Arhīvs

 • Pirmsskolu ziņas: Starptautiskā putras diena 2019 pirmsskolas izglītības iestādē

  21.10.2019.

  Daugavpils pilsētas 4.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē jau kā tradīcija 10.oktobris ir Starptautiskā putras diena. Tik vienkāršs ēdiens kā putra daudzus gadsimtus mūsu senčiem bija galvenais ēdiens uzturā. Vai putra ir viens no veselīgākajiem un spēcinošākajiem ēdieniem? Vai putra ir mūsus senču mantojums, kas ir jāsaglabā? Uz šiem jautājumiem mums atbildēja Daugavpils pilsētas 4.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes pavāri, kas bērnus “iebūra” putru daudzveidīgajā klāstā.

 • Parakstīts sadarbības memorands izglītības un zinātnes jomā

  18.10.2019.

  Š.g. 17.oktobrī, ņemot vērā vēlmi attīstīt abpusēji izdevīgas attiecības starp Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Suluovas apgabala Valsts Izglītības Direktorātu (Turcija), kā arī pamatojoties uz 29.08.2019. noslēgto Sadarbības memorandu starp Daugavpils pilsētu un Suluovas pilsētu, tika parakstīts sadarbības memorands par sadarbību izglītības un zinātnes jomā.

 • Aptauja: 81% Latvijas bērnu sociālajos tīklos piereģistrējas pirms atļautā vecuma

  18.10.2019.

  Vairums Latvijas bērnu savu pirmo sociālo tīklu profilu izveido pirms atļautā 13 gadu vecuma, liecina Samsung skola nākotnei veiktā aptauja*. 21% bērnu sociālajos tīklos piereģistrējas jau 8 gadu vecumā. Savukārt tikai 1% jauniešu līdz 17 gadu vecumam nav reģistrējušies nevienā sociālo tīklu vietnē. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kā palīdzēt bērnam nepakļauties virtuālās dzīves ietekmei, bet dzīvot savu dzīvi, pieņemt savus lēmumus un būt apmierinātam ar to.

 • Karjeras nedēļā Daugavpilī jaunieši diskutēja par nākotnes profesijām

  18.10.2019.

  Šogad vairāk nekā 8000 jauniešu piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri šogad veltīti nākotnes profesijām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA), pilsētā esošajām augstākās un profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām.

 • Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem “Varoņu spēks”

  18.10.2019.

  Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem “Varoņu spēks”, un ir noskaidroti desmit darbi, kurus šī gada 7.novembrī izstādīs Saeimas namā.Konkursā uzvarējušo fotogrāfiju autori: Edgars Ancītis no Rīgas Valsts tehnikuma, Deniels Minho no Daugavpils Centra vidusskolas, Sergejs Iļjiņecs no Daugavpils 10.vidusskolas, Viktorija Tukiša no Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Elīna Bērziņa no Aknīstes vidusskolas, Jēkabs Čudars no Salaspils 1.vidusskolas, Gints Jankovskis, Marika Liepiņa, kā arī Kārlis Miksons, kurš iekļuvis uzvarētāju pulkā ar diviem darbiem.

 • Skolu ziņas: Kinologi Daugavpils 1.speciālajā pamatskolā

  17.10.2019.

  Š.g. 17.oktobrī Daugavpils 1.speciālajā pamatskolā viesojās VID Muitas darbinieki R.Romanovs un J.Tretjakova ar saviem četrkājainajiem draugiem un palīgiem. VID Muitas pārvaldes kinologi parādīja videofilmu par to, kā darbā VID nonāk dienesta suņi. Tāpat tika piedāvāts ieskatīties dienesta suņu ”neformālajā” dzīves daļā. Interesantā un bērniem saprotamā formā darbinieki pastāstīja par muitas darbu, suņu dresēšanu un sagatavošanu darbam muitā, meklējot narkotikas, naudu, cigaretes. Skolēniem tika stāstīts par kaitīgo vielu negatīvo ietekmi uz cilvēku, un kā šīs vielas atrod suņi. Skolēni tika informēti par to, ka pastāv iespēja, ka noziedzīgas personas var iesaistīt viņus nelikumīgās darbībās un kā no tā izvairīties.

 • Bibliotēka aicina izmēģināt interaktīvo burvju paklāju

  17.10.2019.

  No šī gada oktobra Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā apmeklētājiem ir pieejama interaktīva multimediju iekārta “Mobile Magic Carpet”, kas ļauj ievērojami paplašināt bērniem un ģimenei paredzēto iespēju klāstu bibliotēkā. Iekārta iegādāta par Daugavpils pilsētas domes dāvinātajiem līdzekļiem, kurus pašvaldība pērn izcīnīja VARAM rīkotajā konkursā kā ģimenēm draudzīgākā pašvaldība republikas pilsētu grupā.

 • Skolu ziņas: “Maini sevi, domā plašāk!” (Erasmus+ KA101)

  16.10.2019.

  Erasmus+ KA101 projekta Nr.2019-1-LV01-KA101-060105 ietvaros Daugavpils 10.vidusskolas bioloģijas, ģeogrāfijas, sākumskolas, angļu un franču valodas skolotāji laika periodā no 2019.gada 6.oktobra līdz 2019.gada 13.oktobrim piedalījās vienas nedēļas starptautiskajās mobilitātēs Spānijā un Itālijā.