Arhīvs

 • Noticis erudīcijas konkurss skolēniem “American Day 2019”

  15.11.2019.

  2019.gada 6.novembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika ikgadējais erudīcijas konkurss vidusskolēniem “American Day”. Šogad konkursa rīkotāji (Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, ASV vēstniecība Rīgā, Daugavpils Centra vidusskola un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde) piedāvāja skolēniem tēmu “ASV leģendas un varoņi”.

 • Skolu ziņas: Mācību kurss “Radošuma un inovāciju ieviešana mācībās” Barselonā

  14.11.2019.

  Daugavpils 16.vidusskolas ģeogrāfijas un dabaszinātņu skolotāja Svetlana Rudjko no 4. līdz 9.novembrim apmeklēja mācību kursu “Integrating Creativity and Innovation into Teaching” (“Radošuma un inovāciju ieviešana mācībās”), kas notika Barselonā (Spānijā), par ko arī ieguva sertifikātu. Šis kurss tika izveidots skolotājiem, lai sniegtu iespēju apzināties, kā pielietot jaunrades metodes un inovatīvus lēmumus savā stundā. Mācībās piedalījās skolotāji no 5 valstīm: Dienvidāfrikas, Vācijas, Rumānijas, Igaunijas un Latvijas. Kursu laikā ir gūta praktiska pieredze, kā attīstīt skolēnu iemaņas, kritisko un radošo domāšanu, kā lietderīgi izmantot IKT izglītībā.

 • Skolu ziņas: Deniels Mihno uzvar Latvijas Republikas Saeimas organizētajā fotokonkursā jauniešiem

  13.11.2019.

  Par godu Latvijas armijas 100.dzimšanas dienai, lai veicinātu jauniešu patriotismu un piederību savai valstij, jaunieši tika aicināti piedalīties fotokonkursā „Varoņu spēks”.Ceturtdien, 7.novembrī, svinot Latvijas armijas dzimšanas dienu, tika atklāta fotokonkursa „Varoņu spēks” uzvarētāju darbu izstāde Latvijas Republikas Saeimas namā, kurā tika sumināti konkursa uzvarētāji un viņu pedagogi, tajā skaitā arī Daugavpils Centra vidusskolas 11.klases skolnieks Deniels Mihno un viņa vizuālās mākslas skolotāja Agnese Orbidāne, kura iedvesmoja Denielu piedalīties šajā fotokonkursā.

 • Skolu ziņas: Konkurss “Rudens virpulī”

  13.11.2019.

  Pašā rudens izskaņā, 8.novembrī, Daugavpils Centra vidusskolas Latviešu valodas un literatūras MK sākumskolas skolotājas R.Gorbunova, I.Vilmane un I.Jakovļeva sadarbībā ar pilsētas Latviešu valodas un literatūras MA vadītāju, izglītības metodiķi S.Mickeviču, kā arī Centra vidusskolas matemātikas skolotāju S.Radionovu un direktora vietnieku informatizācijas jautājumos V.Sučikeju rīkoja konkursu ,,Rudens virpulī” Daugavpils pilsētas 3.klašu skolēniem (mazākumtautību izglītības programma).

 • Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā skatāma TEDxRiga 2019 tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

  13.11.2019.

  22.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks jau astotais TEDxRiga forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti nozaru speciālisti. Šī gada foruma tēma – “Together” jeb “Kopā”. Tiks nodrošināta arī foruma bezmaksas tiešraide 16 Latvijas reģionālajās un astoņās augstskolu bibliotēkās, tostarp Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā Daugavpilī, Rīgas ielā 22a.

 • Pirmsskolu ziņas: Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde – Ekoskola „Zīļuks” RĪKOJAS

  13.11.2019.

  Latvijas Ekoskolas ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā „Ekoskolu Rīcības dienas” ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Nedēļas laikā tiek organizēti dažādi izglītojoši un interaktīvi pasākumi, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām.