Jaunumi

 • Daugavpils – aktīvu un zinošu cilvēku pilsēta

  13.05.2022.

  Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, 38 239 skolēni un pieaugušie piedalījās 2022. gada “Eiropas eksāmenā”. Par 628 dalībniekiem ir pārsniegts pagājušā gada rekords, nostiprinot “Eiropas eksāmenu” kā vērienīgāko un iesaistošāko tiešsaistes izziņas akciju Latvijā.

 • Erasmus+ mobilitāte Atēnās

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  13.05.2022.

  2022.gada maija sākumā projekta ”Hum@n tīkli sadarbībai - jauna iekļaujoša metodoloģija virtuālajā vidē” ietvaros Grieķijā, Atēnās notika kārtējā partnervalstu tikšanās, kurā piedalījās skolotāji un skolēni no piecām valstīm: Latvijas, Ungārijas, Beļģijas, Spānijas un Turcijas. Projekta mērķis ir veidot aktīvu, atbildīgu un sociāli integrētu pilsoni, kurš var pārvarēt visu veidu diskrimināciju, izmantojot digitālās tehnoloģijas.

 • Izstrādāta otrā Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla ziņu lapa

  12.05.2022.

  Tika izstrādāta otrā Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) ziņu lapa, lai informētu NVVST par dažādām aktualitātēm, atgādinātu būtiskāko par tīklu un iespējām tajā, kā arī papildinātu zināšanas, prakses un kompetences darbam ikdienā. Šajā materiālā var iegūt zināšanas par 2021./2022. mācību gada NVVST aktualitātēm, iepazīties ar labās prakses un pieredzes stāstiem no citām Eiropas izglītības iestādēm.

 • Daugavpils 12.vidusskolas divi skolotāji un četri skolēni viesojās rumāņu skolā, Branesti

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  12.05.2022.

  No 2022.gada 1.maija līdz 6.maijam Rumānijā, Branesti, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Stāstnieki Eiropā” “STORYTELLERS ACROSS EUROPE” (Līguma Nr.2020-1-EL01-KA229-078992_2) ietvaros Daugavpils 12.vidusskolas fizikas skolotāja Iveta Meškovska un datorikas skolotāja Inese Ivana ar četriem 6.klases skolēniem Armandu Zaharu, Rihardu Stivriņu, Viktorijas Užuli un Austru Suseju apmeklēja Scoala Gymnaziala Branesti, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem no Grieķijas, Turcijas un Lietuvas piedalījās projekta pirmajā īstermiņa mācīšanās aktivitātē. Itālijas komanda pieslēdzās caur ZOOM platformu.

 • Iepazīsti kosmosu un tiec uz VIZIUM

  11.05.2022.

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parks sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un SIA Aspired izstrādājis interaktīvu spēli par kosmosa tehnoloģijām. Aicinām visus Latvijas vidusskolēnus līdz 18. maijam veidot komandas, pārstāvēt savu klasi spēlē, un izlozes rezultātā iegūt iespēju bez maksas apmeklēt vienu nodarbību VATP Nākotnes klasē, kā arī doties uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM. Laimēto balvu varēs izmantot līdz š.g. decembrim, t.i. visu nākamā mācību gada pirmo semestri. Jo vairāk komandas no vienas klases piedalīsies, jo lielāka iespēja konkrētajai klasei iegūt balvu!

 • Par bērnu latviešu valodas prasmēm domājot

  10.05.2022.

  10.maijā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē darba vizītē ieradās Latviešu valodas aģentūras (LVA) darbinieki: direktora vietniece Dace Dalbiņa, galvenā speciāliste Vineta Vaivade un metodiķes Iveta Marševska un Iveta Miloslavska, lai runātu par nepieciešamo atbalstu latviešu valodas mācīšanā, saistībā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā, kas tiek plānota no 2023.gada 1.septembra.

 • Izsludināts ikgadējais karjeras attīstības atbalsta veicināšanas konkurss “Karjeras atbalsta balva - 2022”

  10.05.2022.

  Valsts Izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir izsludinājusi ikgadējo karjeras attīstības atbalsta veicināšanas konkursu “Karjeras atbalsta balva – 2022”, lai izteiktu atzinību karjeras attīstības atbalsta īstenošanā iesaistītām personām par izcilu veikumu 2021./2022. mācību gadā.Savu vai citas personas veikumu var iesniegt konkursam līdz 2022. gada 31. maijam.

 • Erasmus+ projekta mobilitāte Portugalē

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  09.05.2022.

  Daugavpils 13.vidusskolas 11.klases skolēni no 25.aprīļa līdz 1.maijam kopā ar skolotājiem Jūliju Kanto un Dmitriju Zuboviču piedalījās ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Zinātne apvieno” (Nr.2019-RO01-KA201-063169) aktivitātēs Porto Portugālē.

 • Aicinājums piedalīties diskusijā par literatūru

  09.05.2022.

  Šī gada 10. maijā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks literatūras pētnieku un ekspertu Diskusija par tendencēm 2021. gada literatūrā. Jau tradicionāli šī diskusija tiek organizēta drīz pēc Latvijas literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonijas. Pasākums šoreiz iecerēts hibrīdformā – diskusija noritēs LNB Ziedoņa zālē un tajā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan attālināti. Diskusijas dalībnieki arī šogad būs literāti un literatūrzinātnieki: Ivars Šteinbergs, Ilze Jansone, Sigita Kušnere, Ojārs Lāms, Mārtiņš Laizāns. Diskusiju moderēs literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone.

 • Eiropas dienā jau 15 000 dalībnieki nokārtojuši Eiropas eksāmenu

  09.05.2022.

  Šodien atzīmējam Eiropas dienu - tās neatņemama sastāvdaļa ir Latvijas iedzīvotāju dalība tiešsaistes testā “Eiropas eksāmens”. Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, jau 15 000 skolēni un pieaugušie piedalījušies “Eiropas eksāmenā”. Dalībnieku skaits strauji aug, pārliecinoši parādot, ka “Eiropas eksāmens” ir kļuvis par vērienīgāko un iesaistošāko tiešsaistes akciju Latvijā.

 • Bibliotēkā noritēs saruna par Ziemeļvalstīm

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  09.05.2022.

  11. maijā plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā, Daugavpilī) aicinām uz sarunu par Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja izdoto grāmatu “Kompass vienmēr rāda uz ziemeļiem”.