Arhīvs

 • Pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšanas programma „Medijpratība mācību un audzināšanas darbā”

  11.09.2019.

  Izglītības attīstības centrs (IAC) piedāvā pedagogiem piedalīties pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšanas 24 stundu programmā „Medijpratība mācību un audzināšanas darbā”. Programmas dalībnieki interaktīvā veidā varēs piedalīties diskusijās, analizēt situācijas, vērtēt un veidot mediju saturu u.c. Dalībnieki iepazīsies ar metodiskajiem paņēmieniem kritiskās domāšanas prasmju attīstīšanu (medijpratības kontekstā), kas izmantojami darbā ar dažādu vecumu skolēniem un dažādos mācību priekšmetos.

 • Daugavpils skolēni piedalās LR Tiesībsarga biroja rīkotajā konkursā

  11.09.2019.

  Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai LR Tiesībsarga birojs 2019.gada vasarā organizēja īpašu konkursu bērniem un jauniešiem “Esi radošs - # Radi Likumu!”. Latvijas sabiedrībā tiek uzskatīts, ka likumi ir uzrakstīti ļoti sarežģītā valodā, tāpēc būtiski, lai tos izprot tā mērķauditorijas daļa, uz kuru teksts attiecas vistiešāk, piemēram, Bērnu tiesību aizsardzības likums bērniem būtu jāpārzina, taču šo procesu neveicina sarežģītā valoda.

 • Aicinājums pieteikties projektā “Debašu Līderu skola 2019/2020”

  09.09.2019.

  Projekts “Debašu Līderu skola 2019/2020” ir izglītojošs debašu, kritiskās domāšanas un 21.gs. prasmju projekts, ko rīko Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā jau kopš 2016.gada un kurā piedalījušies vairāk nekā 200 skolēni un 70 skolotāji no visas Latvijas. Aicinām skolotājus un skolēnus pieteikties šī mācību gada projektam, aizpildot projekta pieteikuma anketu: https://ej.uz/dls2019-2020

 • Daugavpils skolēnu sasniegumi Megapolišu olimpiādē Maskavā

  09.09.2019.

  No š.g. 1.septembra līdz 6.septembrim Maskavā notika Megapolišu olimpiāde, kurā 14–18 gadus veci skolēni no 45 pasaules pilsētām demonstrēja savas zināšanas fizikā, ķīmijā, matemātikā un informātikā (programmēšanā). Daugavpils pilsētu šajā olimpiādē pārstāvēja astoņi skolēni: Elīza Andrejeva, Valērija Jablonska un Anna Petrova un informātikas skolotājs Dmitrijs Lapkovskis (Daugavpils 3.vidusskola); Iļja Červjakovs, Nikolajs Trifonovs un fizikas skolotājs Jurijs Kostjukevičs (Daugavpils 13.vidusskola); Vinsents Sivačovs, Kirils Trofimovs un Maksims Ģermanovičs un direktores vietnieks, informātikas skolotājs Oļegs Bojaruns (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs).

 • Dzejas dienās Daugavpilī viesosies literāte, izdevēja Inese Zandere

  06.09.2019.

  14.septembrī, noslēdzot Dzejas dienu svinības Daugavpilī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore. Visus grāmatmīļus un bibliotēkas draugus dzejniece aicinās sekot dzejas lasījumiem un risināt sarunu par dzejas radīšanu un baudīšanu.

 • Skolu ziņas: Skolā uzsāk īstenot jaunu Erasmus+ projektu

  06.09.2019.

  2019.gadā Daugavpils 16.vidusskola uzsākusi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekta "Skolas izglītības kvalitātes paaugstināšana un pedagogu labā prakse skolēnu caurviju kompetenču attīstībā" (Nr.2019-1-LV01-KA101-060312, “Improving the quality of school education and good practice for educators in developing students’ transversal competences”) īstenošanu.

 • Noslēgusies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

  05.09.2019.

  Līdz ar vasaru Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs noslēgusies kārtējā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”. Jau astoto gadu skolēni un bērnu vasaras nometņu grupas aizraujoši un darbīgi pavadīja brīvo laiku bibliotēkā, piedaloties dažāda satura pasākumos un aktivitātēs, gūstot jaunu pieredzi, iespaidus un draugus.

 • Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece, prozaiķe Inga Gaile

  04.09.2019.

  12.septembrī Daugavpilī viesosies populārā latviešu dzejniece un prozaiķe Inga Gaile, aicinot lasītājus uz sarunu par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī savu jaunāko stāstu krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznāca apgādā “Mansards” un jau ir paguvis izpelnīties gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Pasākums aizsāk literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5.kārtas ietvaros.