Arhīvs

 • Daugavpils pilsētas skolēnu parlaments tika nominēts konkursam „Labākais darbā ar jaunatni 2018"

  11.12.2018.

  7.decembrī jauniešu galvaspilsētā Madonā norisinājās konkursa „Labākais darbā ar jaunatni 2018” laureātu godināšana. Pasākuma mērķis ir izteikt ministrijas atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā.

 • Pieredzes apmaiņas brauciens uz Lietuvu.

  11.12.2018.

  Šā gada 6.decembrī Daugavpils vispārizglītojošo skolu direktoru vietnieki audzināšanas jomā apmeklēja mūsu kaimiņvalsti, lai uzzinātu par Utenas pieredzi izglītības un audzināšanas procesu realizēšanā.

 • Bibliotēkā būs skatāma eglīšu rotājumu izstāde “Latvju raksti mālā”

  10.12.2018.

  20. decembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Daugavpils pilsētas mājturības un vizuālās mākslas skolotāju darināto Ziemassvētku eglīšu rotājumu izstāde “Latvju raksti mālā”.Izstādē skatāmi 85 rokdarbi – seno latvju zīmju atveidi mālā. Tos darinājuši 18 mājturības un vizuālās mākslas skolotāji no 12 Daugavpils skolām. Darbi eksponēti uz vienas no bibliotēkas Ziemassvētku eglēm. Mālā veidotās latviešu senču zīmes kā veltījums Latvijas simtgadei tapa meistarklases ietvaros, kas oktobrī norisinājās Daugavpils Māla mākslas centrā. Meistarklasi vadīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja – māksliniece, keramiķe Una Gura.

 • Mobilās lietotnes un 3D modelēšana mācību procesā

  10.12.2018.

  28.novembrī Daugavpils Saskaņas pamatskolā Una Gura dalījās pieredzē ar vizuālās mākslas skolotājām un mājturības un tehnoloģiju skolotājie, ko ieguva Erasmus+ aktivitātes „eTwinning” starptautiskajā kontaktu veidošanas seminārā Budapeštā (Ungārija). Semināra tēma bija “Mobilās lietotnes un 3D modelēšana dabaszinātņu priekšmetos un eTwinning projektos”.

 • Apbalvoti aktīvākie brīvprātīgie godināšanas pasākumā “Brīvs un prātīgs!”

  07.12.2018.

  5. decembrī Latviešu kultūras centrā notika brīvprātīgo godināšanas pasākums “Brīvs un prātīgs!”, kura laikā tiks apbalvoti visaktīvākie un labākie brīvprātīgā darba veicēji. Godināšanas pasākuma laikā tika apbalvoti Latgales mēroga brīvprātīgie, Daugavpils sabiedrisko organizāciju brīvprātīgie, kā arī Jaunatnes nodaļas un pašvaldības brīvprātīgie, kuri 2018.gada laikā piedalījās pasākumos un veica brīvprātīgo darbu.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 12. vidusskolas izglītojamie saņem “Award” bronzas apbalvojumu

  06.12.2018.

  Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma “Award” ir iespēja ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 24 gadiem līdzsvarotā veidā attīstīt savu prātu, ķermeni un garu. Programmas “Award” koncepcija paredz, ka jaunietis izvirza sev konkrētus jomu mērķus un izstrādā individuālo programmu, lai šos mērķus sasniegtu. Jaunietim viņa pašizaugsmes ceļā palīdz īpaši apmācīts un sertificēts “Award” vadītājs. Veiksmīgi izpildījis uzdevumus, ko paredz paša izstrādātā programma, jaunietis saņem attiecīgā līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu.

 • Skolu ziņas: Darba vērošana Bergamo mākslas vidusskolā

  06.12.2018.

  2018.gada 20. - 24.novembrī Profesionālās izglītības kompetences centra „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola” skolotājas Dace Abricka un Dita Kiceja-Slavicka Erasmus + projekta „PIKC - Profesija, Izglītība, Kvalitāte, Caurvijas” (2018-1-LV01-KA101-046762) ietvaros devās darba vērošanas praksē uz Scuola d’Arte Applicata Andrea Fantoniskolu Bergamo (Itālija).

 • Skolu ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas skolēni apgūst jaunākās tehnoloģijas ERASMUS+ projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros

  05.12.2018.

  ERASMUS+ skolu partnerības projektu neatņemama daļa ir skolēnu mobiltātes. No 25.novembra līdz 1.decembrim Daugavpils 3.vidusskolas 12 skolēni devās vizītē uz projekta partnerskolu OPERE SOCIALI DON BOSCO, Sesto San Džovanis, Milānā, Itālijā projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros. Visas nedēļas laikā skolēni mācījās izmantot mūsdienu jaunākās tehnoloģijas un mobīlās aplikācijas un veidoja video prezentācijas ar vairāku efektu izmantošanu: video, skaņu, balss efektiem, kā arī multimediju istabas iespējām. Skolēni bija pārsteigti par mūsdienu tehnoloģiju un tieši viedierīču un ekrānierīču lietošanas iespējām mācību procesā. Piemēram, planšetes aizvieto itāļu skolēniem mācību grāmatas un pat burtnīcas. Skolēni apmeklēja un piedalījās angļu valodas stundās gan ar itāļu skolotājiem, gan ar skolotājiem, kuriem angļu valoda ir dzimtā.

 • Pasaules AIDS dienai veltīts pasākums 9. klašu skolēniem

  05.12.2018.

  HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas vairāk nekā 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet aptuveni viena trešdaļa inficēto par savu infekciju nemaz nenojauš. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2017. gadā vecuma grupā no 15-29 gadiem reģistrēti 80 jauni HIV infekcijas gadījumi, kas ir aptuveni 22% no visiem Latvijā reģistrētajiem jaunajiem HIV infekcijas gadījumiem pērn. Informētības veicināšana, stereotipu un aizspriedumu mazināšana, profilakse un diagnostika ir ļoti nozīmīgi, runājot par HIV infekcijas ierobežošanu ilgtermiņā.