Jaunumi

 • Izzināsim Latviju un svinēsim valsts svētkus droši!

  11.11.2020.

  Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju valstī, aicinām nerīkot pasākumus un nedoties mācību, it īpaši izklaides ekskursijās, tostarp ar sabiedrisko transportu – uz muzejiem, publiskām telpām, kur uzturas ar izglītības iestādi un attiecīgo grupu vai klasi nesaistītas personas.

 • 25 Latvijas izglītības iestādes saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmi un Eiropas Komisijas pateicības vēstuli

  11.11.2020.

  Oktobra beigās 25 Latvijas izglītības iestādes, kas aprīlī ieguva “eTwinning Skola” statusu, beidzot saņēma arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai – “eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli.

 • LCB ziņas: Ziemeļvalstu literatūras dienas bibliotēkā

  10.11.2020.

  No 9. līdz 15.novembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs norisināsies ikgadējās Ziemeļvalstu literatūras dienas, kurās visa vecuma bibliotēkas lietotāji aicināti iepazīties ar Ziemeļvalstu rakstnieku daiļradi. Šogad Ziemeļvalstu literatūras dienas noris ar vadmotīvu “Ziemeļvalstis un pasaule”. Projekta rīkotāji – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbība ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru – aicina pavadīt tumšos novembra vakarus, iededzot sveci un lasot grāmatu.

 • Pirmsskolu ziņas: Rīcības dienas Ekoskolā “Zīļuks”

  10.11.2020.

  No 2.-8.novembrim notika Ekoskolu programmas ikgadējā starptautiskā kampaņa „Rīcības dienas” ar saukli "Labie darbi planētai!". Šīs nedēļas aktivitātes bija veltītas labiem darbiem vides labā, kas ir paveikti līdz šim (labā prakse), gan darbiem, kuri vēl tiks paveikti (jaunas apņemšanās). Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde cītīgi gatavojās Rīcības dienām. „Zīļuka” bērni un pedagogi devās izzināt, izpētīt un iepazīt Stropu mežu, Porohovkas ūdenskrātuvi, Ķīmiķu rajona strautiņa apkārtni un pilnveidoja zināšanas par augiem un iemītniekiem. Ļoti interesanta bija nodarbība kopā ar Dienvidlatgales virsmežniecības pārstāvjiem. Bērni uzzināja, kā tiek noteikts koka vecums, kā mēra koka augstumu, kas kaitē kokam un mežam, kā tiek sekots līdzi, lai mežā viss būtu kārtībā.

 • Pirmsskolu ziņas: eTwinning Eiropas kvalitātes sertifikāts Daugavpils pilsētas 21.pirmsskolas izglītības iestādei

  06.11.2020.

  Daugavpils pilsētas 21.pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas “Zaķītis” skolotāja Anna Baltrūne 2020.gada pavasarī īstenoja eTwinning projektu "Learn, Play and Teach Make Your Mind Rich/Öğren Öğret Oyna Keşfet". Projektā piedalījās 10 pedagogi no 5 dalībvalstīm: Polija, Azerbaidžāna, Turcija, Latvija, Spānija.

 • Jau 8. reizi Daugavpilī norisinājās Karjeras nedēļa

  04.11.2020.

  Visā Latvijā un arī Daugavpilī no 26. līdz 30.oktobrim norisinājās Karjeras nedēļa (KN), kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad karjeras stundas, zīmējumu izstādes, konkursi, diskusijas, virtuālās sarunas un spēles norisinājās gan klātienē skolās, gan attālināti, taču tas nemazināja radošo pieeju un nodarbību noderīgumu. Tā kā KN moto šogad bija “Klau! Sadzirdi savas iespējas!”, tad skolēni tika aicināti iesaistīties, ieklausīties un arī patstāvīgi gūt informāciju no KN piedāvājuma klāsta. Kopumā 17 mācību iestādēs Daugavpilī tika novadītas vairāk kā 150 aktivitātes, kurās piedalījās vairāk kā 3000 1.-12.klašu skolēni.

 • VI pasaules diktāts latviešu valodā

  04.11.2020.

  Jau sestdien, 7.novembrī, plkst.12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē sesto reizi norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā! Aptuveni 300 vārdu garo tekstu “Pasaka par vārdu tapšanu” īpaši šim nolūkam radījis dzejnieks, publicists un tulkotājs Ilmārs Šlāpins. To Rīgā – Gaismas pilī – diktēs aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa.

 • Notiks tiešsaistes seminārs par Kultūras kanona konkursa norisi un sagatavošanos 1.kārtai

  04.11.2020.

  Latvijas Kultūras akadēmija pirmdien, 9.novembrī, plkst.16.30 aicina skolotājus uz tiešsaistes semināru Zoom platformā par Latvijas Kultūras kanona konkursa norisi un sagatavošanos konkursa 1. kārtai, kas notiks no 23. līdz 27.novembrim. Reģistrēties semināram iespējams, aizpildot tiešsaistes formu līdz 8.novembrim: https://forms.gle/9VG3nNNv7dkNLw3E7.

 • Skolu ziņas: Ar projektiem pret pandēmiju!

  04.11.2020.

  Spītējot Covid 19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, Daugavpils Saskaņas pamatskola ir uzsākusi dažādu Erasmus+ projektu realizāciju. Attālināto mācību laikā projektu realizēšana ir sava veida izaicinājums, jo jāapgūst daudzas jaunas platformas un IKT rīki (Padlet, E-twinning, Powtoon animation, Slack, Zoom). Tas viss paplašina gan skolēnu redzesloku, gan zināšanas dažādās jomās.

 • Informācija par drošības pasākumiem skolās un nākamo pirmklasnieku adaptācijas nodarbībām

  03.11.2020.

  Runājot par epidemioloģiskajiem drošības aspektiem izglītības iestādēs (turpmāk – skola), jāatzīmē, ka joprojām spēkā ir 09.06.2020. MK noteikumi Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kuri katru dienu uzliek kādus noteiktus ierobežojumus vai prasībās, līdz ar to arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (turpmāk – IP) paralēli izdod rīkojumus, kā tiek organizēts mācību process.