Arhīvs

 • Draudzība ar Kamerūnas bērniem

  Atslēgvārdi: Pirmsskolu ziņas

  20.04.2022.

  Izstrādājot 2021./2022.mācību gadam video metodisko materiālu “Lauku darbi” bērniem, radās doma, ka būtu jauki iepazīties arī ar citu tautu, tās kultūru un klimatiski atšķirīgu dabas vidi. Rezultātā izveidojās brīnišķīga sadraudzības video saziņa un sarakste ar tālās Kamerūnas Nseng Nlong ciemata Nikol Ebindi kalna Svētdienas skolas bērniem. Šo Svētdienas skolu vada misionāru māsas un brāļi no Itālijas. Bērni ir ļoti dažāda vecuma un skolu apmeklē, lai gūtu pirmās nepieciešamās zināšanas un iemaņas ne tikai kristīgajās vērtībās, bet arī apgūtu un nostiprinātu rakstīt un lasītprasmi, darbotos kopā, komunicētu, pilnveidotu valsts valodas (franču valodas) prasmi, jo ģimenēs sarunājas vietējo cilšu dialektos.

 • Noslēdzies Latvijas kartes stāstu konkurss

  20.04.2022.

  Latvijas kartes stāstu konkurss notika Esri Eiropas ĢIS Skolu programmas ietvaros, kuru Daugavpils 3.vidusskola īsteno kopš 2016.gada. Pamatskolu grupā Latvijas kartes stāstu konkursa “Iepazīsti Latvijas dabas un kultūras vērtības” galveno balvu – momentfoto kameru – ir ieguvusi Daugavpils 3.vidusskolas 9.klases skolniece Juliāna Grinkeviča!

 • Bērnu un jauniešu diena Višķos

  20.04.2022.

  Profesionālās kompetences centra "Daugavpils Būvniecības tehnikums" Izglītības programmas īstenošanas vieta „Višķi” aicina uz Bērnu un jauniešu dienu Višķos š.g. 28.aprīlī.

 • Mācies ar prieku!

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  19.04.2022.

  Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projekta “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda” (Nr.2020-1-LV01-KA101-077384) ietvaros Daugavpils 3.vidusskolas sākumskolas posma klasēm tika nopirkts “Magformeru lielais figūru komplekts”. Konstruktorā ir dažādas ģeometriskas figūras, un tās var izmantot matemātikas, dabaszinību un klases stundās. Bērni plakanās konstruktora daļas var pārvērst apjomīgās figūrās, izzināt magnēta darbības principus. Konstruktors bērnu ieved brīnumainā fantāziju pasaulē. Darbojoties ar konstruktoru, bērnam attīstās iztēle, radošums, telpiskā un loģiskā domāšana.

 • Erasmus+ projekta “Zinātne ir visapkārt” dalībnieki piedalās starptautiskajā fizikas izstādē

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  14.04.2022.

  Erasmus+ ir Eiropas Savienības programma, kuras mērķis ir aicinājums izglītības iestādēm sadarboties, lai radītu un īstenotu starptautiskus sadarbības projektus. No š.g. 5.aprīļa līdz 11.aprīlim norisinājās Erasmus+ projekta “Zinātne ir visapkārt” noslēguma mobilitāte koordinatoru partnerskolā Valensijā, Spānijā. Šī tikšanās tika veltīta fizikas popularizēšanai, un visas projekta aktivitātes bija saistītas ar šo zinātni. Kādus tad iespaidus un prasmes mēs guvām braucienā uz Spāniju par tēmu "Fizika ir visapkārt"?

 • Bibliotēku nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  13.04.2022.

  Ik gadu aprīlī Latvijas publiskajās bibliotēkās tiek aizvadīta Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notiks no 18. līdz 24. aprīlim ar vadmotīvu “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Tās ietvaros Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs būs pieejami kā klātienes pasākumi, tā arī tiešsaistes aktivitātes, kas iepazīstinās ar bibliotēkas darbu, nozīmi kopienas dzīvē un spēju iedvesmot jauniem mērķiem un sasniegumiem. Plašāka informācija pasākumu programmā.

 • Piedalīšanās Skola2030 reģionālajā konferencē “Praktiski. Lietpratībai”, Latgale

  Atslēgvārdi: Pirmsskolu ziņas

  13.04.2022.

  2022. gada 5. aprīlī Daugavpils pilsētas 11. pirmsskolas izglītības iestādes pārstāvji Ludmila Atrahimoviča un Ilona Smirnija dalījās pieredzē Skola2030 reģionālajā konferencē “Praktiski. Lietpratībai”, Latgale. Pedagogu uzstāšanās temats bija „Projektu iespējas un ieguvumi iestādes attīstībā. Zaļās domāšanas veicināšana dabas programmu ietvaros”.

 • Sirsnīga atkalsatikšanās debašu turnīrā

  13.04.2022.

  Šī gada 12.aprīlī Latgales reģiona debašu centrs aicināja 6.-9.klašu skolēnus uz debati par to, vai skolās būtu jāatceļ pārbaudes darbi. Pēc ilgiem tiešsaistes turnīriem skolēni beidzot tikās klātienē un bija gandarīti par atkalsaredzēšanos. Tiesnešiem gribējās ilgāk sniegt atgriezenisko saiti, bet skolēni kavējās ilgāk savstarpējās sarunās.