanas pasākums notika 24.aprīlī. Idejas autore ir māksliniece, skolotāja Una Gura. Savā uzrunā Una Gura vēlēja visiem jaunajiem māksliniekiem neatstāt savus talantus paslēptus atvilktnē, bet nest tos gaismā un attīstīties tālāk.

 • Eiropas dienas priekšvakarā Jorens Dobkevičs iepriecina ar 1.vietu Atklātajā Valsts politikas un tiesību olimpiādē

  08.05.2019.

  Šī gada 27.aprīlī Latvijas Universitātē norisinājās Atklātā Valsts politikas un tiesību olimpiāde vidusskolēniem. Olimpiāde tika realizēta ar mērķi vairot politikas zinātnes, politikas un diplomātijas atpazīstamību jauniešu vidū, veicināt jauniešu izpratni par demokrātiskajiem procesiem valstī un pilsoņa lomu tajos, attīstīt vidusskolēnu zināšanas un iemaņas orientēties informācijas daudzveidībā un analizē tos, kā arī jēgpilni piedalīties politiskajos procesos un izprast šīs līdzdalības nozīmīgumu.

 • Pirmsskolu ziņas: Pieredzes apmaiņas seminārs Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē

  08.05.2019.

  Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē notika pieredzes apmaiņas seminārs pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem „Pētnieciskā darbība kā līdzeklis patstāvīgai informācijas iegūšanai, izmantojot kompetenču pieejas caurviju prasmes”. Šajā mācību gadā mūsu iestādes pedagogi visās vecuma grupās sāka aprobēt 2018.gada 21.novembra Ministru kabineta noteikumos Nr.716 “Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem” atrunātos pirmsskolas izglītības satura uzdevumus un īstenošanas principus, balstoties arī uz skola2030.lv pieejamajiem materiāliem un kursos gūtajām zināšanām.