Jaunumi

 • Darba vērošana Turcijā

  Atslēgvārdi: Erasmus+ ziņas

  25.11.2021.

  Pateicoties Erasmus+ profesionālo skolu projektam “Ar tradīcijām uz inovācijām” (2019-1LV01_KA102-060185), Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītājai Arnitai Tāraudei un vokālās nodaļas pedagogam Andrim Bižānam no 6. līdz 13.novembrim bija iespēja atrasties Turcijas pilsētā Sivas, kur viņi piedalījās darba vērošanā vietējā mūzikas un mākslas vidusskolā.

 • Ēdināšanas atbalsts izglītojamajiem attālinātā mācību procesa laikā

  24.11.2021.

  Pamatojoties uz 2021.gada 2.septembra Daugavpils pilsētas domes sēdē apstiprinātajiem saistošajiem noteikumi Nr.558 “Par izglītojamo ēdināšanas nodrošināšanu attālināta izglītības ieguves procesa laikā 2021./2022.mācību gadā”, izglītojamo ēdināšanas atbalsts attālinātā mācību procesa laikā tiek nodrošināts ar skolas direktora lēmumu par izglītības procesa īstenošanu attālināti izglītojamajam vai izglītojamo grupai/klasei.

 • Labā prakse Polijā

  Atslēgvārdi: Erasmus+ ziņas

  24.11.2021.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP), sadarbībā ar Daugavpils Universitāti (DU), kā partneri, turpina īstenot Erasmus+ programmas projektu “Inovācijas un transformācijas izglītībā” (“Innovation and Transformation in education” 2019-1-TR01-KA201-076605). Projekta mērķis ir ieviest inovācijas pedagoģijā, gan sagatavojot jaunos pedagoģiskos kadrus, gan esošajiem pedagogiem piemērojoties 21.gadsimta tehnoloģiskajiem izaicinājumiem atbilstoši laikmeta prasībām.

 • Izsludināta pieteikšanās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”

  23.11.2021.

  Pasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos jauniešiem no 15 līdz 25 gadiem neformālās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”. “Aizstāvības akadēmija” ir teorētisku un praktisku nodarbību kurss. Kursā 20 jaunieši no visas Latvijas attīstīs prasmes sadarbībā ar mentoriem, nozares ekspertiem un sabiedrībā zināmām personām savas nākotnes interešu aizstāvībai, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā.

 • Līdz decembrim aicina skolēnus piedalīties konkursā par tīru vidi

  22.11.2021.

  Rūpējoties par dabas saglabāšanu, Lielā Talka aicina 5. – 12. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa”. Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi, lai saglabātu to tīru, skaistu nākamajām paaudzēt. Savās radošajās idejās skolēnus aicinām dalīties līdz šī gada 1. decembrim, savukārt labāko darbu autori kļūs par “Lielā Talka 2022” vēstnešiem un viedokļa līderiem komunikācijas aktivitātēs.

 • Informācijas tehnoloģijas tavā klasē

  22.11.2021.

  Daugavpils 10.vidusskolas skolotāji noslēdz Erasmus+ KA1 projekta „Kompetents skolotājs- skolas attīstības pamats” (Competent teacher - the foundation for school development) realizēšanu.

 • Valsts svētkos skolotājiem dāvina profesionālās pilnveides e-kursu par vēstures raidījumu “Atslēgas”

  17.11.2021.

  Interneta platforma www.atslēgas.tv sadarbībā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds” un British Council pārstāvniecību Latvijā radījuši īpašu profesionālās pilnveides e-kursu vēstures skolotājiem. E-kursa mērķis ir skolotājus iepazīstināt ar raidījumu cikla “Atslēgas” izmantošanas iespējām mācību saturā. Jaunās zināšanas iespējams apgūt mēneša laikā un tā noslēgumā skolotājs saņems profesionālās pilnveides kursa apliecību.

 • Kolāžu konkurss “Man nozīmīgs notikums Daugavpilī"

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas

  17.11.2021.

  Pilsoniskuma nedēļas ietvaros Daugavpils Centra vidusskolā notika tradicionālā izglītojamo radošo darbu izstāde. Sadarbībā ar vēstures, sociālo zinību skolotājiem Innu Lobanovu, Svetlanu Beinaroviču, vizuālās mākslas skolotāju Agnesi Orbidāni, datorikas skolotājiem Vladimiru Kostjukeviču un Svetkanu Lukjanovu tika organizēta kolāžu izstāde “Man nozīmīgs notikums Daugavpilī”. Paldies skolēniem un skolotājiem - konsultantiem par radošumu un ieguldīto darbu!

 • Erasmus+ projekta “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs?” dalībnieku tikšanās Igaunijā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  16.11.2021.

  2021.gada novembrī Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs?” ietvaros notika projekta dalībnieku tikšanās Narvā (Igaunijā), kurā piedalījās partneri no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Horvātijas un Turcijas. Daugavpils 16.vidusskolu pārstāvēja trīs pedagogu komanda: direktores vietniece izglītības jomā Aļona Proščenko, angļu valodas skolotāja Nadežda Dzalbe un matemātikas, informātikas skolotāja Karīna Bagijeva. Tikšanās laikā notika dažādas aktivitātes, ekskursijas, iepazīšanās ar Igaunijas kultūru.

 • Erasmus+ projekta partneru tikšanās Turcijā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  16.11.2021.

  Daugavpils 13.vidusskolas 11. un 12.klašu skolēni no 8.novembra līdz 13.novembrim kopā ar skolotājām Jeļenu Piperi un Vladu Jasinsku piedalījās ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Zinātne apvieno” (Nr.2019-RO01-KA201-063169) aktivitātēs Turcijā, Ankarā.

 • Patriotu nedēļas ietvaros skolēni izzināja militāro jomu

  15.11.2021.

  No š.g. 9. līdz 16.novembrim Patriotu nedēļā, izmantojot attālinātās pieslēgšanās platformu, Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestāžu skolēniem bija iespēja tikties ar Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta zemessargiem un karavīriem. Nodarbību tēma bija “Kā es kļuvu par karavīru/zemessargu?”.

 • Informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19

  15.11.2021.

  Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un biežākajām blakusparādībām. Informatīvajā materiālā ietverta arī svarīgākā informācija par vakcīnu izstrādi un apstiprināšanu, laika intervālu starp vakcīnas pirmo un otro devu un cita informācija.

 • Ekopadomes darbība Daugavpils 12.vidusskolā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas

  15.11.2021.

  Daugavpils 12.vidusskola jau kopš 2012./2013. m.g. ir aktīva Ekoskolu programmas dalībniece un Zaļā karoga nesēja, taču pandēmijas dēļ uz gadu nācās pārtraukt aktīvu iesaisti, diemžēl Zaļo karogu zaudējām. Šajā mācību gadā skola atsāk savu darbību Ekoskolu programmā.

 • Paplašina paštestu izmantošanu skolās

  15.11.2021.

  Lai turpinātu epidemioloģiski droša izglītības procesa īstenošanu klātienē, tiek uzsākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošana. Plānots, ka izglītības iestādēs tos pakāpeniski ieviesīs jau no nākamās nedēļas, 15.novembra.