Arhīvs

 • Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Otra puse”

  23.07.2019.

  9.augustā plkst.15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta Sarmītes Bogdanovičas fotogrāfiju izstāde “Otra puse”. Ainavu fotogrāfijās ar abstrakcionisma elementiem iemūžināti ikdienas atspulgi, mirklī sastingusi realitāte.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ projekts par spēlēs balstītu praksi

  19.07.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) 2019.gada februārī sāka īstenot divgadīgu Erasmus+ projektu "Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai", ko koordinē Altea pašvaldība Spānijā. Š.g. jūlijā Itālijā Portogruaro Universitātē notika skolotāju apmācības par spēļu metodikas izmantošanu darbā, lai iekļautu klasē dažādus skolēnus (ar valodas, etnisko, sociālo pieredzi). Šajās apmācībās piedalījās skolotāji no Daugavpils 13. un 9.vidusskolas (kas izvēlētas kā projekta pilotskolas) Vineta Upeniece, Žanna Papenoka, Evita Ruļuka un DPIP pārstāve Evelīna Balode.

 • “Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās

  12.07.2019.

  Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizvadīts pirmais vasaras brīvlaika mēnesis lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Katru ceturtdienu no plkst.11.00 līdz plkst.13.00 individuālie programmas dalībnieki pulcējās uz dažāda veida pasākumiem, lai saistoši un saturīgi pavadītu brīvo laiku un iegūtu jaunus draugus. Vasaras nometņu grupām bija iespēja apmeklēt tematiskas nodarbības, kurās bērni paplašināja savas zināšanas, veica praktiskus un radošus uzdevumus.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi Spānijā

  11.07.2019.

  Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projektu „Skola – pamats ilgtspējīgai attīstībai”, kura mērķis – izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un internacionalizācijas darbību un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.

 • Datubāzu piedāvājums Daugavpils publiskajās bibliotēkās

  08.07.2019.

  Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs aizvien ir pieejams plašs datubāzu klāsts dažādu interešu lokam. Bibliotēkas lietotājiem tiek piedāvātas kā bibliotēkas veidotās datubāzes, tā arī autorizētās tiešsaistes datubāzes – tie ir novadpētniecības resursi un virtuālās izstādes, Latvijas laikrakstu pilntekstu publikācijas un e-izdevumu angļu valodā pilntekstu publikācijas, normatīvo aktu kopums, tiešsaistes enciklopēdijas, vārdnīcas, video un audio materiāli, kā arī dokumentālais kino, mākslas un animācijas filmas.

 • Skolu ziņas: Maltā gūtā pieredze un iespaidi

  05.07.2019.

  Ir noslēdzies mācību gads, absolventi ir devušies savās turpmākajās gaitās, pilnā sparā rit karstā vasara, un ir laiks skolotājiem atpūsties un uzpildīt savus enerģijas avotus un, protams, pilnveidoties. Daugavpils 13.vidusskolas skolotāji pavada laiku lietderīgi, mācoties un gūstot jaunu pieredzi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projektā „Skola – pamats ilgtspējīgai attīstībai”. Projekta mērķis – izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un internacionalizācijas darbību un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.