Jaunumi

 • Daugavpilī atklās jaunu tiešsaistes kursu medijpratībā VeryVerified.eu

  Atslēgvārdi: ASV informācijas centra ziņas

  09.09.2022.

  Lai palīdzētu Baltijas valstu iedzīvotājiem stiprināt noturību pret dezinformāciju, atpazīt manipulāciju un kļūt par zinošākiem mediju patērētājiem, globālā attīstības un izglītības organizācija IREX ir izstrādājusi jaunu brīvpieejas tiešsaistes kursu medijpratībā. “Very Verified”, ko veidojusi IREX īstenotā ASV Valsts departamenta Baltijas Medijpratības programma, ir piecu nodaļu kurss par to, kā analizēt mediju vēstījumus un identificēt dezinformāciju, akcentējot kritisko domāšanu. Tas ir īpaši veidots Baltijas valstu auditorijai un pieejams piecās valodās: latviski, igauniski, lietuviski, krieviski un angliski. Uzsvars kursā likts uz prasmju attīstīšanu, proti, sniedzot ieteikumus kā patērēt informāciju, bet nenorādot uz to, kuru saturu tieši izvēlēties.

 • Iesācies jaunais mācību gads!

  07.09.2022.

  Ir aizvadīta skaista vasara, kas ļāvusi piedzīvot daudz interesantu mirkļu, un atkal ieejam rudenī. Jau esam sagaidījuši un pavadījuši 1.septembri – Zinību dienu, kas svinīgi ievadīja rosīgo skolas gadu bērniem, skolotājiem, vecākiem. Laikam šis ir viens īpašs gada datums un mēnesis, kas daudziem no mums sākas ar apņemšanos – šis mācību gads būs daudz veiksmīgāks, jo ieguldījums ikdienas mācību darbā būs nopietns, atbildīgs, tiks meklēts radošums.

 • Arī Daugavpils izglītības iestādēm piešķirti Ekoskolu apbalvojumi

  07.09.2022.

  Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. 193 izglītības iestādes no visas Latvijas saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību.

 • Visi pirmklasnieki Daugavpilī saņems dāvanu – “Kārums” sieriņus

  06.09.2022.

  Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” nāk klajā ar iniciatīvu, kuru īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Uzņēmums apņēmies apsveikt visus Latvijas, tai skaitā Daugavpils, pirmklasniekus ar skolas sākumu, uzdāvinot leģendārā un daudzu mīlētā zīmola “Kārums” biezpiena sieriņus.

 • Pārbaudījumu norises optimizēšanai un modernizācijai pilnveido Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmu un eksāmenu norises procesu

  Atslēgvārdi: VISC ziņas

  05.09.2022.

  Lai eksāmenu norise kļūtu ērtāka un pieejamāka, šodien, 5. jūlijā, Ministru kabinetā tika apstiprināti noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību. Noteikumi paredz Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas (VPIS) pilnveidošanu, lai optimizētu un modernizētu eksāmenu norises procesu gan saistībā ar reģistrēšanos eksāmeniem un to kārtošanu, gan veidu, kā tiek saņemti pārbaudes darbu rezultāti.

 • Dzejas dienas 2022 Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  02.09.2022.

  Jau vairākus gadu desmitus septembrī tiek atzīmētas Dzejas dienas. Tradicionāli arī Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus iesaistīties Dzejas dienu norisēs, piedāvājot plašu pasākumu programmu ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Pasākumu apmeklētajiem būs iespēja tikties ar Daugavpils dzejniekiem, radoši līdzdarboties un baudīt dzejas daudzveidību.