Arhīvs

 • DARBĪGĀ KOPIENA IZGLĪTO PAR DROŠĪBU PIE ŪDENS

  16.07.2020.

  Latvijā statistika par nelaimes gadījumiem uz ūdens ir biedējoša – 2020.gadā izcelti jau vairāk nekā 60 noslīkušie. Un lielākajā daļā gadījumu pie vainas ir peldētāju pārgalvība un izpratnes trūkums. 14.jūlijā Daugavpils pilsētas „Darbīgo kopienu” aktīvisti Gubiščes ezera krastā organizēja āra nodarbību bērniem un pusaudžiem par drošu uzvedību pie ūdens. Tās gaitā 37 Daugavpils pilsētas bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem bija iespēja nostiprināt zināšanas par drošu uzvedību pie ūdens un trenēt savas prasmes.

 • Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs gaida individuālos apmeklētājus

  10.07.2020.

  No 9.jūlija Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs atjauno individuālo apmeklētāju apkalpošanu un atsāk piedāvāt grupu ekskursijas. Individuālie apmeklētāji centrā tiek gaidīti no otrdienas līdz piektdienai no plkst.16.00 līdz 18.00, kā arī sestdien no plkst.10.00 līdz 17.00. Interesentiem ir pieejamas VR brilles, Kinect kustību viktorīnas, Xbox spēļu konsole, burvju paklājs, virtuālā velopastaiga, galda spēles un grāmatas.

 • “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” aicina dalībniekus

  06.07.2020.

  Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs sākusies grāmatu vērtēšana lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”. Šogad programmai aprit 20.gadskārta, un tās ekspertu izraudzītajā kolekcijā iekļautas 28 grāmatas – 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi, kurus lasītājiem piedāvā 8 izdevniecības. Iesaistīties grāmatu vērtēšanā var ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.

 • Pirmsskolu ziņas: Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādē bērniem nostiprina imunitāti

  02.07.2020.

  Visi vecāki grib veselus, priecīgus, aktīvus bērnus, kas var apmeklēt dārziņu bez bažām noķert kādu lipīgu vīrusu. Norūdīšanās, sākot jau no zīdaiņa vecuma, ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā stiprināt bērna imunitāti. Norūdīšanās palielina bērna organisma pretestību pret nelabvēlīgo ārējās vides faktoru iedarbību, palīdz pretoties saaukstēšanās slimībām, atstāj pozitīvu ietekmi nervu un muskuļu sistēmai, uzlabo vielmaiņas procesus organismā, palielina organisma adaptācijas spējas. Savukārt saule, gaiss un ūdens ir labākie sabiedrotie norūdīšanās procesā. Tāpēc vasara ir labākais laiks, kad var sākt nostiprināt bērnu imūnsistēmu.

 • Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

  02.07.2020.

  Otrdien, 30.jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15.jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

 • Pāvela Ostapceva Latgales zelta druvas bibliotēkā

  01.07.2020.

  No 1.jūlija līdz 28.augustam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā skatāma Rēzeknes mākslinieka Pāvela Ostapceva glezniecības izstāde “Latgales zelta druvas”. Ekspozīcijā iekļautas 12 eļļas gleznas, pārsvarā ainavas.