Jaunumi

 • ANO Jauniešu delegātu programmas pirmā konference “Jaunieši un ārpolitika”

  13.11.2019.

  23.novembrī Bauskas Valsts ģimnāzijā norisināsies pirmā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Jauniešu delegātu programmas nacionāla līmeņa konference “Jaunieši un ārpolitika”. Konferences mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par ANO dienaskārtības jautājumiem, kā arī parādīt, kā šie jautājumi ietekmē ikdienas dzīvi Latvijā. Konferences laikā jaunieši darbosies sešās darba grupās, kas katra apskatīs citu aktuālu tematu.

 • Bibliotēkā darbojas Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts nabadzības skartiem un karā cietušiem bērniem

  12.11.2019.

  Līdz 9.decembrim biedrības “Baltic Global Initiative” rīkotās labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) jau trešo gadu pēc kārtas darbosies Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts, kurā nodotās dāvaniņas gadumijā iepriecinās bērnus pasaules karstajos punktos un galējas nabadzības skartos reģionos.

 • Patriotu dienās Daugavpilī viesosies dzejnieks, grāmatu izdevējs Uldis Auseklis

  12.11.2019.

  20.novembrī Daugavpilī gaidāma tikšanās ar dzejnieku, grāmatu izdevēju, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Uldi Ausekli. Patriotu dienu noskaņās interesenti tiek aicināti uz sarunu par pamatvērtībām – dabu, ģimeni, Latviju. Autora viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projektā “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī”.

 • Skolu ziņas: Ceturtā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektā „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”

  12.11.2019.

  No 2019.gada 4.novembra līdz 8.novembrim Turcijā, Germencik pilsētā, Himmeta Condur Cumhuriyet vidusskolā tika novadīta ceturtā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”. Daugavpils 11.pamatskolu pārstāvēja skolas direktore Ina Meldere, direktores vietniece izglītības jomā Ilona Kokina un svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova.

 • Skolu ziņas: Sporta festivāls "Nāc un sporto sev par prieku!"

  11.11.2019.

  Š.g. 7.novembrī sporta festivālā "Nāc un sporto sev par prieku!" cilvēkiem ar invaliditāti, kas jau 9.reizi notika Rīgas Olimpiskajā centrā “Elektrum”, piedalījās 503 dalībnieki no 39 Latvijas vietām. Pasākums bija izcils pozitīvas attieksmes un vienlīdzīgas sabiedrības piemērs.

 • Skolu ziņas: Fotokonkursa “Varoņu spēks” laureātus godina Saeimas namā

  11.11.2019.

  7.novembrī Saeimas namā, svinot Latvijas armijas 100.dzimšanas dienu un atzīmējot Lāčplēša dienu, atklāta fotokonkursa “Varoņu spēks” izstāde. Šo fotokonkursu organizēja Latvijas Republikas Saeima, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Nacionālo bruņoto spēku un Jaunsardzes un informācijas centrs.Starp fotokonkursa uzvarētājiem bija arī Daugavpils 10.vidusskolas 10.klases skolnieks Sergejs Iļjiņecs un viņa pedagogs Renata Repina.

 • Pirmsskolu ziņas: Pa Sprīdīša pēdām...

  11.11.2019.

  Šodien, 11.novembrī, Latvijā svin Lāčplēša dienu, atceras kaujās kritušos, dzied patriotiskas dziesmas, iededz svecītes un iet lāpu gājienos. Lāčplēsis – latviešu tautas mitoloģiskais varonis – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ projekts par spēlēs balstītu praksi

  11.11.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils 9.vidusskolu un Daugavpils 13.vidusskolu turpina īstenot divgadīgu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) projektu Nr.2018-1- ES01-KA201-050626 „Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai”.

 • Daugavpils teātrī top izrāde bērniem "Raganiņa"

  11.11.2019.

  12.decembrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam bērniem „Raganiņa”, kura galvenā varone mācīsies runāt latgaliski. Iestudējuma režisors ir Māris Korsiets. Daudziem latgaliešu runa var izklausīties kā nesaprotami buramvārdi, bet šī izrāde būs saprotama ikvienam skatītājam, jo apzināti ir veidota tā, lai iepazīstinātu ar valodas skanējumu un lai jautrā noskaņā, ar asprātību un dziesmu starpniecību, frāzes latgaliski iespiestos skatītāju atmiņā.

 • Daugavpilī novembrī ir varens svētku pasākumu klāsts

  08.11.2019.

  Novembris (no latīņu: novem — 'deviņi') ir gada vienpadsmitais mēnesis. Latviešu mēneša senie nosaukumi ir Salnas vai Mārtiņu mēnesis, savukārt lietuviešu senais nosaukums ir graudinis mėnuo, bet mūsdienās — lapkritis. Astroloģijā sākas ar Sauli Skorpiona zīmē, beidzas ar Sauli Strēlnieka zīmē.

 • Daugavpilī notiek izlaušanās spēle “Valsts. Balsts. Salds.”

  07.11.2019.

  2019.gadā Eiropas Kustība Latvijā, pateicoties Kultūras Ministrijas atbalstam, ir uzsākusi projekta “Eiropas pēdas Latvijā 2019/2020″ realizāciju. Projektā tiek īstenotas aktivitātes, kas veicina skolu jauniešu savstarpējo sadarbību, pilsonisko līdzdalību un Latvijas eiropeiskās identitātes apzināšanos, nodrošinot dalībniekiem zināšanas un izpratni par valsti un demokrātiju darbībā un īstenojot demokrātisko līdzdalību veicinošas aktivitātes visos Latvijas reģionos. Projekta aktivitātes ir vērstas uz eiropeisko vērtību apzināšanu un kopšanu, Latvijas sabiedrisko un politisko procesu izpratni un analīzi.

 • Jaunbūves bibliotēkā atklās Latvijai veltītas izstādes

  07.11.2019.

  Ievadot Patriotu dienas, 7.novembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18.novembra ielā 161, 2.stāvā) tiks atklātas divas Latvijai veltītas izstādes. Plkst.12.00 notiks tikšanās ar audēju Daci Teivāni, kura pastāstīs par savu austo jostu izstādi “Jostas no pūra lādes”, savukārt plkst.15.00 gaidāma daugavpilietes, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas dalībnieces Margaritas Trules glezniecības izstādes “Mana dzimtene jaukā” atklāšana.

 • Skolu ziņas: Domāt – tas ir svarīgi

  06.11.2019.

  Š.g. oktobra nogalē Slovākijā notika pirmā tikšanās ES Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektā “Think” (Nr.2019-1-SK01-KA229-060786_3). Projektu koordinē Slovākija, partneri ir Spānija, Itālija, Portugāle un Latvija, kuru pārstāv Daugavpils 3.vidusskola. Projekta darbības laiks ir no 2019.gada 1.septembra līdz 2021.gada 31.augustam. Projektā skolu pārstāv 11.-12.klašu skolēni un pedagogi.

 • Bibliotēka izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Mana ģimene Digicentrā”

  06.11.2019.

  Godinot ģimeni kā valsts pastāvēšanas stūrakmeni, Latgales Centrālā bibliotēka Patriotu mēnesi aizsāk ar bērnu zīmējumu konkursu “Mana ģimene Digicentrā”. Tajā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un novada bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Konkursa mērķis ir sekmēt ģimeņu saliedētību un veicināt informētību par bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra piedāvātajām iespējām kopīgai laika pavadīšanai ģimenes lokā.

 • Skolu ziņas: Projekta „Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”) nodarbības Lietuvā

  05.11.2019.

  Projekta Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerības projekta “Attīstāmies ar STEAM” (identifikācijas nr.2018-01-TR01-K229-058823_2) ietvaros no 2019.gada 21.oktobra līdz 25.oktobrim notika apmācību seminārs Lietuvā. Pasākums notika Lietuvas pilsētā Kauņā, Kauno Buitiniu Paslaugu ir Verslo Mokykla. Semināra nodarbībās piedalījās seši Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolēni no 7.-8.klasēm – Kristers Zelčs, Darīna Kļimenkova, Jekaterina Kaznačejeva, Juris Gura, Teona Bikovska, Veronika Krivogūza, skolēnus pavadīja un konsultēja projekta koordinatore Daugavpils Saskaņas pamatskolā Tatjana Revina un matemātikas skolotāja Ludmila Uļinska. Līdz projekta nodarbībai skolēniem vajadzēja sagatavot matemātisko spēli: “Maths Games and Apps”. Nodarbību laikā Lietuvā mūsu komanda prezentēja matemātisko spēli “Jūras kauja”, kuru visas komandas spēlēja ar aizrautību.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 12.vidusskolas jauno vides pētnieku panākumi

  05.11.2019.

  No 2019.gada 1.jūnija līdz 3.oktobrim Rīgas Jauno tehniķu centrā Dabaszinību skolā notika Rīgas atklātā Jauno vides pētnieku konkursa ”Iepazīsti Latvijas dabu” 1.kārta. Tika saņemti darbi no 16 Latvijas izglītības iestādēm. Dalībnieki sagatavoja uzdevumu atbildes un visu vasaru veica pētījumu “Bioloģiskā daudzveidība mežā”.

 • Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana

  05.11.2019.

  EPVS programma Latvijā dzīvo jau ceturto gadu, tik pat ilgi tajā darbojas arī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši. Programmas mērķis ir iesaistīt dalībskolu skolēnus un skolotājus savu skolasbiedru izglītošanā par pilsonisko līdzdalību, rosināt diskusijas par ES lomu Latvijas politikā un tautsaimniecībā, pilnveidot jauniešu kompetenci lēmumu pieņemšanā un stiprināt eiropeisko identitāti.