Jaunumi

 • LCB ziņas: Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu”

  02.06.2021.

  No 1. jūnija līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Es esmu”. Fotosērija sastāv no 10 melnbaltām portreta fotogrāfijām, kas kolāžas veidā simboliski ataino meitenes Agneses ar Dauna sindromu būtības un ikdienišķu sajūtu salikumu.

 • Skolu ziņas: Energoefektīva eko māja

  02.06.2021.

  Mūsdienās mēs arvien biežāk dzirdam no apkārtējiem par klimata izmaiņām un par katra iedzīvotāja ieradumiem, kas ietekmē tās izmaiņas. Šī problēma kā aktuāla pasaules līmeņa problēma tika oficiālā līmenī atzīta 1979. gadā Ženēvā notikušajā pirmajā vispasaules klimata mainības konferencē. Ir skaidri zināms, ka klimata izmaiņas pilnībā novērst nav iespējams, bet mums ir jāspēj ierobežot klimata izmaiņu apjoms. Viens no faktoriem, kas spēj samazināt to, ir energoefektīvo eko māju plaša izmantošana.

 • LCB ziņas: Daugavpilī jauns Skaļās lasīšanas čempions

  01.06.2021.

  26. maijā tiešsaistē norisinājās Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” organizētais lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti reģionālā fināla rezultāti. Deviņu dalībnieku konkurencē Daugavpils Skaļās lasīšanas čempiona titulu un ceļazīmi uz Valsts finālu, kurš notiks 25. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izcīnīja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 5. klases skolniece Anastasija Osipova.

 • Skolu ziņas: Zinātne ir visapkārt

  31.05.2021.

  Regulāri tiekoties tiešsaistē ar projektā “Science is All Around” iesaistītajiem jauniešiem, turpinām iesākto darbu ierastajā ritmā. Uzņēmīgie jaunieši jau divus mēnešus izstrādā materiālus savai starptautiskajai konferencei par ķīmijas, fizikas un bioloģijas praktisko pielietojumu viņu dzīvē, diskutē par zinātnieka karjeras ikdienu un izaicinājumiem, veic eksperimentus, realizējot savas idejas, un arvien gūst jaunu pārliecību par savām spējām. Jaunieši attīsta iemaņas praktisko darbu veikšanā, mācoties gan vērot, gan izvērtēt rezultātus, tādējādi gūstot zināšanas praktisko darbu veikšanai STEM priekšmetos. Un patiesu prieku sagādā tas, ka mūsu skolēni spēj par visu to runāt un izstrādāt materiālus angļu valodā, jo, lai darbotos starptautiski, zinātniekam ir jāpārvalda angļu valoda augstā līmenī.

 • Skolēni no Latgales pārstrādei nogādā 2228,7 kg izlietotu bateriju

  31.05.2021.

  Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2020./2021. mācību gada sezona, kuras ietvaros pārstrādei akciju sabiedrībai “BAO” nogādātas nepilnas 19 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu. Lai arī pastāvošo ierobežojumu un attālinātā mācību procesa dēļ kolektīvā bateriju vākšana skolās šogad nebija iespējama, tomēr 67,5 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 295 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes bateriju vākšanā. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 42 izglītības iestādes, savācot 2228,66 kg izlietotu bateriju.

 • Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

  31.05.2021.

  Šodien, 31. maijā, atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30.jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

 • Skolu ziņas: Prieks dalīties pieredzē!

  28.05.2021.

  Š.g. 6.maijā plkst.16.00 datorikas skolotājas Olga Macko (Daugavpils 15.vidusskola) un Marina Juzova (Skola2030/ Rīgas 25.vidusskola) SKOLA2030 projekta ietvaros novadīja konsultācijas skolotājiem, izmantojot atvērtā pirmkoda versiju kontroles sistēmu git. vietnē github.com. Git tehnoloģijas izmantošana ir nepieciešama programmēšanas kursa ietvaros.

 • Plašu atsaucību guvis projektu konkurss jauniešu atbalstam Covid-19 seku mazināšanai

  28.05.2021.

  Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Programmas ietvaros Latvijas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesniegušas 152 projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai, radot risinājumus aktuālās situācijas risināšanai jauniešu vidū.

 • Daugavpils skolēniem ir “zelta rokas”

  27.05.2021.

  Šī gada 30.aprīlī tiešsaistē, ZOOM platformā, notika valsts 22.atklātā Tehnoloģiju un dizaina olimpiāde „Eža kažociņš”. Olimpiādi organizēja Rīgas Mākslas un mediju tehnikums sadarbībā ar Latvijas Mājturības pedagogu biedrību, Valsts izglītības satura centru, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.

 • Skolu ziņas: Pieredzes apmaiņas tiešsaistes nodarbība Daugavpils Saskaņas pamatskolai un Daugavpils 24.pirmskolas izglītības iestādei

  26.05.2021.

  Daugavpils Saskaņas pamatskola darbojas Ekoskolu programmā. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Bet šī programma neaprobežojas tikai ar vides pārvaldību skolā, jo tā veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, nostiprina caurviju prasmes, veido attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību. Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva (http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas).

 • LCB ziņas: Daugavpils skolēnu vizuālās mākslas darbu izstāde “Daugavpils ir daudzveidība”

  25.05.2021.

  Gaidot Daugavpils pilsētas svētkus, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Jaunbūves bibliotēka sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju metodisko apvienību aicina apskatīt virtuālo izstādi „Daugavpils ir daudzveidība”. Virtuālās izstādes veidošanā piedalījās 28 jaunie mākslinieki no piecpadsmit skolām. Bērni un jaunieši savos darbos ir attēlojuši dzimtās pilsētas skaistākās vietas, līdzcilvēkus un citas Daugavpilij raksturīgās ainavas.