Arhīvs

 • ASV Informācijas centrs rīkoja burtošanas konkursu skolēniem

  10.10.2018.

  2018. gada 3. oktobrī Latgales Centrālajā bibliotēkā notika burtošanas konkurss “Spelling Bee”, kurā piedalījās Daugavpils pilsētas skolu 9.-12. klašu skolēni. Konkursu rīkoja Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils 3. vidusskolu un Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldi ar mērķi attīstīt skolēnu pareizrakstības iemaņas un publiskās runas prasmes angļu valodā.

 • Tikšanās ar dzejnieci Ivetu Ratinīku

  08.10.2018.

  9. oktobrī plkst. 14.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz tikšanos ar dzejnieci, skolotāju, Rīgas domes deputāti un vienkārši spilgtu personību Ivetu Ratinīku. Pasākuma viešņa iepazīstinās ar savu daiļradi un redzējumu par jaunāko latviešu literatūru, kā arī atklās personīgo pieredzi profesionālā aicinājuma meklējumos. Pasākums notiks Karjeras nedēļas ietvaros.

 • Skolu ziņas: Laipni lūgti Latvijā, Daugavpilī!

  08.10.2018.

  Kas ir Latvija mums katram? Atbildes noteikti skanētu dažādi. Kādu redz Daugavpili un Latviju, tās iedzīvotājus, ciemiņi, kuri šeit ierodas? Daugavpils 12. vidusskola, tās skolēni un viņu ģimenes, kuri ir iesaistījušies Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “News from a greener Europe” ietvaros (“Ziņas no zaļākas Eiropas”; līguma Nr. 2017-1-IT02-KA219-036499_5) projektā, uzņēma projekta partnerus no Lietuvas, Spānijas, Portugāles un Itālijas.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ kursi par drošību Itālijā

  08.10.2018.

  PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāves apmeklēja 2 nedēļu kursus Itālijā, Milānā, ko organizēja mācību centrs ar lielu pieredzi gan dažādu kursu organizēšanā un apmācību nodrošināšanā, gan skolēnu mācību prakšu, sadarbības projektu īstenošanā (Giovani per l’Europa). Kursi bija saistīti ar drošību gan skolā, gan darba vidē, gan šodienas sabiedrībā, globālajā pasaulē. Kursos apgūtās zināšanas noderēs jauna priekšmeta “Sabiedrības un cilvēka drošība” pasniegšanai, administrācijas darbam, nodrošinot drošu un labvēlīgu vidi izglītības iestādē.

 • 5. oktobris – Skolotāju diena!

  4.10.2018.

  Iemāci upes prieku, Kad tā pār akmeņiem skrien! Iemāci sapņiem ticēt, Iemāci pieskarties tiem! Iemāci pasaulē dzīvot, Kad pārāk liela tā šķiet... (Agnese Līcīte)

 • Simtgades putras meklējumos

  03.10.2018.

  Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” kopā ar sadarbības partneriem – Veselības ministriju, Valsts izglītības un satura centru (VISC) un Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) – īsteno projektu „Putras programma” ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās un sabiedrībā kopumā, lai izglītotu skolēnus un sabiedrību kopumā par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām.

 • Likteņdārzs aicina skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci

  03.10.2018.

  Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām Likteņdārzs aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci. Skolēni tiek aicināti veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā sadarbībā ar SIA "Baltic Candles" tiktu izlietas piecas lielsveces – pa vienai katram novadam (Latgalei, Kurzemei, Vidzemei un Zemgalei) un Rīgai. Konkursa uzvarētāji būs klase, kura būs savākusi visvairāk parafīna un saņems īpašu balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" - iespēju apmeklēt hokeja spēli un tikties ar hokejistiem.

 • Kopā valodu daudzveidībā

  03.10.2018.

  „Valoda – dārgums, neatņemams, gadu simteņiem krāts un audzēts ozoldārzs, milzīgs un sens koks, caur gadu tūkstošiem stīdzis, top aizvien zaļāks mums uzticētais šifrs – ja atminēsim vārdu būtību, uzzināsim dzīves jēgu.”(A.Bels)

  Katru gadu 26.septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Šīs dienas uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai, novērtēt savas dzimtās valodas nozīmi un apzināties valodu mācīšanās nepieciešamību. Eiropas valodu diena atgādina, cik liela nozīme valodām ir saziņā, kultūrvēsturisko procesu norisē un starpkultūru dialoga veidošanā.