Jaunumi

 • Pirmsskolu ziņas: “Ābelītes” vizīte uz Grieķiju Erasmus+ projektā

  11.04.2019.

  Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” no 2018.gada veiksmīgi īsteno Eiropas Savienības Erasmus+ KA2 starptautisko skolu partnerības projektu "Mācību procesa pētīšana dabas programmu ietvaros"/ "Exploring the curriculum through nature programs". Projekta mērķis ir paaugstināt savu kapacitāti un darboties starptautiskajā līmenī, apmainīties idejām, kā arī salīdzināt prakses un metodes dabas programmu ietvaros.

 • Skolu ziņas: ERASMUS+ projektā Daugavpils 3.vidusskolas skolēni viesojās Spānijā: lieliska pieredze un vienreizējas atmiņas!

  11.04.2019.

  Aprīļa pirmā nedēļa Daugavpils 3.vidusskolas 11 skolēniem un 2 skolotājiem bija savādāka, nekā parasti. Erasmus+ projekta „Scan your City and Culture with Apps” ietvaros bija iespēja doties uz Salamankas pilsētu Spānijā, lai kopā ar vienaudžiem no Itālijas un Spānijas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību iepazītos ar šīs valsts un pilsētas skolas dzīvi, kultūru un tradīcijām. Skolēni viesojās Colegio Salesianos San Josē skolā Salamankā, kurā ir apvienots gan bērnudārzs, gan sākumskola, gan vidusskola un arodskola.

 • Latvijas valsts simtgades biroja aicinājums svinēt Baltā galdauta svētkus

  11.04.2019.

  1990.gada 4.maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922.gada 15.februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti. Tāpat kā valsts dibināšana, arī šis bija drosmīgs solis, radot jaunu varoņu paaudzi.

 • Rīgā notiks lielākais fizikas festivāls Baltijā

  11.04.2019.

  11.maijā Rīgas Kongresu namā norisināsies lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā – Latvenergo "FIZMIX Eksperiments" fizikas festivāls. Pasākumā būs plaša bezmaksas programma - fizikas darbnīcas, iedvesmas lekcijas, spēles, meistarklases, skolēnu konkurss un citas aktivitātes gan pamatskolas, gan pirmsskolas vecuma bērniem.

 • Pirmsskolu ziņas: Garā pupa - atbalsts pozitīvai uzvedībai

  10.04.2019.

  E-vietne www.happykids.lv, kas ir pirmsskolas izglītības iestāžu zelta ideju krātuve, izteica aicinājumu dalīties idejās par tēmām „Veselīgs uzturs”, „Aktīvs un kustīgs dzīvesveids”, „Daba un vide”, „Pozitīvais dialogs”, „Kultūras atšķirības”.

 • Pasākums Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros “Jauno dziedātāju, dejotāju konkurss “Jaunatne var!””

  10.04.2019.

  Jaunieši! Ar prieku paziņojam, ka Jaunatnes nodaļa kopā ar Daugavpils novada Kultūras pārvaldi organizē jaunu pasākumu Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros “Jauno dziedātāju, dejotāju konkurss “Jaunatne var!””. Šī pasākuma galvenais mērķis ir atklāt jaunus talantus Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada jauniešu vidū un sniegt viņiem iespēju radoši izpausties uz skatuves.

 • Skolu ziņas: Ar projektu darbu uz kompetencēm

  10.04.2019.

  Šodien daudz runājam par izglītības reformu, par ciešu mācīšanās sasaisti ar reālo dzīvi. Projektu darbs ir vislabākais piemērs jaunās pieejas mācību saturam. Grūti atrast situāciju, kur mācībām ir vairāk saistības ar reālās dzīves situācijām, vairāk motivācijas un intereses apgūt svešvalodas. Pagājušajā nedēļā Daugavpils 3.vidusskolā tam bija veiksmīgs piemērs, jo tika organizēta ERASMUS+ projekta “The cultural mosaic of Europe-Influences and cross-influences in European civilization” tikšanās ar skolēniem no Spānijas, Itālijas, Polijas un Grieķijas.

 • Skolu ziņas: VISC pasākums "Labo darbu festivāls"

  09.04.2019.

  Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plāna 2017.-2021. gadam ietvaros Valsts izglītības satura centrs (VISC) organizēja pasākumu ciklu “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” izglītības iestādēm, veicinot bērnu un jauniešu piederības izjūtu ģimenei, skolai, novadam, pilsētai un stiprinot valstisko identitāti.

 • Pirmsskolu ziņas: Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!

  08.04.2019.

  Daugavpils pilsētas 4.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde jau vairākus gadus piedalās „Zaļā josta” aktivitātēs. Šogad „Zaļā josta” sadarbībā ar VISC, Modes un Izklaides centru Rīga Plaza, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju organizēja radošu konkursu „Es sāku ar sevi – Tīra Latvijai!”. Konkursa tēma: Ko es varu darīt personiski, lai mazinātu plastmasas iepirkumu maisiņu patēriņu, kuri nonākot vidē, rada draudus ekosistēmai.

 • Nometne “Dabas draugi”

  05.04.2019.

  No 3. līdz 28.jūnijam Daugavpils 3.vidusskolā notiks vasaras nometne “Dabas draugi” bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Šīs nometnes mērķis ir palīdzēt bērniem attīstīt iztēli un fantāziju, iemācīt redzēt apkārtnē skaistumu, kā arī palīdzēt labāk izprast norises dabā caur saturīgām brīvā laika pavadīšanas iespējām kopā ar vienaudžiem.

 • Nometne “Horeogrāfija. Cirks. Vokāls.”

  05.04.2019.

  No 1. līdz 26.jūlijam Daugavpils Centra vidusskolā norisināsies nometne “Horeogrāfija. Cirks. Vokāls.” bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Šīs nometnes mērķis ir attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu dejošanas, akrobātikas, cirka un vokālās spējas.

 • Erasmus+ projekta "Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai" jaunumi

  04.04.2019.

  25. un 26.martā Alikantē (Spanijā) notika pirmā Erasmus+ projekta "Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai" partneru tikšanās. Projekta partneri ir mācību centrs Rumānijā, nevalstiskās organizācijas Itālijā, Slovēnijā un augstskola Polijā, tehniskā skola Ungārijā. Latviju pārstāv Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP). Braucienā piedalījās pilotskolas pārstāvji I.Ustinova (Daugavpils 9.vidusskola, DPIP) un J.Maskaļova (Daugavpils 13.vidusskola). Daugavpils 9. un 13.vidusskolu skolotājiem būs iespēja piedalīties apmācībās Itālijā, lai gūtās zināšanas izplatītu Daugavpilī un varētu pielietot ikdienas skolas darbā.