Arhīvs

 • Daugavpils publiskās bibliotēkas pakāpeniski atsāk apkalpošanu klātienē

  15.05.2020.

  Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles no 18. maija pakāpeniski atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, nodrošinot atsevišķus bibliotekāros pamatpakalpojumus un nosakot to saņemšanas nosacījumus, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, drošības pasākumus un Kultūras ministrijas izstrādāto sanitāro protokolu.

 • Noslēdzies izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”

  14.05.2020.

  Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. mācību gada sezona. Bateriju vākšanā iesaistījās 78 817 bērni no 315 izglītības iestādēm no visas Latvijas, pārstrādei nogādājot 30,531 tonnas izlietotu bateriju. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 51 izglītības iestāde, savācot 3,412 tonnas izlietotu bateriju. Godalgotas vietas bateriju vākšanā izcīna Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļas jauniešu struktūrvienība un Kruķu sākumskola.

 • Pirmsskolu ziņas: Attālinātās mācības pirmsskolā – impulss kompetenču pieejas īstenošanas un komunikācijas ar vecākiem pilnveidei

  13.05.2020.

  Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestādē valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā mācības attālināti noritēja 4-7 gadus veciem bērniem, izmantojot WhatsApp lietotnes iespējas. Katru nedēļu bērniem tika piedāvāts „Nedēļas izaicinājums” – kompleksi uzdevumi, kuri virzīja bērnus uz pirmsskolas programmā noteikto sasniedzamo rezultātu sasniegšanu. Bērni nedēļas laikā pildīja uzdevumus sev tīkamā tempā un secībā, un vecāki ar lepnumu sūtīja atpakaļ foto – un video – pārskatus par bērnu paveikto. Esam gandarīti par saņemto atgriezenisko saiti, bērnu radošo aktivitāti un vecāku pozitīvo komunikāciju šajā neparastajā laikā!

 • Grozījumi par pašvaldības atbalstu bērnu ēdināšanai ārkārtējā situācijā

  13.05.2020.

  Š.g. 12.maija ārkārtas domes sēdē Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēma grozījumus 2020.gada 6.aprīļa Daugavpils pilsētas domes apstiprinātajos saistošajos noteikumos Nr.13 “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību” (turpmāk – noteikumi). Noteikumi tiek grozīti un papildināti ar iespēju atbalstu saņemt arī 19 gadus veciem izglītojamajiem, kā arī atbalsta pieteikšanas laiks tiek pagarināts līdz 31.maijam.

 • Ilga Šuplinska: „Šis ir izglītības iespēju laiks!”

  13.04.2020.

  Mācībspēki organizē mācību saturu un tiešsaistes platformas, un skolēnu ģimenes sniedz neatsveramu klātienes atbalstu mācībās. Latvijas izglītības sistēma pašlaik ir mūsu visu rokās, kad kopīgi uzņemamies atbildību par izglītības procesu un to, cik veiksmīgi tas noritēs. Ārkārtas situācija valstī ir parādījusi skolotāja milzīgo vērtību kā skolēnu, tā vecāku acīs, – tā projekta „Mācītspēks” digitālajā konferencē „Skolotājs: misija vai darbs?” uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

 • Skolu ziņas: Attālinātais dziedātprieks

  11.05.2020.

  Lai gan šogad tik ļoti gaidītie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ārkārtas situācijas dēļ nenotiks, dziesmu prieks joprojām ir klātesošs visos Daugavpils 3.vidusskolas koristos. “Dziedam katrs savās mājās, bet tomēr kopā” – šādi rīkojas kora dalībnieki un mūzikas skolotāja Maruta Veļičko. Tas ir svarīgi, lai uzturētu vēlmi dziedāt, lai koristi varētu justies kā viens veselums.

 • Latgales Centrālā bibliotēka iegūst Latvijas Gada bibliotēkas balvu

  11.05.2020.

  Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada bibliotēkas balvu, kuru piešķir par izciliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Jau ilgus gadus Latgales Centrālā bibliotēka virzās uz mērķi kļūt par mūsdienīgu un inovatīvu kultūrizglītības iestādi, kas nodrošina iedzīvotājiem augstvērtīgus informacionālos pakalpojumus, daudzveidīgas mācīšanās un pētniecības iespējas, kā arī aizraujošu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu. 2019.gadā sasniegtais ir devis pārliecību – mainoties laikam līdzi un ieviešot jaunus pakalpojumus un risinājumus, bibliotēka nezaudē savu identitāti, bet attīstās kā uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientēta iestāde.