Arhīvs

 • Attālinātais mācību process Daugavpils pirmsskolās

  11.05.2020.

  Izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā mācības skolās un pirmsskolās Latvijā notiek attālināti. Pirmsskolās darbojas tikai dežūrgrupas to vecāku bērniem, kuri paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Lai atbalstītu bērnu mācīšanos mājās, izglītības iestāžu pedagogi sadarbojas un veido ieteikumus vecākiem e-vidē attālināto mācību realizēšanai, izmantojot iestādes mājaslapu, e-klasi, Zoom, gmailclassroom, WhatsApp vai e-pastu.

 • Pirmsskolu ziņa: Attālinātā mācību procesa organizēšana Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē jeb “Pasaule uz plaukstiņas”

  11.05.2020.

  Sakarā ar COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija, tāpēc šobrīd daudzi pirmsskolēni atrodas mājās. Pamatojoties uz to, Daugavpils pilsētas 5.prmsskolas izglītības iestādē ir izstrādāts ārkārtējās situācijas darba plāns, kas sastāv no trīs virzieniem: 1) sadarbība ar vecākiem un attālinātais darbs ar tiem bērniem, kuri atrodas mājās; 2) darbs ar bērniem, kuri apmeklē izglītības iestādi; 3) attālinātais pedagogu darbs.

 • 61 komanda no visas Latvijas piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā

  08.05.2020.

  Šis ir īpašs gads AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" – konkurss norisinās jau ceturtdaļgadsimtu, un šogad pirmo reizi konkursa fināls notiks iepriekš nebijušā neklātienes formā. Konkursa neklātienes atlases kārta noslēgusies, un ir noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura piedalīsies finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītāko komandu godu.

 • Sveicam Eiropas dienā!

  08.05.2020.

  Maijs Latvijā ir svētku mēnesis, kad svinam Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas dienu, Satversmes sapulces sasaukšanas dienu, Eiropas dienu un Mātes dienu. Kaut arī šogad svētki notiek virtuālajā vidē un ģimeņu lokā, vienotības sajūta un prieks par savu zemi nemazinās.

 • Ar konkursa skolēniem “Man nozīmīga vieta/objekts Daugavpilī” rezultātu publiskošanu sākam svinēt Daugavpils 745.dzimšanas dienu

  07.05.2020.

  2019.gada decembrī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļa izsludināja radošo darbu konkursu 1.-11.klašu skolēniem “Man nozīmīga vieta/objekts Daugavpilī…”. Konkurss noslēdzās 27.martā, un, spītējot karantīnai, tika iesniegti 32 darbi no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils J.Raiņa 6.vidusskolas, Daugavpils 9.vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas, Daugavpils 16.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils Vienības pamatskolas.

 • DAUGAVPILS DARBĪGĀ KOPIENA iedvesmo

  07.05.2020.

  Šajā pavasarī Daugavpils pilsētas „Darbīgo kopienu” aktīvisti - Daugavpils pilsētas pirmsskolas iestāžu (20., 23., 21., 26.pirmsskolas izglītības iestādes) bērni un darbinieki ar pašu izaudzētiem pavasara zaļumiem iepriecina Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes Sociālais dienests klientus. Ir patiess prieks, ka šī aktivitāte ir iedvesmojusi Sociālās patversmes darbiniekus un iemītniekus uz atbildes rīcību – putnu būrīšu izgatavošanu un izkāršanu patversmei tuvākās pirmsskolas iestādes teritorijā.

 • Informācija par eksāmenu latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās

  06.05.2020.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē, ka 2019./2020.mācību gadā eksāmens latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās ir izvēles eksāmens, kuru var nekārtot. Skolēni, kuri pēc 9.klases gatavojas uzsākt darba tiesiskās attiecības, var iegūt valsts valodas prasmes apliecību, kārtojot Valsts valodas prasmes pārbaudes eksāmenu. Pieteikšanās šim eksāmenam notiek pa tālruni 60001613 (valsts valodas prasmes pārbaude notiek Daugavpilī, Saules ielā 38, „Latgales mācību centra” telpās; plašāka informācija atrodama šeit: https://visc.gov.lv/valval/info.shtml).

 • Izmaiņas valsts pārbaudes darbu norisē

  05.05.2020.

  Valsts izglītības satura centrs (VISC), ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī un konsultējoties ar Veselības ministriju epidemioloģiskās drošības jautājumos, kā arī analizējot citu ES valstu pieeju valsts pārbaudes darbu organizēšanā, ir izvērtējis valsts pārbaudes darbu norises iespējamos risinājumus.