Jaunumi

 • Bibliotēkā skatāma izstāde par Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  09.05.2022.

  10. maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta informatīva izstāde “Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgade”. Fotogrāfijas no Francijas un Latvijas arhīviem, kā arī privātkolekcijām ieskicē šīs simtgades nozīmīgākos notikumus, apliecinot abas valstis vienojošās spēcīgās saites.

 • Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  09.05.2022.

  9. maijā plkst. 13.20 Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts aicina uz tikšanos ar Daugavpils Universitātes Erasmus+ projektu koordinatori Inesi Hodanovu. Pasākums tiek rīkots Eiropas dienas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Daugavpils Universitāti.

 • “Militārās karjeras iespējas un Tehnikas displejs” Višķos 25.05.2022.

  06.05.2022.

  2022.gada 25.maijā, no plkst.11.00 līdz plkst.16.00 PIKC "Daugavpils Būvniecības tehnikuma" programmu īstenošanas vietā Višķi (Višķu tehnikums 18, Višķu pagasts) un Augšdaugavas novada Višķu pagasta Estrādē (Višķu Tehnikums 35, Estrāde 35) sadarbībā ar Ādažu mehanizētās kājnieku brigādi un NATO karavīriem notiks pasākums “Militārās karjeras iespējas un Tehnikas displejs”, kura laikā notiks:1. Lekcija par dienesta iespējām bruņotajos spēkos;2. Mehanizētās kājnieku brigādes ieroču un ekipējuma demonstrācija;3. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas tehnikas parāde.

 • „Tiec līdz mērķim”

  06.05.2022.

  2022.gada 12.maijā no plkst.14.00 līdz plkst.17.00 Daugavpils centrālajā parkā (Raiņa ielā 69, pie bijušā Šaha-dambretes kluba) notiks skolēnu pašpārvalžu saliedēšanās pasākums „Tiec līdz mērķim”.

 • Daugavpils 12.vidusskolas komanda piedalās Erasmus+ projekta “Ziņa ir saņemta” (“MESSAGE IS GOT”) aktivitātēs Eskišehirā, Turcijā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  06.05.2022.

  No 2022.gada 25. līdz 29.aprīlim Eskišehirā, Turcijā, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Ziņa ir saņemta” “MESSAGE IS GOT” (Līguma Nr.2020-1-PL01-KA229-081850_3) ietvaros Daugavpils 12.vidusskolas pieci 11.klases skolēni un divas skolotājas devās uz HACI SULEYMAN CAKIR KIZ ANADOLU liceju, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem no Polijas, Itālijas un Portugāles notika projekta trešā mācību aktivitāte. Šīs tikšanās tēma bija kiberiebiedēšana, kā tā atšķiras no vardarbības reālajā dzīvē, kā sociālā nežēlība, izmantojot Internetu un citas digitālās tehnoloģijas, ietekmē iesaistītos cilvēkus, kā vajadzētu vai nevajadzētu rīkoties. Šie un citi jautājumi tika pētīti mācību aktivitātes laikā.

 • Demokrātijas nedēļa Daugavpils vispārizglītojošajās skolās

  06.05.2022.

  Maija sākums mūsu pilsētas skolās allaž ir rosīgs, tiek atzīmēta pilsoniskuma un demokrātijas nedēļa. Šogad pasākumu klāsts ir īpaši plašs, jo reizē tiek atzīmēta arī Vides diena un Eiropas Jaunatnes gads. Lielākajā daļā pilsētas skolu jaunieši ne tikai svin svētkus ar patriotiskiem koncertiem un uzmundrinošām lekcijām, bet organizē patiesas līdzdalības akcijas un pasākumus, piemēram, stādot puķes Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja pagalmā, veidojot radiopārraides un video sveicienus (Daugavpils Saskaņas pamatskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Daugavpils 17.vidusskola), fotoizstādes (Daugavpils 10.vidusskola), pētot savu pilsētu un ielu, uz kuras dzīvo, sakopjot vidi Lielajā talkā (Daugavpils 11.pamatskola, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija), piedaloties CSDD “Jauno satiksmes dalībnieku forumā 2022” (Daugavpils 9.vidusskola), piedaloties “Citā bazārā” un ekonomikas hakatonā ar “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.

 • Latgales keramikas izstāde bibliotēkā

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  05.05.2022.

  No 2. līdz 30.maijam Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a) skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” keramikas darbu izstāde. Tā ieskandina Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus, izceļot tautas podniecības nozari ar spilgtām un noturīgām novada tradīcijām, ko pazīstam arī kā Latgales keramiku.

 • RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrā notiks atkārtota atvērto durvju diena

  Atslēgvārdi: RTU ziņas

  05.05.222.

  Piektdien, 6.maijā, plkst.12.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Daugavpils studiju un zinātnes centrā (Daugavpilī, Smilšu ielā 90) 217.auditorijā norisināsies "Atvērto durvju diena". Šajā pasākumā būs iespējams iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, kā arī pašam uzdot jautājumus un klātienē iepazīties ar RTU Daugavpils studiju un zinātnes centra mācību laboratorijām.

 • Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja Skolēnu mācību uzņēmums LPH (Lovely Pet’s Houses) piedalījās Starptautiskajā festivālā Rīgā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas

  03.05.2022.

  25.-27.aprīlī Rīgā notika skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums Junior AchievementInternational Student Company Festival 2022. Pasākuma mērķis ir nodrošināt Eiropas SMU praktiskās uzņēmējdarbības pieredzi starptautiskā līmenī, vienlaikus sniedzot iespēju Latvijas jauniešiem iedvesmoties uzņēmējdarbībai un gūt pieredzi no vienaudžiem citās valstīs.

 • Erasmus+ programmas projekta “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda”

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  03.05.2022.

  No š.g. 24. līdz 30.aprīlīm Daugavpils 3.vidusskolas sociālā pedagoģe Solvita Lazdāne un direktora vietniece izglītības jomā Natālija Petrova piedalījās Erasmus+ programmas projekta “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda” mobilitātē Spānijā, Barselonā.Brauciena galvenais mērķis bija gūt pieredzi pārmaiņu ieviešanai skolās un efektīvu mācību stundu organizēšanā.

 • Ir sākusies Demokrātijas nedēļa

  02.05.2022.

  Ir sākusies Demokrātijas nedēļa, kurā Eiropas Kustība Latvijā "DemokrātijĀ" aicina izzināt un līdzveidot demokrātiju skolā, pilsētā, novadā, valstī, Eiropā un pasaulē. Demokrātija sākas ar katru no mums, savstarpējām attiecībām, spēju ieklausīties otrā, atbildību un izpratni.