Jaunumi

 • Brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv.

  02.04.2020.

  Līdz 14.aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv. Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16.gadsimta līdz 21.gadsimta sākumam.

 • Laima Vaikule un festivāls "Laima Rendezvous Jūrmala" aicina jaunos talantus piedalīties konkursā "Laima Voice"

  02.04.2020.

  Projektu “Latvijas Balss” un “Baltijas Balss” producente Olga Solovjova un Laima Vaikule izsludina vokālistu konkursu "Laima Voice". Kastings tiks aizvadīts sociālajos tīklos, tādēļ tajā var piedalīties ikviens interesents, neatkarīgi no atrašanās vietas un vecuma. Paši radošākie dalībnieki saņems balvas, bet uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties uz Dzintaru koncertzāles skatuves festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala" ietvaros.

 • Dots starts Lielo augu medību aktivitātēm šajā pavasarī

  01.04.2020.

  27.martā vebināra formātā ar jaunu sparu un enerģiju tika atklāta projekta „Lielās augu medības” pavasara aktīvā sezona. Šogad, neskatoties uz jauniem izaicinājumiem un darba formām, projektā iesaistīsies 67 skolas un pirmsskolas no dažādām Latvijas pašvaldībām.

 • Pirmsskolu ziņas: Zibakcija „Padalies ar savām idejām!”

  01.04.2020.

  Uzsāksim katru dienu ar rīta rosmi!Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes sporta skolotājs Jurijs Hlizovs izveidojis videofilmu ar rīta rosmes vingrinājumiem Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes bērniem, vecākiem un pedagogiem, kas pašlaik atrodas mājās. Svarīgi katru dienu atvēlēt laiku fiziskajām aktivitātēm, lai stiprinātu savu ķermeni un imunitāti. Būsim stipri un veseli!

 • XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz 2021.gadu

  31.03.2020.

  Šodien, 31.martā, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot Svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, pieņēma lēmumu pārcelt tos uz 2021.gada vasaru. Rīcības komiteja uzklausīja Svētku izpilddirektori Agru Bērziņu un Svētku operatīvās vadības grupas vadītāju ģenerāli Arti Velšu. Jautājumu par Svētku pārcelšanu uz 2021.gada vasaru skatīja arī Dziesmu svētku padome, piekrītot rīcības komitejas lēmumam.

 • Priecājamies, lepojamies, sveicam: Bioloģijas valsts 42.olimpiādes rezultāti

  31.03.2020.

  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2020.gada 22.janvāra līdz 2020.gada 24.janvārim notika Bioloģijas valsts 42.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tika organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

 • Tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā

  31.03.2020.

  Vakar, 30.martā, notika tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā. Preses konferencē piedalījās preses pārstāvji, izglītības iestāžu direktori un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālisti. Darba kārtībā uzmanība tika pievērsta diviem jautājumiem: izmaiņām, kas stāsies spēkā vidusskolā no 2020.gada 1.septembra, un mācību procesa organizācijai ārkārtas situācijas apstākļos.

 • Letonika.lv – palīgs mācībās arī attālināti!

  25.03.2020.

  Šajā izaicinošajā laikā atgādinām, ka letonika.lv ir ērts palīgs skolotājiem un skolēniem, kas piedāvā kvalitatīvu un uzticamu saturu, ļaujot veidot mācību materiālus, mācīties un gatavoties pārbaudes darbiem gan skolā, gan mājās.

 • #Paliecmājās un uzlabo savu medijpratību

  24.03.2020.

  Līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East” aicina jauniešus lietderīgi pavadīt brīvo laiku mājās un pieteikties individuālai dalībai tiešsaistes medijpratības projektā “MediaLab #StayAtHome”. Projekta mērķis ir izglītot jauniešus medijpratības jomā, attīstot prasmes analizēt un kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju.

 • Barboletas metode

  24.03.2020.

  Šajā pārmaiņu laikā, kad liela daļa iedzīvotāju ir pašizolējušies un daudzi strādā attālināti, kad bērniem ir attālinātā apmācība un kad vecāki pieņem šo diezgan lielo izaicinājumu kļūt par bērnu skolotājiem, vēlamies piedāvāt iespēju attālināti apgūt Barboletas metodi kopā ar bērnu mājās. Būtībā tas var kļūt par interesantu piedzīvojumu visai ģimenei, jo iesaistīties var visa ģimene un bērniem tas patīk.

 • Vai vecāki vienmēr pajautā bērnam atļauju publiskot viņa foto?

  24.03.2020.

  Vecāku vēlme dalīties ar bērna ikdienas piedzīvojumiem varētu pastiprināties laikā, kad ģimenes ārkārtas situācijas dēļ spiestas ievērojami vairāk laika pavadīt kopā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bērna fotogrāfiju un video publicēšana tiešsaistē vienmēr ir nopietni jāapsver. Samsung Skola nākotnei eksperti apkopojuši piecus jautājumus, kurus vecākiem vajadzētu uzdot pirms ievietot bērna foto vai video kādā sociālās tīklošanās vietnē.

 • Četras Daugavpils izglītības iestādes saņēma “eTwinning Skola” statusu

  23.03.2020.

  Šogad, trešajā iniciatīvas gadā, “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes. To starpā ir trīs Daugavpils skolas, kas “eTwinning Skola” statusu saņēma vēl uz diviem gadiem, t.i., J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Daugavpils 16.vidusskola, bet Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestāde to saņēma pirmoreiz. eTwinning skolas statuss nozīmē, ka skola ir aktīva eTwinning projektos un pašā eTwinning kopienā, ir līdere interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā arī tādās jomās kā pedagogu profesionālā pilnveide un skolotāju sadarbība.

 • Digitālā nedēļa 2020 tiešraidē

  23.03.2020.

  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 23. līdz 27.martam rīko Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Katru dienu tiks nodrošinātas saistošas un saturīgas tiešraides, vēstot par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas ir īpaši aktuālas pašreizējā attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās situācijā.