Arhīvs

 • Labie darbi sev un citiem

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas

  31.05.2022.

  Daugavpils Saskaņas pamatskolā daudzus gadus darbojas Ekoskolu programma, kas veicina izglītojamo izpratni par vidi, kas ir saistīta ar daudziem mācību priekšmetiem, nostiprina caurviju prasmes, veido attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to vēlmi rīkoties, pie tam tajā ir iesaistīti ne tikai skolas izglītojamie un pedagogi, bet arī apkārtējā sabiedrība, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

 • 130 skolas vēlas īstenot idejas iniciatīvā “Kontakts” pašpārvalžu attīstībai un labbūtības stiprināšanai

  31.05.2022.

  Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) izsludinātās iniciatīvas izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” ietvaros 130 Latvijas izglītības iestādes vēlas īstenot projektus, lai attīstītu skolu pašpārvaldes un veicinātu skolēnu labbūtību. Kopumā projektu konkursā iesniegti 55 projektu pieteikumi, pārstāvot 130 skolas. Katrai izglītības iestādes pašpārvaldes komandai iespējams saņemt līdz 1000 eiro finansējumu savas idejas īstenošanai. Iesniegto projektu kopējais plānotais finansējums ir 128 441 eiro.

 • Darba vērošana Kiprā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  27.05.2022.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas pedagogi Jevgenijs Salna un Olga Salna Erasmus+ projekta “21.gs. mūzikas apguve: pedagoģija, profesija, perspektīve” ietvaros vēroja pedagogu darbu dažādās mūzikas izglītības iestādēs Kipras galvaspilsētā Nikosijā laika posmā no š.g. 2. līdz 6. maijam.

 • Aicina skolēnus piedalīties video konkursā «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!»

  Atslēgvārdi: RTU ziņas

  26.05.2022.

  2022. gada 26. maijā – Latvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar «Bite Latvija» «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!», kas radošā veidā mudina jauniešus no jauna skatpunkta palūkoties uz ikdienā tik pierasto mobilo tālruni, izpētot ne tikai tā lietotnes, bet arī uzzinot par izejmateriāliem, no kuriem šīs ierīces izgatavotas.

 • Latgales reģiona mācību iestādes savāc pārstrādei 96,143 tonnas makulatūras, iegūstot valsts mēroga godalgu

  25.05.2022.

  Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona. Piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērnu no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 60 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 96,143 tonnas makulatūras. Audriņu pirmsskolas izglītības iestāde ieguvusi godalgoto otro vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras daudzuma uz katru skolas audzēkni.

 • Informācija par Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu darba režīmu vasaras periodā

  25.05.2022.

  Tuvojas 2021./2022.mācību gada noslēgums, un tūlīt klāt būs arī vasara – atpūtas un atvaļinājumu laiks. Vasara ir laiks, kad vēlams, lai bērni pavadītu vairāk laika kopā ar vecākiem, bet, ja gadījumā vecāki tomēr uzskata, ka pirmsskolas apmeklējums būs labākais risinājums, tad iestāde nodrošinās vietu savās telpās vai blakus esošajās pirmsskolās.

 • Ekoskolas “Zīļuks” eTwinning projekts “Enerģija”

  Atslēgvārdi: Pirmsskolu ziņas

  24.05.2022.

  Ekoskolu programmas īstenotāji katru gadu padziļināti strādā pie konkrētas galvenās tēmas. Daugavpils pilsētas Ķīmijas apkaimes Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes Eko padome par 2021./2022.mācību gada galveno tēmu apstiprināja tēmu „Enerģija”. Tēmas izpētes procesā tika īstenots eTwinning projekts „Runājošās sienas/stendi “Enerģija, tās veidi””.