Jaunumi

 • Skolu ziņas: Daugavpils 12.vidusskola kopā dažādībā ar Spānijas, Itālijas un Rumānijas partneriem

  27.11.2019.

  Kas un kāda ir dažādība? Uz šo jautājumu jau kopš šī mācību gada pirmajiem mēnešiem ir mēģinājuši rast atbildi tie Daugavpils 12.vidusskolas skolēni, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties divgadīgā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA229) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektā “Together in our diversity” (“Kopā dažādībā”; līguma Nr.2019-1-ES01-KA229-064643_2). Projekta pretendenta-dalībnieka profilam bija jāatbilst starptautiskās un vietējās projekta komandas izstrādātajiem kritērijiem, atbilstoši projekta mērķiem, un bija jāspēj prezentēt savu skatījumu par dažādību.

 • Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam otrā vieta “Draudzīgā aicinājuma fonda” skolu reitingā

  27.11.2019.

  Š.g. 25.novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika apbalvotas Latvijas skolas, kas „Draudzīgā aicinājuma fonda” skolu reitingā atzītas par labākajām pēc 2018./2019.mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinībās (bioloģija, ķīmija, fizika) un vēsturē.

 • Skolu ziņas: Pirmā tikšanās ar projekta partneriem Vācijā

  27.11.2019.

  No 01.09.2019. līdz 31.08.2021. Daugavpils 16.vidusskolā tiek īstenots Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Mācīties vienam no otra – veidot nākotni” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_1).Projekta “Mācīties vienam no otra – veidot nākotni” ietvaros no 17. līdz 21.novembrim Barntrupas pilsētas ģimnāzijā notika pirmā tikšanās ar projekta partneru skolām no Latvijas, Čehijas, Grieķijas, Itālijas un Vācijas. Mūsu skolu pārstāvēja direktores vietniece izglītības jomā Aļona Proščenko, angļu valodas skolotāja Jeļena Abramova un projekta koordinatore Jeļena Sardiko.

 • Aicina ģimenes izstrādāt viedierīču lietošanas noteikumus

  26.11.2019.

  Lai veicinātu vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju par digitālajām aktivitātēm, Samsung skola nākotnei projekta “Skolēna Digitālais IQ” ietvaros izsludināts konkurss “Ģimenes digitālās veselības vienošanās”. Ģimenes tiek aicinātas izrunāt un vienoties par viedierīču lietošanas noteikumiem, tā veicinot tehnoloģiju izmantošanu pozitīvā un veselīgā veidā.

 • Piesakies Ziemassvētku laboratorijām!

  26.11.2019.

  12.decembrī no plkst.16.00 līdz plkst.19.00 Daugavpils Universitātes jaunajā korpusā (Parādes ielā 1A) notiks Ziemassvētku laboratorijas. Pasākuma apmeklētājiem tiks sniegta iespēja bezmaksas apgūt jaunas prasmes, iesaistoties radošās aktivitātēs triju stundu garumā.

 • Skolu ziņas: Jaunieši apgūst uzņēmējdarbību starptautiskajā projektā

  25.11.2019.

  Uzņēmējdarbību var kļūdaini saistīt tikai ar ekonomisku darbību vai biznesa radīšanu, tomēr tas ir kas daudz vairāk. Uzņēmējdarbība ir viena no galvenajām kompetencēm mūsdienīgā izglītībā. Tā ir cilvēka spēja atpazīt iespējas un tiekšanās tās izmantot, spēja pārvērst idejas rīcībā, kā arī plānot un veikt darbības, lai sasniegtu mērķus. Mūsu jaunajā Erasmus+ projektā “Play the Enterpreneurial Game!” Daugavpils 3.vidusskolas skolēni varēs dziļāk apgūt šo būtisko kompetenci, kā arī skolotāji to veiksmīgāk ieaudzināt saviem skolotājiem.

 • Skolu ziņas: Sociālo pedagogu apmācības Itālijā

  21.11.2019.

  Daugavpils 3.vidusskolas sociālā pedagoģe Solvita Lazdāne Erasmus+ programmas projekta Nr.2019-1-LV01-KA101-060192 “Kompetences: no teorijas līdz praksei” ietvaros no 2019.gada 3. līdz 10.novembrim devās uz kursiem “Soft Skills and Emotional Intelligence for teachers and education staff”, Boloņā (Itālija) apgūt “mīkstās prasmes”, pilnveidotu emocionālo inteleģenci un publisko runu.

 • Dzejnieka Friča Bārdas 140.jubilejai veltītais literāro darbu un pārspriedumu konkurss

  21.11.2019.

  2020.gada 25.janvārī apritēs 140 gadu, kopš dzimis latviešu dzejnieks un pedagogs Fricis Bārda. Godinot Friča Bārdas devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada pašvaldību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro darbu un pārspriedumu konkursā. Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku interesi un izpratni par F.Bārdas dzīvi un radošo darbību.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas skolēni apgūst dramatizāciju un teātra spēli Slovēnijā

  20.11.2019.

  Š.g. 11.-13.novembrī Slovēnijā, pilsētā Ļubļanā, ģimnāzijā “Poljane” notika kārtējā tikšanās ES Erasmus+ projektā „F.I.S.T.”. Projektu koordinē Itālijas skolas angļu valodas skolotāja Gabriela Glielma. Slovēnijā projekta dalībnieku tikšanos koordinē Petra Novaka. Projektā mūsu skolu pārstāv 11.klašu skolēni Samira Garajeva, Jeļena Skrobova un Armands Ceruks un pedagoģes Ilona Derjugina un Alla Laizāne.

 • Skolu ziņas: Pilsoniskuma nedēļa “Nāc gavilēt” Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

  20.11.2019.

  Laikā no Lāčplēša dienas, 11.novembra, līdz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai, 18.novembrim, Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēni kopā ar pedagogiem aktīvi piedalījās pilsoniskuma nedēļas rīkotajos pasākumos. Skolas 1.stāva foajē varēja apskatīt skolēnu darbu izstādi “Pieminekļi Brīvības cīņu cīnītājiem”, kura bija veltīta Lāčplēša dienas 100.gadadienai, 2.stāvā - zīmējumu izstādi „Dāvana Latvijai”.

 • Skolu ziņas: Kopā nosvinēti Latvijas svētki

  20.11.2019.

  Savu dzimšanas dienu gaida katrs – lai kopā ar saviem tuvākajiem svinētu svētkus un priecātos. Arī Latvija gaida savu dzimšanas dienu, laikam tāpat kā mēs katrs, ar satraukumu un neziņu, kā viss izdosies. Mēs visi esam aicināti uz šiem svētkiem – mūsu valsts svētkiem! Un mēs šajos svētkos varam būt gan pasīvi malā stāvētāji un vērotāji, gan aktīvi to rīkotāji un dalībnieki.

 • Par mums raksta: Daugavpilī Erasmus+ projektos aktualizē sociālās integrācijas jautājumu

  20.11.2019.

  Daugavpils izglītības iestādēs – gan pirmsskolās, gan vidusskolās, gan profesionālajās vidusskolās – tiek īstenoti vairāki desmiti Erasmus+ projekti. Kopumā pašvaldības izglītības iestādēs kopš 2014.gada apgūts aptuveni pusotrs miljons eiro, tērējot tos nevis infrastruktūras attīstībai vai iekārtu iegādei, bet cilvēku apmācībai, mobilitātēm.

 • Skolu ziņas: Darba vērošana mūzikas jomā Portugālē

  19.11.2019.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) Mūzikas teorijas nodaļas vadītāja Gaļina Zavadska un Klavieru nodaļas vadītāja Ilona Broka no 2019.gada 3. līdz 9.novembrim Erasmus+ programmas profesionālo skolu sektora projekta “Ar tradīcijām uz inovācijām” ietvaros apmeklēja darba vērošanu līdzīgās mūzikas skolās un ar mūziku saistītās iestādēs Lisabonā (Portugāle), uzņemošās organizācijas EPD – European Projekts Development sagatavotajā programmā.