Jaunumi

 • Skolu ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas skolotāji guva pieredzi mobilo aplikāciju izmantošanā

  16.10.2018.

  Šajā mācību gadā Daugavpils 3.vidusskolā turpina savu darbību ERASMUS+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību projekts “Scan your city and culture with Apps”(“Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu”). Projekta ietvaros 8.-10.oktobrī norisinājās 2.transnacionālā tikšanās projekta partnerskolā OPERE SOCIALI DON BOSCO(Milāna, Itālija), kur sapulcējās starptautiskā skolotāju komanda (projekta koordinatori no katras projekta valsts) ar mērķi izvērtēt pirmā projekta gada aktivitātes un mobiltātes, analizēt ieguvumus un nepieciešamību veikt jebkādus uzlabojumus, apspriest šī gada aktivitātes un to īstenošanas gaitu. Gan Itālijas, gan Spānijas partneri izteica sirsnīgu pateicību Daugavpils 3.vidusskolas projektu komandai par veiksmīgu un viesmīlīgu uzņemšanu, neaizmirstamu starpkultūras pieredzi un ļoti augstu novērtēja Latvijas skolotāju un skolēnu darbību pirmās skolēnu mobilitātes organizēšanā 2018.gada aprīlī. Turklāt projekta partneri dalījās savā labākajā pieredzē darbā ar mobilo aplikāciju izmantošanu dažādu uzdevumu veikšanai.

 • Skolu ziņas: Erasmus + projekta ietvaros pēc jaunām zināšanām uz Kipru

  15.10.2018.

  No 7. līdz 11. oktobrim Kiprā, Limasolā, privātajā Pitagora skolā notika Erasmus + projekta Nr: 2017-1-PL01-KA219-038608_5 "Efektīva izglītība, labāka nākotne" otrā mobilitāte, kurāpiedalījās skolēni un koordinatori no piecām partnervalstīm:Latvijas, Lietuvas, Slovākijas, Polijas un Kipras. Latviju šajā projektā parstāv Daugavpils 10.vidusskola, tāpēc Kipras mobilitātē piedalījās 4 skolēni un 2 pedagogi no mūsu skolas. Mobilitātes laikā dalībnieki piedalījās dažādās aktivitātēs, kas bija saistītas gan ar partnervalstu iepazīšanu, gan ar projekta tēmai atbilstošu zināšanu papildināšanu. Skolēni aktīvi iesaistījās praktiskos vingrinājumos starptautisko komandu iepazīšanai un saliedēšanai, prezentēja savas valsts karogu, himnu un ģerboni, aktīvi darbojās biznesa angļu valodas meistarklasē un ekonomikas terminu vārdnīcas sastādīšanā. Mūsu uzņēmējdarbības pieredzi papildināja praktisks seminārs par biznesa plāna pienācīgu sagatavošanu un tā prezentēšanas mākslu, aktīva iesaistīšanās atklātā diskusiju kluba nodarbībā, kur runājām par ekonomikas jautājumiem.

 • Pirmsskolu ziņas: Putras diena 2018

  15.10.2018.

  Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” kopā ar sadarbības partneriem – Veselības ministriju, Valsts izglītības un satura centru (VISC) un Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) – īsteno projektu „Putras programma” ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās un sabiedrībā kopumā, lai izglītototu skolēnus un sabiedrību kopumā par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām.Daugavpils pilsētas20.pirmsskolas izglītības iestāde saņēma aicinājumu piedalīties šī gada projekta konkursā “Latvijas simtgades Putra”, kuram tika likts uzsvars uz Latvijas simtgadi un jaunu putru ēšanas un pagatavošanas tradīciju dibināšanu.

 • Eiropas Savienība tās jauniešu rokās

  12.10.2018.

  2018.gada rudenī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sāk īstenot Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projektu “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna”. Projekta mērķis ir Eiropas vērtību aktualizēšana, lai veicinātu Eiropas pilsoņu sadarbību ne tikai politiskajā līmenī, bet arī pilsoniskajā. Projekta moto ir „Mēs zinām, mēs apspriežam, mēs izsākām savu viedokli par Eiropas Savienības vienotību un attīstību”.

 • Izsludināts jaunais pamatizglītības standarts

  12.10.2018.

  Šā gada 11.oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti jaunie noteikumi par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem. Jaunajā standartā ir daudz jauninājumu gan mācību saturā, gan stundu plānā, gan vērtēšanā, kā arī tas pieļauj skolām lielāku brīvību mācību procesa organizēšanā.

 • 15.oktobris - Vispasaules Roku mazgāšanas diena

  11.10.2018.

  Daugavpils pilsētas bērni tiek aicināti 15.oktobrī īpašu vērību veltīt roku tīrībai, mazgājot tās paši un aicinot to darīt arī vecākus un citus pieaugušos. Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību, it īpaši akūtu zarnu infekciju profilaksei.

 • Skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme”

  11.10.2018.

  No 15. līdz 26. oktobrim Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā būs skatāma Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa “Mana Satversme” ceļojošā izstāde. Tajā iekļauti 53 zīmējumi un 10 domraksti, kas atklāj skolēnu redzējumu un izpratni par valsts pamatlikumu.

 • Skolu ziņas: Projekta "BORN TO READ" starpvalstu sanāksme Spānijā

  10.10.2018.

  Oktobra pirmajā nedēļā Spānijā, pilsētā Mulā, Cristo Crucificado skolā notika projekta “Dzimuši, lai lasītu” otrā starpvalstu sanāksme, kurā piedalījās partnerskolu pārstāvji no Lietuvas, Itālijas, Ungārijas, Bulgārijas, Spānijas un Latvijas. Latvija, kā projekta koordinators, vadīja projekta sapulces un organizēja dalībnieku darbu, lai saplānotu nākamo mācību mobilitāti Ungārijā, kurā piedalīsies arī partnerskolu skolēni, kā arī citas projekta aktivitātes 2018./2019.m.g.