Jaunumi

 • Skolotāju dienas pasākums „Skolotājs pārmaiņu laikā”

  03.10.2019.

  Zinātnieks Alberts Einšteins ir teicis, ka „pasaule, kuru esam radījuši, ir mūsu domāšanas rezultāts. Mēs nevaram izmainīt pasauli nemainot mūsu domāšanu.” Laikā, kad ir atkal ienākušies kastaņu augļi, un skolēni sākuši skolas gaitas, mēs, izglītības darbinieki, tiekamies pedagogu skaistākajos svētkos, Pasaules skolotāju dienā, lai veltītu laiku jaukām atmiņām par sasniegto, pārdomām par vēl gaidāmo – dažreiz pat nezināmo, jo amerikāņu mākslinieks un kino režisoram ir teicis, ka “laiks vieš pārmaiņas, taču patiesībā pārmaiņas jāievieš tev pašam”.

 • Daugavpilī viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis

  02.10.2019.

  10.oktobrī Daugavpilī viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis, aicinot lasītājus uz sarunu par vēsturisko romānu triloģiju jauniešiem “Ceļš uz nezināmo zemi”, par kuru autoram šogad piešķirta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā. Sarīkojums turpina literāru tikšanos ciklu Latgales Centrālās bibliotēkas Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 1.kārtas ietvaros.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas vidusskolēni gaida jaunus atklājumus STEM mācību priekšmetos

  02.09.2019.

  Jaunākie pētījumu rezultāti viennozīmīgi parāda, ka sabiedrībā, t.sk. izglītībā, nepieciešamas kardinālas izmaiņas sakarā ar STEM (zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) priekšmetiem. Lai audzinātu un izglītotu jauno paaudzi, ir nepieciešams attīstīt XXI gadsimtā nepieciešamas zināšanas un prasmes un aktualizēt STEM profesiju spektra prestižu, jo mūsdienās laba karjera, interesanta dzīve un nopietns atalgojums pirmām kārtām nodrošināti tiem, kuri izvēlēsies eksakto zinātņu ceļu.

 • Skola2030 aicina pieteikties mācībām tehnoloģiju mācību jomas skolotājus

  01.10.2019.

  VISC īstenotais ESF projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb Skola2030 informē, ka no 2019.gada 23.septembra tehnoloģiju mācību jomas skolotājiem ir iespēja pieteikties profesionālās kompetences pilnveides A programmas mācībām - “Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide tehnoloģiju mācību jomas pedagogiem” (36h).

 • SEMINĀRI SĀKUMSKOLAS PEDAGOGIEM

  01.10.2019.

  Lai sniegtu atbalstu, sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas pedagogiem semināros par latviešu valodas apguves metodiku un lietojumu laikā, kad notiek pakāpeniska pāreja uz mācībām valsts valodā, projekta īstenošanas laikā Latviešu valodas aģentūra (turpmāk – LVA) aicina skolas pieteikties uz sākumskolas pedagogu pieredzes apmaiņas semināriem (2019.gadā paredzēti 13 semināri) par latviešu valodas lietojumu profesionālajām vajadzībām un mācību satura apguvi valsts valodā par šādiem tematiskajiem semināru lokiem:1. latviešu valodas un literatūras stundu mācību saturs un apguve sākumskolā;2. latviešu valodas pilnveide sākumskolā, strādājot ar tekstu dažādos mācību priekšmetos;3. latviešu valodas vārdu krājuma paplašināšanas paņēmieni sākumskolā, strādājot dažādos mācību priekšmetos;4. latviešu valodas pilnveide sākumskolā, izmantojot valodas apguves paņēmienus dažādos mācību priekšmetos (vingrinājumi, uzdevumi, spēles).

 • Projekta vizīte Daugavpilī

  01.10.2019.

  2019.gada 25.-26.septembrī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes īstenotā Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projekta “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna” tikšanās. Uz vizīti bija ieradušies projekta partneri, lai gatavotos Eiropas Parlamenta internacionālajai simulācijai (kas notiks Vācijā, 2020.g.pavasarī).

 • VUGD aicina skolēnus piedalīties konkursā “Dūmu detektors – manas dzīvības glābējs!”

  30.09.2019.

  Jau pēc trīs mēnešiem, sākot ar 2020.gada 1.janvāri, katrās mājās ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kurš laicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos piedūmojumu un ļaus izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šoruden aicina 5.-12.klašu skolēnus iesūtīt savu redzējumu par dūmu detektoru nozīmību katrā mājoklī.

 • Tikšanās ar Daugavpils 10.vidusskolas jauniešiem

  30.09.2019.

  25.septembrī Daugavpils 10.vidusskolā notika tikšanās, kuras laikā vecākais jaunatnes lietu speciālists Artjoms Pučinskis informēja jauniešus par Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas darbu un iespējām iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

 • Atstarotāju laboratorija - būšu redzams!

  30.09.2019.

  Šodien, 30.septembrī, Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde izsludina konkursu izglītības iestāžu 1.-12.klašu skolēniem "Atstarotāju laboratorija - būšu redzams!". Konkursa uzdevums ir padarīt sevi par redzamāku ceļu satiksmes dalībnieku, pašam sameistarojot gaismu atstarojošus elementus. Sauklī “Būšu redzams!” ietverta apņemšanās ik dienu piedomāt pie “droša apģērba” izvēles un gaismu atstatarojošo elementu izmantošanas. Atstarotāju laboratorijas mērķis ir apkopot idejas “droša apģērba” izveidē, interesanta dizaina gaismu atstarojošu vestu izstrādē, gaismu atstarojošo elementu veidošanā, kā arī labāko ideju publiskošanā, citu cilvēku iedvesmai.

 • Latvijas Kultūras akadēmija ir radījusi testu

  27.09.2019.

  Latvijas Kultūras akadēmija ir radījusi testu, kur asprātīgā veidā iespējams iepazīties ar Latvijas Kultūras kanona vērtībām, aicinām šo materiālu izmantot mācību stundās:https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/ar-kulturas-kanona-palidzibu-testa-noskaidro-gatavibu-apkures-sezonas-sakumam-un-piedalies-kulturas-kanona-konkursa/

 • Klaviermūzikas vakars bibliotēkā

  27.09.2019.

  5.oktobrī plkst.15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks bezmaksas klaviermūzikas vakars, kurā uzstāsies pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvents Arvīds Brensons. Mākslinieks atskaņos pasaules un latviešu mūzikas klasiku.

 • Valijas Plataces fotoizstāde “Rudie”

  27.09.2019.

  4.oktobrī plkst.17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta Valijas Plataces fotogrāfiju izstāde “Rudie”. Fotogrāfijās iemūžināti dažāda vecuma un dzimuma rudmataini cilvēki. Autore to piesaka kā simbolisku mīlestības dziesmu tiem, kas arī ir rudi tāpat kā viņa pati.

 • Seminārs “Jauno uzņēmēju skola 2019”

  27.09.2019.

  Š.g. 25.septembrī Daugavpils 3.vidusskolā pulcējās 140 cilvēki no visas Latgales, lai piedalītos Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotajā reģionālajā seminārā “Jauno uzņēmēju skola 2019”, kurš notika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Latvijas skolu skolotāji un skolēni varēja uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

 • Starptautiskais breika deju festivāls “Skill Deal” Daugavpilī

  27.09.2019.

  2019.gada 5.-6.oktobrī klubā “One More Club” notiks Starptautiskais breika deju festivāls „Skill Deal”, kuru organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa kopā ar biedrību „FACTORY KINGZ”. Turnīrs norisināsies starp bērniem, junioriem un profesionāļiem, sapulcējot stiprākos dejotājus no Beļģijas, Polijas, Zviedrijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Ungārijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

 • 26.septembris – Eiropas Valodu diena

  26.09.2019.

  Eiropas Valodu diena ir Eiropas Padomes iniciatīva un tiek svinēta kopš 2001.gada. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde šogad piedāvāja skolēniem iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, lai demonstrētu savas svešvalodu prasmes.

 • Aktīva diena ģimenēm pasākumā „Jaunības ģimeņu veselības diena”

  26.09.2019.

  25.septembrī sporta bāzē „Dzintariņš” norisinājās pulciņu un ģimeņu sporta spēles „„Jaunības” ģimeņu veselības diena”. Tas ir pasākums ar sporta aktivitātēm ERASMUS+ programmas finansētā projekta “Eiropas Sporta nedēļa 2019" (Projekta Nr.608144-EPP-1-2019-1-LV-SPO-DWS1-NE, Decision Nr.2019 - 0513/001-001) projektu konkursa „Fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida popularizēšana Eiropas Sporta nedēļas 2019" ietvaros.

 • Adaptācijas nodarbības nākamajiem pirmklasniekiem – iespēja iepazīties ar skolu

  26.09.2019.

  Jau rudens sākumā nākamā gada pirmklasnieku vecāki domā par to, kuru skolu izvēlēties savam bērnam. Lai gan obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei notiek pirmsskolas izglītības iestādēs un tiek nodrošināta visiem 5 gadu vecumu sasniegušajiem bērniem, daudzi vecāki vēlas, lai viņu bērns tuvāk iepazītos arī ar savu nākamo mācību iestādi.

 • Notiks kampaņa “Par cilvēcību”

  26.09.2019.

  Šī gada 3.oktobrī biedrība “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS), sadarbībā ar virkni sadarbības partneru visā Latvijā uzsāk kampaņu par migrāciju “Par Cilvēcību”. Kampaņa ilgst no 3. līdz 18.oktobrim. Kampaņas ietvarā notiks 42 pasākumi visā Latvijā – dokumentālās filmas “Falling Forward” (Kritiens uz priekšu) (Norvēģija, 2017, režisors Øystein Frøyland) demonstrēšana, diskusijas, tematiskās darbnīcas, tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem.