Jaunumi

 • Kas un cik jāēd bērnam

  15.11.2017.

  Lai skolēns pilnvērtīgi augtu un attīstītos, viņam ir nepieciešams daudzveidīgs, uzturvielām bagāts ēdiens. Bērnam ir jāēd regulāri, 3 – 4 reizes dienā, uzņemot gan ogļhidrātus, gan olbaltumvielas, gan taukus, kā arī vitamīnus un minerālvielas. Ēdināšanu izglītības iestādē organizē tā, lai uzturvielas un enerģētiskā vērtība pa ēdienreizēm tiktu sadalīta fizioloģiski pareizi.

 • Brīvprātīgo apmācības

  15.11.2017.

  Š.g. 21. – 23.novembrī Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta jaunatnes nodaļa sadarbībā ar Daugavpils Jauniešu domi organizē Brīvprātīga darba veicēju un organizatoru apmācības.

 • Daugavpils 13.vidusskolas jauktais koris „Nojauta” – folkloras festivāla „Interfolk” laureāti

  14.11.2017.

  Novembris ir tradicionāls laiks, kad Krievijā notiek starptautisks folkloras mūzikas festivāls „Interfolk”. Festivāls notiek Sanktpēterburgā jau 10 gadus. 2017.gadā tajā piedalījās vairāk nekā 50 mūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Abhāzijas, Lielbritānijas, Ekvadoras, Irānas, Beļģijas, Šveices, Rumānijas, Kubas un Indonēzijas.

 • Latvijas kausa uzvarētāji breikā

  14.11.2017.

  Š.g. 12.novembrī Baldonē norisinājās Latvijas kausa izcīņa breika dejās. Uz pasākumu devās dejotāji no visas Latvijas un tajā skaitā arī mūsu Daugavpils dejotāji no “Factory Kingz”.

 • “Ābelītes Supervaroņi” spēj lūgt palīdzību!

  13.11.2017.

  No š.g. 8.novembra līdz 13.novembrim Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādē “Ābelīte” sadarbībā ar Daugavpils Valsts policijas pārstāvjiem notika Valsts policijas izveidotās kampaņas aktivitāšu cikls bērniem “Supervaronim nepazust”. Tā ir sociālā kapmaņa, kuras mērķis ir sadarbībā ar sociāli atbildīgām iestādēm mudināt sabiedrību apzināties kopīgo atbildību par mūsu bērniem un viņu drošību. Zināšanas par pieciem ar drošību saistītajiem jautājumiem kļūst par bērna superspējām, kas viņu var aizsargāt, un ļauj vienmēr justies drošam.

 • Osvalds Zebris iepazīstinās ar romānu “Gaiļu kalna ēnā”

  13.11.2017.

  Š.g. 23.novembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstnieks Osvalds Zebris, lai iepazīstinātu ar savu romānu “Gaiļu kalna ēnā”, kurš savulaik aizsāka apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Pasākums turpina Latvijas simtgadei veltītu literāru tikšanos ciklu, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) VKKF finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 3.kārtas ietvaros.

 • Parunāsim par medijiem

  13.11.2017.

  Šobrīd katram iedzīvotājam ir pieejams kāds no mediju veidiem – televīzija, radio, prese, internets. Pirmie teksti latviešu valodā tapa 16.gadsimtā. Kopš tā laika mediji ir spēruši lielu soli savā attīstībā un sasnieguši dažādus rekordus. Mediji valstij un tās iedzīvotājiem ir tikpat svarīgi kā veselības aprūpe vai izglītība. Tie attīstās, nav viendabīgi un pelnījuši daudz lielāku sabiedrības uzmanību, nekā to saņēmuši līdz šim.