Arhīvs

 • Bērnam laikus jāmāca, kā rīkoties baiļu situācijās uz ceļa un sabiedriskajā transportā

  13.11.2019.

  Autotransporta direkcijas rīkotās kampaņas “Mazs pasažieris, liels risks” ietvaros sabiedrībā aktualizēta diskusija par riskiem, ar ko bērni var saskarties uz ceļa vai sabiedriskajā transportā. Riskus nav iespējams novērst, bet tas ir mūsu, vecāku, skolotāju un līdzcilvēku, uzdevums – izprast cēloņus un jau laikus mācīt bērnam potenciālo rīcību scenārijus.

 • ANO Jauniešu delegātu programmas pirmā konference “Jaunieši un ārpolitika”

  13.11.2019.

  23.novembrī Bauskas Valsts ģimnāzijā norisināsies pirmā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Jauniešu delegātu programmas nacionāla līmeņa konference “Jaunieši un ārpolitika”. Konferences mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par ANO dienaskārtības jautājumiem, kā arī parādīt, kā šie jautājumi ietekmē ikdienas dzīvi Latvijā. Konferences laikā jaunieši darbosies sešās darba grupās, kas katra apskatīs citu aktuālu tematu.

 • Bibliotēkā darbojas Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts nabadzības skartiem un karā cietušiem bērniem

  12.11.2019.

  Līdz 9.decembrim biedrības “Baltic Global Initiative” rīkotās labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) jau trešo gadu pēc kārtas darbosies Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts, kurā nodotās dāvaniņas gadumijā iepriecinās bērnus pasaules karstajos punktos un galējas nabadzības skartos reģionos.

 • Patriotu dienās Daugavpilī viesosies dzejnieks, grāmatu izdevējs Uldis Auseklis

  12.11.2019.

  20.novembrī Daugavpilī gaidāma tikšanās ar dzejnieku, grāmatu izdevēju, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Uldi Ausekli. Patriotu dienu noskaņās interesenti tiek aicināti uz sarunu par pamatvērtībām – dabu, ģimeni, Latviju. Autora viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projektā “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī”.

 • Skolu ziņas: Ceturtā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektā „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”

  12.11.2019.

  No 2019.gada 4.novembra līdz 8.novembrim Turcijā, Germencik pilsētā, Himmeta Condur Cumhuriyet vidusskolā tika novadīta ceturtā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”. Daugavpils 11.pamatskolu pārstāvēja skolas direktore Ina Meldere, direktores vietniece izglītības jomā Ilona Kokina un svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova.

 • Skolu ziņas: Sporta festivāls "Nāc un sporto sev par prieku!"

  11.11.2019.

  Š.g. 7.novembrī sporta festivālā "Nāc un sporto sev par prieku!" cilvēkiem ar invaliditāti, kas jau 9.reizi notika Rīgas Olimpiskajā centrā “Elektrum”, piedalījās 503 dalībnieki no 39 Latvijas vietām. Pasākums bija izcils pozitīvas attieksmes un vienlīdzīgas sabiedrības piemērs.

 • Skolu ziņas: Fotokonkursa “Varoņu spēks” laureātus godina Saeimas namā

  11.11.2019.

  7.novembrī Saeimas namā, svinot Latvijas armijas 100.dzimšanas dienu un atzīmējot Lāčplēša dienu, atklāta fotokonkursa “Varoņu spēks” izstāde. Šo fotokonkursu organizēja Latvijas Republikas Saeima, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Nacionālo bruņoto spēku un Jaunsardzes un informācijas centrs.Starp fotokonkursa uzvarētājiem bija arī Daugavpils 10.vidusskolas 10.klases skolnieks Sergejs Iļjiņecs un viņa pedagogs Renata Repina.

 • Pirmsskolu ziņas: Pa Sprīdīša pēdām...

  11.11.2019.

  Šodien, 11.novembrī, Latvijā svin Lāčplēša dienu, atceras kaujās kritušos, dzied patriotiskas dziesmas, iededz svecītes un iet lāpu gājienos. Lāčplēsis – latviešu tautas mitoloģiskais varonis – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ projekts par spēlēs balstītu praksi

  11.11.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils 9.vidusskolu un Daugavpils 13.vidusskolu turpina īstenot divgadīgu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) projektu Nr.2018-1- ES01-KA201-050626 „Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai”.

 • Daugavpils teātrī top izrāde bērniem "Raganiņa"

  11.11.2019.

  12.decembrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam bērniem „Raganiņa”, kura galvenā varone mācīsies runāt latgaliski. Iestudējuma režisors ir Māris Korsiets. Daudziem latgaliešu runa var izklausīties kā nesaprotami buramvārdi, bet šī izrāde būs saprotama ikvienam skatītājam, jo apzināti ir veidota tā, lai iepazīstinātu ar valodas skanējumu un lai jautrā noskaņā, ar asprātību un dziesmu starpniecību, frāzes latgaliski iespiestos skatītāju atmiņā.